Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ki lehet hívni a rendőröket/sz...

Ki lehet hívni a rendőröket/szomszédokat a mentálisan beteg szomszédra? Elviszik?

Figyelt kérdés
Az alsó szomszédunk valamilyen pszichiátriai betegséggel küzd, egyedül él, kb. 45 éves nő. Rengetegszer hallom, hogy kiabál, sír, sikítozik, veri a falat, a berendezéseket a lakásában, ami saját tulajdona. Néha a folyosóra is kimegy és ott is csinálja ezeket a dolgokat. A nő rémeket lát, kitalált személyekkel üvöltözik, nagyon ijesztő, félünk tőle. Sokszor éjszaka is ez megy és nem tudunk tőle pihenni. Ha ilyen esetekben szólunk a mentősöknek, rendőröknek, kijönnek intézkedni és elviszik, vagy mit csinálnak vele?

2021. ápr. 26. 13:31
 1/10 A kérdező kommentje:
*mentősöket akartam írni a kérdésben
2021. ápr. 26. 13:33
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem csinálnak vele semmit, nálunk is hasonló helyzet van.

Utána jártam, hogy mit lehetne tenni és csak egy mód van: össze kell fognia az egész lakóközösségnek és az önkormányzatnal kérvényezni a gondnokság alá vetetest.

Ez az egyetlen módja.

2021. ápr. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Bazdki... Ez durva. Nincs neki rokona? Nem látogatja senki?
2021. ápr. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit se csinálnak. Nálunk a szomszéd volt ilyen (családi ház), konkrétan olyat is megtehetett ami egyébként bűncselekmény lenne. Mikor rahívtam a rendőrt, azt mondták beteg, nem büntethető. Mentők meg: tudunk az állapotáról. Az önkormányzatnak is jeleztem, hogy akkor kéne mellé valaki aki beszámítható és felügyeli, erre válasz sem érkezett.
2021. ápr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Pfff magyarul ha én lezsírozok egy ilyen beteggel h rabolja ki a bankot. Gyorsan elmenekül el is rejtjük a pénzt aztán ha elkapjál akkor nem csinálnak vele semmit mert beteg? Ez azért durva
2021. ápr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

2-es: köszi a választ, hát ez nem túl biztató :( az alatta lakó néni süket, őt nem zavarja, mellette szintén egy nagyothalló nyugdíjas bácsi lakik, aki tudja ugyan, hogy beteg, de azt mondta, ő nem akar beleállni. A szembeszomszédja meg egy földszinti hölgy azok, akikkel szoktam beszélni és őket is zavarja és aggódnak, hogy kárt csinál magában, vagy a lakásban, ami esetleg hatással lehet a többi lakásra is. Velük megpróbálok egyeztetni a gondnoksággal kapcsolatban.


3-as: a szülei meghaltak, az ő haláluk után költözött ide a házba, egyedül örökölt, mert nincs testvére. Van egy fia, aki még kiskorú, de ő a volt férjénél van, elváltak és a férfi nem akar törődni többet a nővel.

2021. ápr. 26. 13:49
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit érthető akkor h megkattant. Szegény :(


Mindenképp szakápoló kellene neki hátha még egyszer helyre jönne

2021. ápr. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
4-es, 5-ös: hát ez elég szomorú, hogy bármit megtehet, nyilvánvalóan valami bentlakásos intézetbe való szerencsétlen, vagy legalábbis egy szakemberre van szüksége, aki ellátja és esetleg gyógyszerekkel kezeli ezeket a pszichés dolgait. Csak ha így marad, ellátatlanul, tönkreteszi nem csak a saját, de mások életét is.
2021. ápr. 26. 13:57
 9/10 A kérdező kommentje:
Szerintem számlákat se nagyon fizethet, a héten jött a nevére három díjbeszedős levél, a postaládák tetejére volt téve.
2021. ápr. 26. 13:58
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A doktor hatásköre, hogy ön-, és közveszélyesnek ítél-e meg valakit, vagy helyzetet, ekkor beviszik általában.
2021. ápr. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!