Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Debrecent még mindig vidéknek...

Debrecent még mindig vidéknek mondják? A vidék nem a kissebb városok/ falvak/faluk stb?

Figyelt kérdés

2021. jún. 29. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Nem, a vidék az, ami nem Budapest. :) Vidéki nagyváros, na ez Debrecen.
2021. jún. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

A budapestiek Budapesten kívül mindent vidéknek hívnak :D

Amúgy én is nagyvárosban élek, de úgy szoktam mondani, hogy itt vidéken. Viszont az fura, amikor azt mondják erre a ~100ezer lakosú településre, hogy nálatok falun.

2021. jún. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Nincs egységes értelmezése. Debrecen vidéke, az Debrecen térsége, a megye, a falvak és kisvárosok. De ahogyan országos szinten Debrecen az BP vidéke, úgy megyei szinten Hajdúszoboszló is vidék Debrecen számára. Pedig amúgy az is város, csak kisváros. És 'szoboszlónak is van vidéke.


Ha EU politikáról beszélünk, akkor ott a rural szót használják, tehát egyértelműen a mezőgazdasági termelés helyszínét hívjuk vidéknek.


De lehet pl valami iparvidék is.


Tehát a szövegkörnyezet adja meg, hogy éppen mit jelent a vidék. Tehát inkább jelöl területi egységet valami körül a vidék szavunk. Nem utal konkrétan semmire.

2021. jún. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem egyszer egy Kecskeméti kérdezte meg, hogy "- Maga vidékről jött?"

Én meg: "- Igen, Pestről. 😁"

2021. jún. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#4 Mi ebbe egyszer Szegeden futottunk bele, bénáztunk a parkolással, és segített egy csaj. Megkérdezte, hogy ugye vidékről jöttünk? Hátizé, erre most mit mondjuk? :D
2021. jún. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!