Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetnék? Elhatalmasodott...

Mit tehetnék? Elhatalmasodott a félelem az életemen az alattunk lakók miatt?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron költöztünk be az otthonunkba. 20 éves hitelt vettünk fel. Nyár végén megszületett a gyerekünk. Beszéltem az alattunk lakókkal néhány hónappal a baba megszületése után, hogy nem -e hangos/zavarja -e esetleg őket bármi a babával kapcsolatban. A válasz: nem. Az elmúlt 1,5-2 hétben azonban a poklol poklát is megjártam miattuk. 8 hónapos gyerekem fogai most bújnak ki. Egyik nap nagyon hangos sírásba torkollott az egésznapos nemalvás és a fogzás fájdalma. Kb. 2 percig csillapíthatatlan volt a sírás. Ekkor felkopogtak. Azóta minden este fürdetés után, ha leteszem a gyereket, azonnal elkezdenek zajongani, dübörögni, hajnalkg ordibálva beszélnek. Rólunk, hogy a babánk állandóan sír ... Senkit nem zavar ez a lépcsőházban jól láthatóan, csak minket. Pontosabban engem. Nagyon lelkis vagyok. Nagyon fáj. Nappal rettegek, hogy a mászni tanuló, fogzó kisgyerekem mikor fog hangosabban felsírni, vagy bármivel hangosabban játszani. Éjjel nem alszom, mert csak őket hallom. Fáj, hogy ilyenek. És a hitel miatt még lépni sem tudunk.


Mit tehetnék?



2021. márc. 30. 23:25
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
79%

Semmit, szard le őket. Aki annyira intelligens, hogy nyolc hónapon belül egy (egy!) rövid hangos gyereksírásra így reagál, azzal nem tudsz mit csinálni.


Amúgy meg ha nem tűnt volna fel, helyzeti előnyöd van, te laksz fölöttük. Vegyél egy pár holland fapapucsot, abban mászkálj egész nap a lakásban. Hamar rájönnek majd, hogy milyen kellemes, amikor csak a gyerek sír.

2021. márc. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
79%
Én a füldugót javaslom és a leszarom tablettát és esetleg egy pszichológust.
2021. márc. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
66%
Küldd le a férjed, hogy beszélgessen el velük.
2021. márc. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
87%
Vagy csak amikor a lépcsőházba lépnek be, akkor egy elmélyült beszélgetés közben mond azt, hogy "igen, most szegénynek jött a foga, hiába próbáltunk bármit, nem tudtuk vele elérni, hogy abbahagyja a sírást. Szerencsére a mi szomszédaink nem olyan bunkók, mint Mártinak, aki mesélte, hogy többször szóltak neki, hogy hangos a baba és már a védőnőtől kért tanácsot, hogy mit csináljon, dehát nem lehet mit tenni".
2021. márc. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
38%
Van egy par noi 36-os fapapucsom ,amit lepasszolnek .... meg van ferfi 43-as is..
2021. márc. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
47%

Nézzük ezt fordított helyzetben:

Az ember nem azért vesz lakást 30 millióért - amit fizet 20 évig - hogy nyugalom helyett a felső szomszéd, gyerekét hallgassa. Bezzeg ha ők zajonganának, akkoris ők lennének a hibásak, mert a gyereknek nyugalom kell...

Gyerek nem való panelba, épp ezért, mert több család szív miattatok, mikor ők is annyit fizettek a lakásért mint ti.


Amúgy örüljetek, hogy ennyit csinálnak csak, én minimum rátok rúgnám az ajtót, pár pofon kíséretében.

2021. márc. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
19%
Nekem jelentette a hozzászólásomat, amelyben megkérdeztem, hogy miért pont panelbe kell költözni. Ja, mrt gondolom büdös a munka falun családi házban.
2021. márc. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
76%

Nem szabadna foglalkoznod velük!

Ha minden éjszaka járatnád az ütvefúrót, és amiatt hisztiznének, azt mondanám, megértem. De a gyerek az gyerek, viseljék el.

Én is olyan lakásban lakom, ahol körben mindenkinek kicsi gyereke van. Van, hogy éjszaka is sír valamelyik, mivel még kicsi. Szerintem csak egy elmebeteg, ideggyenge ember csap ebből hisztit.


Sokkal zavaróbb a felnőtt emberek üvöltözése, veszekedése (ilyen szomszédom is volt, szerencsére elköltöztek), meg a gépzajok.

2021. márc. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
77%

#7 Azért nincs értelme a hozzâszólásodnak, mert Budapesten és környékén a panel egy olcsó lakásformának számít.


Az meg milyen idióta hozzáâllás, hogy akinek nincs 100 milliója az agglomerációban családi házat venni, vagy 50-60 milliója egy sorházra/ikerházra az adja fel a munkáját és költözzön vidékre, majd ha a három gyerek megszületett, akkor költözzön vissza panelbe Budapestre.

2021. márc. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
89%
Attól, hogy hitelt vettetek fel, még költözhettek, el lehet adni hitelátvállalással, ti meg vehettek fel új hitelt az új lakásra, de nem érdemes, mert mindenhol találtok olyan szomszédot, akit valami zavar vagy titeket fog zavarni. Nézz csak körül ebben a rovatban! Szerintem ne foglalkozz velük! Annyi, hogy ne legyetek extra csöndben a gyerek körül, szokja meg a zajt, ha a szomszédék dübörögnek, direkt, hogy zavarjanak. Amúgy egy kisgyerek sírását szerintem nem lehet egy kalap alá venni azokkal, akik bulit tartanak, zenét üvöltetnek, mert a sírás a kicsi létezésével jár együtt, a normál életvitelhez tartozik. Sajnos a panelban a beton extrán vezeti a hangot, gyakorlatilag mindenkinek a padló fölött kellene lebegnie 1,5 cm-rel, hogy ne halljon senki semmit. Szóval ne foglalkozz velük, ha buliznátok, vagy vasárnap fúrnátok a falat, akkor joggal hőzöngene, így nem.
2021. márc. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!