Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A karanténban lévő embereket...

A karanténban lévő embereket hogyan ellenőrzik? Kapnak még manapság piros cédulát?

Figyelt kérdés

2021. márc. 29. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
A negyedikes fiam február végén-március elején került karanténba egy covidos osztálytárs miatt. Nem jött piros cédula, és nem ellenőrizték egyszer sem. Több osztálytárs csak napokkal később tudta meg, hogy egyáltalán karanténban vannak, mert a Krétába jött az értesítés, azt meg a szülők nem szokták olvasgatni. Meg volt olyan is, aki vígan kijárkált közben, találkoztam vele az utcán.
2021. márc. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hisztynka ***** válasza:
97%
Hozzánk az első három nap jöttek a rendőrök ellenőrizni, de csak megkérdezték, hogy minden rendben van-e és mentek is. Piros címke a kapunkon nem volt, nem tettek rá.
2021. márc. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Nekem a családban lett pozitív teszt. Bezárkóztunk, de a hírét sem láttam semmilyen hivatalos személynek.
2021. márc. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
57%
hát nállunk anyum volt állitólagosan covidos a gyors teszt nem mutatott semmit de még az udvarra se mehet ki ne fertőzzön és se papírt se rendős én meg úgyan úgy mentem dolgozni/boltba postára
2021. márc. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kétszer voltam karantén, egyszer 2020 májusban (külföldi utazás miatt), na ott minden nap jöttek a rendőrök és hívtak tefenon hogy integessek az ablakból nekik.

A mostani karanténról semmi papírt nem kaptam, rendőr sem jött, meg senki sem ellenőrzött.

2021. márc. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

Piros cédula nincs, napi 1x kijön a rendőrség ellenőrizni hogy otthon van-e az illető.

Legalábbis a szomszédunknál ez van.

2021. márc. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A pozitív tesztet követően hívott a helyi Járási Hivatal, és kérdezett sok mindenről (feltételezhetően hol kaptam el, munkahelyemen mikor voltam legutoljára, mik a tünetek, stb.). Ez után e-mailben jött egy határozat, hogy hatósági karanténban vagyok, és hogy töltsem le a HKR (Házi Karantén Rendszer) applikációt (azon keresztül ellenőriznek, hogy tényleg itthon vagyok-e). Piros cédula nincs.

A dologban csak az a szórakoztató, hogy a velem egy háztartásban lévő, szintén pozitív személy semmi ilyet nem kapott, róla a kórházban állapították meg, hogy pozitív.

2021. márc. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!