Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire esélyes ha új helyre...

Mennyire esélyes ha új helyre költözök ott is lesz hangos szomszéd?

Figyelt kérdés
Mostanában a szomszédunk aki egy fiatal pár, baromira zavaróan hangosan hallgatja a zenét. Szinte mintha egy vékony fal réteg lenne közöttünk és az én szobám között. Most is hallom néha a tuc tuc dübörgő zenét, néha éjszaka hallom amint elejtenek valamit, leesik a földre. Párszor hallom, ahogy hangosan beszélgetnek az ez erkélyükön mikor azt hittem, hogy az utcáról hallatszik fel de láttam és ott cigiztek meg tényleg hangosan csevegtek pedig csukott ablakom volt és ami jól szigetelt. Én jó szomszéd vagyok ezért nem szeretnék nekik szólni, mert azt sértésnek is vehetik vagy ezek után még hangosabban nyomnák a zenéket., nem ismerem őket annyira sőt nem láttam őket igazán..Sosem volt még nekünk ilyen hangos szomszéd mint ez az új albérlős pár. Szerencsére az ágyam nem annál a falánál van de konkrétan behallatszik az egész szobámba a dübörgés és néha este 10 után is hangoskodnak. Nem voltam eddig az elköltözés híve de most nagyon rátettek nekem. Én egy fárasztó munka nap után csendben szeretnék pihenni nem hallgatni a tuc tuc zenéket órákon át. Gondolkodtam egy falvédő rétegen is ami hangszigetelő de macerás lenne szerintem és a költözés amúgy is tervben van. Ha elköltözök mennyire esélyes a szintén ilyen kaliberű szomszéd? Most nem ez az egy indok amiért költöznék a családtól de ez is rányomott eggyel. Viszont így nem tudok félretenni saját lakásra de most ez érdekel a legkevésbé, hogy tuladonom vagy sem mintsem a békés pihenés. Ti mit lépnétek? Ésszerűbb a költözés vagy nyugodjak bele és amíg gyűjtök sajátra addig felrakatok valami zajvédő falat ide? Tégla lakásunk van de az én falam és a szomszéd fala között vékony semmiség lenne...költözéskor ha ezt dönteném milyen lakástípust nézzek ahol nem igazán hallatszik át a szomszéd zaja, vagy bárhol áthallatszik? De én átmenni hozzájuk és szólni e miatt nem játszik nálam amúgy se vagyok ez a típus, meg hiába szólnék ha pár hét és újra tuc tuc. Másnak is volt esetleg ilyen szomszédja? Mit léptetek? Kutya ugatás még kellemesebb mint ami itt megy...

2021. ápr. 9. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
Költözz kertesbe. Itt éjfélkor rákezd minden kutya, a kakas olyan pontosan kukorékol 5:10-kor, mint a vekker, a szomszéd vasárnap 7-kor áll neki füvet nyírni. De nincs tuc tuc. Lehet választani.
2021. ápr. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Ha az új helyen is ugyanígy állnál hozzá, hogy nem akarod megbeszélni a szomszédaiddal a problémákat, akkor teljesen fölösleges elköltöznöd, mert mindenhol rosszul fogod magad érezni.
2021. ápr. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Megértelek, én is hasonló cipőben vagyok. Költözés is tervben van szintén.

Nálam a falszomszédom kezdett hangosan zenét hallgatni, rendesen érződött a dübörgés, még este 10-11-kor is nyomta. Én szóltam neki, szépen megkértem, hogy hallgassa halkabban. Szerencsére azóta nem hallgatja hangosan.

A másik hangos szomszéd az alsó szomszéd, aki hajnalban, kora reggel nagyon hangos. Kisgyermekes család. Nekik hiába szóltam, nem használt.

Szerintem érdemes szólni, hátha halkabbra veszik.

Ha költözésre kerül sor, én nagyon utána fogok járni, hogy kik lesznek a szomszédok, valahogy ki kell deríteni, mire számíthatok. Amúgy én panelben lakok.

2021. ápr. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
17%
És mi lenne, ha te is hangosan hallgatnád a zenét?:)
2021. ápr. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!