Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A Nyugat-Dunántúlnak Bécs és...

A Nyugat-Dunántúlnak Bécs és Pozsony a fővárosai?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy Magyarország egészének Budapest a fővárosa, de vannak vasi, győr-moson-soproni csoporttársaim, és akik közülük tudnak németül sokan azt mondják, hogy inkább repülnek Bécsből vagy Pozsonyból, meg mennek oda szívesebben, mint Budapestre, sőt van olyan, aki itthagyta az egyetemet és elment Bécsbe tanulni.


Mások ezzel hogy vannak? Mekkora lehet az a kör területileg, akiknek Bécs, vagy Pozsony a fővárosa? Mi baj van Budapesttel?



2021. ápr. 6. 19:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi van? :D


Attól, hogy Bécsből repülök vagy Pozsonyból, nem azt tekintem fővárosnak, hanem Budapestet.


De egyrészt pl. olcsóbb maga a repjegy is, másrészt ide fél óra, oda 1,5 óra az út.

2021. ápr. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, hány éves vagy...??? :)))))
2021. ápr. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
19, de a földrajtudásom rendben van, csak így meglepett, hogy többen mondták, hogy micsoda putri ez a Budapest és mennyivel jobb hely Bécs vagy Pozsony.
2021. ápr. 6. 19:35
 4/15 anonim ***** válasza:

és.......????????


Ha jobb hely székesfehérvár, mint Szekszárd, attól akkor lehetne Szfv is Tolna megye székhelye...??? VAgy hogy bírtad kiötölni ezt a kérdést? :-D

2021. ápr. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igazából arra gondoltam, hogy minden városnak van egy bizonyos sugarú körben vonzózónája (nem az agglomeráció), csak nem találtam ilyen térképet a neten.
2021. ápr. 6. 19:45
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem. Már csak azért sem, mert a Nyugat-Dunántúlt 3 (magyar) megye alkotja:

[link]

2021. ápr. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem is fogsz ilyet találni, mert a vonzáskörzet egy nagyságrendekkel kevésbé kézzelfogható dolog, mint bármilyen területi alapú közigazgatási egység. Szombathelyi vagyok, Sopronban dolgozom, és jól tudok németül. Igen, értem, mire gondolsz, lazán van akkora hatása a térségre Bécsnek, mint Budapestnek, és ez történelmileg is így elég sokszor és sokáig volt így. Sokan járnak oda tanulni vagy dolgozni, de ez ugyanígy elmondható Bp-ről is. És igen, Bécs szerintem is élhetőbb város, mint Bp, de ettől még bajom nincs vele, egyes részei kifejezetten szépek, meg sok ismerősöm van ott, mert oda jártam egyetemre, de attól még eszemben sem lenne odaköltözni (hozzáteszem, Bécsbe sem feltétlenül). 24/F
2021. ápr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
30%

Bécs is és Pozsony is valamikor a miénk volt.. Budapest meg nem puti, csak az ilyen álmodozó, anyjuk nyakán lakó, álomvilágban élő semmirekellőknek mindíg az kell, ami más, ami külföld, mai jobban fénylik, mert Bécsben, meg Pozsonyban kolbászból vana kerítés és Kolával főznek... Persze


A Földrajz tudáshoz hozzátartozik az is, hogy tudd a népességet, egy főre jutó gdp-t meg azt, hogy ott sokkar normalisabb emberek élnek, azért tart ott Ausztria meg Szlovákia, ahol hiába megy ki a magyar PRSZT... szóval nem.. nem "Raj" a földraj(z)tudasod

2021. ápr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én Győrben élek, járok Bécsbe, Budapestre és néhányszor Pozsonyban is voltam. Repülőtéren is, meg vásárolni, dolgozni, körülnézni, koncerten. Bécsben laktam is néhány hónapig. Mindenhol vannak putri helyek, meg szépek is és olyan embert is ismerek, aki Ausztriából Budapestre ment tanulni. Egy barátom rendszeresen utazik Angliába, sokszor én viszem a reptérre, mindháromról szokott menni, attól függően, hogy hol olcsóbb a jegy.
2021. ápr. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Bécsnek kelet felé 100 km-es a vonzáskörzete, még Győrből is vannak akik kijárnak dolgozni. Pozsonyba a nyelv miatt kevesebben, de a szlovákok tömegesen költöznek ki Rajkára és a környező településekre.

Burgenland vonzáskörzete is kb 50-60 km a határtól mérten.


De ettől még Pest a főváros, csak nagyon jelentős az ausztriai hatás.

2021. ápr. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!