Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Japánban vagy Kínában élnél...

Japánban vagy Kínában élnél szívesebben?

Figyelt kérdés

Melyik nép/nemzet országa tetszik jobban és miért?

Akár élni, vagy akár turistaként meglátogatni azokat a helyeket.



2021. jún. 14. 17:23
A kérdező szavazást indított:
Japán
Kína
102 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%
Kína egy veszélyes rendőrállam lett.
2021. jún. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%

Japan vonzonak hangzik elsore, mindenki oda megy, sokat hallunk rola.


De Kina azert hatalmas. Sokkal szinesebb kultura, sokkal tobb latnivalo, mas eghajlat, mas kajat, nagyon szep tajak, nagyon valtozatos.


Annak ellenere hogy milyen kommunizmus/kapitalizmus folyik ott, en oda mennek szivesebben.

2021. jún. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Minek mennék egyik kommunizmusból a másikba? Egyértelműen Japán.
2021. jún. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
40%
Egyiksem, őszintén. Japán csilli-villi kívülről,de rodhad belülről. Kína viszont leplezni sem tudja - vagy akarja - hogy szar a helyzet.
2021. jún. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
41%
3-mas, ha szerinted itthon kommunizmus van, akkor nem tudod, miről beszélsz. Éltél volna a jó kis kommunista időszakban, akkor nem beszélnél idiótaságokat.
2021. jún. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
78%
Mindkettő, nem tudok dönteni. Japánban majdnem négy évet éltem, de Kína is vonz. Másrészt, egyik ország sem tökéletes.
2021. jún. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
85%
Turistaként mindkét országba szívesen elutaznék, viszont alapvetően Kína jobban vonz. Egyszer voltam Kínában illetve tanultam és ismételten tanulok kínaiul, így nagyon jó lenne egyszer huzamosabb ideig is kint tartózkodni.
2021. jún. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
92%
Kínábán szívesen élnék akár - mert a kínai kultúra nagyon érdekel -, azonban az ottani vezetéssel komoly gondok vannak.
2021. jún. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Na eddig Japán vezet. Valahogy sejtettem, hogy nagyobb népszerűségnek örvend, de nem gondoltam volna hogy ennyire.
2021. jún. 14. 21:29
 10/23 anonim ***** válasza:
88%
Kína az utóbbi időben nagyon népszerűtlen lett. Bezáratnak a véleményedért, ha az valamivel szembe megy a kormánnyal. Több eset is volt, hogy nem jöttek haza onnan emberek. Az ujgurokat munkatáborokba zárták, üldözik a vallásokat, a csapból is a kínai felsőbbrendűség folyik. A fehéreket lenézik. Az emberek jó része mélyszegénységben él tömött városokban. A légszennyezés hatalmas. Olyan, mintha megfognák a 20. század rossz eszméit és belesűrítenék egy valamivel mérsékeltebb esszenciába.
2021. jún. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!