Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit gondolnak az emberek...

Mit gondolnak az emberek arról, ha valaki hónapokig/évekig befejezetlen házban lakik? Mennyire ciki?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy egy család beköltözik egy házba, ami habár belülről már be van fejezve, kívülről viszont még nincs rajta sem vakolat, sem szigetelés, sem festés, az udvaron nincs térkő, sem a teraszon. Csak 2-3 év múlva lenne kész teljesen, addig fokozatosan csinálnák, amint elég pénz összegyűlik a befejezéshez. Mennyire szívesen hívnátok meg ilyen házba barátokat/vendégeket?

2021. ápr. 26. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
A 2-3 év az teljesen rendben van, de nagyon sokan 10-20-30 év múlva sem tudják vagy akarják befejezni.
2021. ápr. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mi köze hozzá? Akinek nem tetszik, csináltassa meg a saját pénzén!
2021. ápr. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én nagyon ritkán látok ilyen félkész házakat. Az emberek 99%-a már teljesen befejezettbe költözik be.
2021. ápr. 26. 17:48
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Egy házon mindig van mit szöszögni. Tehát szigorúan véve mindenki befejezetlen házban lakik.
2021. ápr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs ezzel semmi gond. Ha lakható állapotban van, belülről oké, nem ázik, van benne fűtés stb akkor teljesen rendben van. Anno a szüleim is a félkész házba költöztek be, még csak egy szobát lehetett fűteni és betonpadló volt. Szépen lassan megcsinálták, ahogy összejött annyi pénz hogy valamilyen munkálatokba bele tudjanak kezdeni. Az egyik teraszunkat 30 év után fejezték be.
2021. ápr. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

15 millió volt a ház amit vettünk...kb még 3 millió ráment...térkő?külső vakolat stb?normális fűtés? tudod mennyibe kerülnek egyáltalán ezek a dolgok?:D


Nem tudom milyen környéken élsz, de felénk 30 millióból van meg amit te úgy elgondolsz, és még akkor sincs teljesen kész.

2021. ápr. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha látok ilyet, akkor A, részben megértem, ha nincs befejezni való pénze rá. De ha nem erről van szó, akkor B, egy full igénytelen valakinek gondolom.
2021. ápr. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyire szívesen hívnátok meg ilyen házba barátokat/vendégeket?"


Szerintem ez olyan dolog, hogy aki a barátom vagy a vendégem, az ismer engem és nem a házam milyenségén fog fennakadni.

2021. ápr. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tartanám cikinek, ha az illető igénytelen, és a pénzét mondjuk elherdálná, és inkább költené mondjuk nagy mennyiségű alkoholra, cigire ahelyett, hogy igényes környezetet alakítani ki maga körül. Mondjuk ilyen ismerősöm nincs, mert ha valakinél ezt észreveszem, hogy létszükséglet neki például az alkohol, akkor leépítem, mert tudom, hogy hosszú távon nem működne kettőnk között semmilyen kapcsolat.


Az ingatlanárak sosem voltak reális értéken belül az országban. Arról nem is beszélve, hogy sokszor a vételár felett is elég sokat kell költeni még az adott ingatlanra.

Az emberek többsége átlagos bérből él, amiből nehéz összehozni egy ingatlant, így nem meglepő, ha valaki évekig, vagy évtizedekig befejezetlen házban lakik, és örül, ha fent tudja magát tartani, főleg ha hitelből vásárolt. Sajnos ma sokan élnek így, és az ilyen embereket nem szoktam elítélni, és nem is találom őket cikinek.

2021. ápr. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Barátnőmmel a tervünk, hogy jobb helyen rosszabb állapotú ingatlant veszünk majd, amit szépen lassan felújítunk.


Költséghatékonyabb, plusz mindkettőnkben meg van a vágy, hogy valami egyedit alkossunk a két kezünkkel hobbi szinten...

2021. ápr. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!