Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Balaton menti településen...

Balaton menti településen milyen az élet (állandóra)?

Figyelt kérdés

Akik Balaton menti faluban/városban laknak életvitelszerűen, és nem csak nyaralójuk van vagy kiadnak apartmant vagy ilyesmi, ti mit gondoltok, milyen ott az élet? Szeretitek? Nyugodt? A turisták nyáron mennyire zavaróak? Milyen munkalehetőségek vannak?


Elgondolkodtam rajta, hogy Balatonfüredre (vagy környékére) költöznék, csak egy kicsit elbizonytalanít az üdülőváros jellege. Semmit sem tudok róla, azon kívül, hogy nyaranta folyton ott lógok, és a kisvonaton mindig meghallgatom a történelmét :D


2021. júl. 1. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Szezonon kívül borzasztoan unalmas. Keszthely olyanná válik mint egy pici falu télen. Senki nincs az utcákon, az a kevés is mindenki ismeri egymást 😀

Nyáron meg nem találod az arcokat akiket keresel lent a parton, mert elvesznek a turisták között.

2021. júl. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pff, ez elég elkeserítő, pedig pont Keszthelyről azt gondoltam volna, hogy azért az egy önálló város magában is, függetlenül a szezontól...
2021. júl. 1. 20:38
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Nem azt mondtam, hogy csak turizmus van, de szezonon kívül kipusztultak az utcák a nyarhoz képest. Mint egy normális 20ezres kisvarosnak lennie kell amúgy. A nyár az abnormális inkább
2021. júl. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Keszthelyen aplaza olyanmint nálunk Pesten egy kínai áruház totál ledöbbentem
2021. júl. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Nekünk ugyan családi nyaralónk van Balatonszemesen (mondjuk az másik oldal, tudom), de a szüleimnek viszonylag gyakran kell lemenniük ügyet intézni, füvet nyírni, bojlerrel sz..akodni, így azért látjuk vmennyire, szezonon kívül mi történik.


Kb. semmi. Mondjuk nem olyan üdülőváros, mint Balatonfüred, Füred biztos élettel telibb ősszel és télen is. A közértek nagy része ki sem nyit szezonon kívül, szórakozási lehetőség alig, az is elég alja, kulturálódási lehetőség még annyi sem. De legalább csendes, azt meg kell hagyni. Szinte senki az utcán. Munkalehetőségekről nem tudok, de nem hiszem, hogy sok lenne. Nyáron, ami megdöbbentő volt, hogy nem találtunk egy vízszerelőt, amikor a WC-vel probléma volt, apukámnak magának kellett nekiállnia, és imádkoztunk, hogy ne legyen még rosszabb a helyzet.

2021. júl. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
95%
Keszthelyre soha nem költöznék, olyan volt a hangulata tavasszal, hogy leparkoltunk és mindenkinek nyomott hangulata lett esküszöm :D
2021. júl. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!