Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Olyan utcában lakni, ahol...

Olyan utcában lakni, ahol csak minden harmadik oszlopon van utcai lámpa?

Figyelt kérdés

Elsősorban vidéken jellemző ez. Alföldi faluban kinéztünk egy amúgy frankó házat, viszont páromat aggasztja a dolog, hogy az utcában csak minden harmadik oszlopon van utcai lámpa (ráadásul ami van, az sem erős fényű, hanem az a klasszikus "vidéki" fénycsöves fajta). Jellemzően sötétedés után érne haza munkából, a buszmegálló az utca elején van, onnan kellene egy jó másfél kilométert sétálnia a házig.

Az lenne a kérdésem, elsősorban azokhoz, akik hasonló utcában élnek, hogy mennyire "veszélyes" úgymond ilyen helyen sétálni sötétben? Sajnos a kijárási tilalom miatt még nem tudtuk feltérképezni este a terepet... A település közbiztonsága átlagosnak mondható. Köszönöm a válaszokat előre is!

Felteszek egy képet az utcáról, hogy egyértelmű legyen a kérdés: [link]



2021. márc. 29. 12:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Zorán "Szép Júlia" című dala csendült fel a fülemben a kérdésedet olvasva.


De a sáros kis utcánkban

Épp csak egy-két lámpa ég

Én mindig fáztam, ha rád vártam

Tél illatát érzem még


De elnézést, visszakanyarodva a kérdésedhez, én abszolút nem ilyen utcát képzeltem el a leírás alapján veszélyes helynek, mint ami a képen van. Normális környéknek tűnik. A közvilágítás egy dolog, ha kellően elvetemült emberek élnek arra, akkor nem ez fogja növelni vagy csökkenteni a közbiztonságot, legalábbis érdemben nem. Szóval emiatt kár aggódni szerintem. Aztán lehet, hogy pár év múlva felújítják az egész közvilágítást arrafelé.

2021. márc. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mielőtt költöztök, néha dugjátok ki az orrotakat a körúton kívülre, hogy ne érjen meglepetésként a valós világ! :D

Nem kell ettől tartani, a zűrös alakok a lámpafényél is ugyan úgy megtámadnak.

Amúgy meg egy átlag falu közbiztonsága sokkal jobb, mint mondjuk Budapesté, vagy valamelyik nagyobb városunké.

Sőt, még a cigányoktól sem kell tartani. Ha szépen beszélsz velük, barátságos vagy, akkor ők is azok veled.

A lopás más kérdés, de a támadások nagyon ritkák.

2021. márc. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Ez megint tipikusan az a dolog, hogy ha nincs az embernek elég problémája, akkor csinál magának.
2021. márc. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Metionin ***** válasza:
100%
Ez tök normális kisebb településeken. Én is ilyesmi utcában nőttem fel, mentem egyedül iskolába télen a sötétben meg gimis koromban a buszhoz. Csak annak tűnik túl sötétnek, aki nincs hozzászokva, nekem pont a nagyváros volt fura hogy milyen világos van éjszaka a sok fényforrástól. Csak a lámpáktól nem lesz egy környék veszélyesebb, ha sok a putris, lopós alak vagy a támadó kóbor állat akkor az világosban is ugyanúgy ott lesz.
2021. márc. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem a lámpa határozza meg, hogy mennyire veszélyes ott sétálni. :D

Teljesen normális, békés utcának tűnik. Én is ilyen helyen éltem 20 évig. 10 éves koromtól egyedül jártam a buszhoz (általánosban 7 órakor, gimnáziumban 6 órakor, dolgozni pedig 5 vagy 21 órakor). Még itt vagyok, élek. :)

L

2021. márc. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogy valaki bármilyen bűncselekmény áldozata lesz, vagy nem lesz, egyéni szerencse kérdése.

Lehet valakinek fényes délben letépni a nyakáról a láncot a Nagykörúton, vagy megerőszakolni a vasárnapi mise alatt a fészer takarásában.

Én évek óta éjfélkor járok haza, egy ennél minden szempontból sötétebb helyen. Amikor leszállok a buszról, kezembe fogom a gázsprayt és úgy megyek fel a dombnak 1 km-t, ahol az egyik oldal erdő, a másik oldalon házak, de ilyenkor már szinte mind sötét.

Eddig semmi probléma nem volt.

2021. márc. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Normális környéknek tűnik így kép alapján, szép rendezett az utcakép.

Egy veszélyes környéken nappal is megtörténik a rossz, nem kell hozzá rossz világítás. Esetleg egy gázsprayt beszerezhettek, ha úgy jobban érzitek magatokat.

Én egy teljesen kivilágított utcán nőttem fel egy nagyváros kertes házas övezetében és az emberek nagy része is normális volt, viszont néhány c kategóriás rémálommá tette az ottélést. Egyszer gimis koromban iskola után, kora délután egy fiatal férfi követett haza a buszmegállótól, annyi volt a szerencsém, hogy sikerült elsőre kinyitnom a kiskaput és egy fél mozdulattal be tudtam zárni. Az ablakból láttam, hogy még több percen keresztül ott körözött az utcában, nagyon féltem, hogy valahogy bejut az udvarra.

2021. márc. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Èn 22 èvig tanyán laktam, ott nem 1.5, hanem 10 km-re volt a legközelebbi busz...


Azt a 10 km-t sokszor biciklivel tettem meg, országúton vagy töltèsen èjszaka, ahol abszolút semmilyen világítás nincsen, annyi fèny volt ami a kerèkpárra fel volt szerelve...

Nos, így vagy úgy, de mindig hazaèrtem

2021. márc. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Pest kertvárosa, ahol jelenleg lakunk, ez is már-már vidék, én itt nőttem fel, rengetegszer bandáztunk nyaranta éjjel a sötét erdőben és a kihalt utcákon :D Párom az igazi törzs-belvárosi, ő aggódott kicsit a szokatlan sötétség miatt. Legfeljebb eleinte kisétálok elé a megállóba és együtt jövünk onnan hazáig. Amúgy szerintem sincs értelme félni, a falu valóban barátságos és rendezett, legalábbis a nappali tapasztalataink alapján. Inkább attól kell tartani, hogy két lámpa között orra esünk egy kátyúban :D Egyébként a Hajdú-Bihar megyei Újszentmargitáról van szó, csak ha valakit megesz a kíváncsiság...
2021. márc. 29. 22:49
 10/13 anonim ***** válasza:
Wow, hát az már nem Budapest kertvárosi része. :) Elmeséled, hogy esett a választás erre a falura? Gondolom munka miatt költöztök, de nyilván nagy váltás lesz.
2021. márc. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!