Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Költöznétek külföldiekkel egy...

Költöznétek külföldiekkel egy albérletbe, ha nem vagytok biztosak a nyelvtudásotokban?

Figyelt kérdés

Albérletet keresek (szobát) és találtam egy nagyon jó lakást (jó állapotú, jól felszerelt, jó helyen van, gyönyörű a kilátás és ehhez képest az ára is kedvező). Viszont külföldiek lakják, akik nem beszélnek magyarul csak angolul (plusz ugye az anyanyelvük).

Na most nekem van egy felsőfokú nyelvvizsgám és angol szakon is tanulok, viszont magát a nyelvet soha nem használtam az iskolákon kívül. Filmeket, sorozatokat nézek stb. a szabadidőmben és az egyetem miatt is nyilván sok angol nyelvű tartalmat fogyasztok (mondjuk ezek is inkább irodalmi és mindenféle szaknyelvi szövegek, tehát nem a mai, hétköznapi nyelv), de szóban szinte abszolút nem használtam még az angolt. Szóval általában mindent tök jól megértek, írásban is ki tudom fejezni magam, de a szóbeli kommunikációval nincsen tapasztalatom.

Úgyhogy ebből a szempontból ez egy jó lehetőség is lenne a nyelvgyakorlásra, csak közben ciki, ha esetleg mégsem tudunk rendesen kommunikálni egymással. Persze, nekik is tanult nyelvük az angol, de az az eddigi tapasztalatom, hogy a külföldi egyetemisták jobban beszélnek angolul mint mi.


2021. júl. 3. 12:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

Hee?

Úgyse fogsz velükcsavsogni

2021. júl. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
13%
Nem a nyelvtudas miatt nem költöznék össze, hanem azért mert hangosak, nem túl tiszták és rendszeretőek. Más az életvitelük, felfogásuk. Nyilván attól is függ, melyik nemzet. Egyetem alatt két külföldivel laktam együtt, a Koreai mondjuk tiszta volt még viszonylag csendes cska voltak furcsa dolgai. Az olasz hangos volt és sáros cipovel bújt ágyba. Más egyetemista se túlzottan dicsérte a külföldiekkel együtt lakást. De te tudod mit vállalsz be. Lehet hogy normalisakat fogsz ki.
2021. júl. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Persze. Főleg felsőfokúval, meg angol szakkal, ne ijedj már meg attól hogy beszélned is kell. Borzasztó, hogy ilyen szinten van itthon az angol oktatás, hogy ilyen tudással alig kellett beszélned.
2021. júl. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

A lakótársakkal nem világmegváltó beszélgetéseket folytat az ember, hanem rendszerint 2 szavas tőmondatokat.

"Zárva az ajtó? Kell a konyha? Tiéd ez a sampon? A második polc a tiéd! Kérlek halkítsd le a zenét! Jövő héten te takarítasz. Stb."


Ha alapban számodra elfogadott ez a felállás, akkor a nyelv nem lehet gond, ha már tanultad is.

2021. júl. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem kötelező beszélgetni velük. Viszont elég szégyen, hogy angol szakra jársz és nem érzed ilyen minimálisan sem biztosnak a tudásodat, szóval ennyiből érdemes lenne külföldiekkel együtt lógni.
2021. júl. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Eddig kolis voltam, ott azért beszélgettem a szoba- és lakótársaimmal azon túl is, hogy zárva-e az ajtó stb. Nem mondom, hogy mindenkivel összebarátkoztunk és nem tudom mikről beszélgettünk, de ha pl. összefutottunk egy közös helyiségben, együtt értünk haza, vagy egyszerre reggeliztünk a konyhában stb., akkor valahogy evidens volt, hogy beszélgetünk. Úgyhogy nekem valahogy ez az elképzelésem az albérlettel kapcsolatban is.

Én még nem laktam együtt külföldiekkel (külföldi részen laktam a koliban, ahol rajtunk kívül csak külföldiek voltak és az egyáltalán nem volt vészes ebből a szempontból, bár tudom az nem ugyanaz teljesen), de attól nem félek, hogy hangosak, nem tiszták stb. Mondjuk úgy, hogy a koliban megedződtem :D Volt olyan kolis társam, aki a fürdőben a padlón hagyta a használt betétet meg egy héten keresztül álltak a koszos edények a mosogatóban, megszáradt a kaja az íróasztalon és hasonlók. Nyilván nem örülök az ilyesminek, de már úgy vagyok vele nem érdekel és egy albérletben lesz saját szobám is, úgy még egyszerűbb.

2021. júl. 3. 13:17
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy laknék velük együtt. A nyelvszakon azt nem tanították meg, hogy a nyelvet beszélve lehet a legjobban gyakorolni és a beszéd elengedhetetlen a stabil nyelvtudáshoz?
2021. júl. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem :D
2021. júl. 3. 21:03
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem jön be, max keresel mást.


Amúgy vicces ez. És akkor még angol tanár is lehet majd belőled, ugye? Engem meg kérdeznek, hogy minek beszélek kizárólag angolul a gyerekeimmel. Hát ezért. Hogy erre legyen szorulva, hogy ki tudja milyen tanárt fog ki az iskolában, aki lehet maga se tud beszélni, nem hogy megtanítsa.

2021. júl. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hát szerintem nem vicces, inkább szomorú. Én középiskolában kezdtem el angolt tanulni és nagyon rossz tanáraim voltak (a négy év alatt eleve volt 6 tanárom, mert folyamatosan váltogatták őket és egyikük sem volt jó tanár, az órákon gyakorlatilag nem csináltunk semmit), szóval egyedül kellett megtanulnom angolul. Valamint nekem (sem akkor, sem később) nem volt soha lehetőségem arra, hogy pl. külföldre utazzak, külföldön tanuljak, a családban és a közvetlen környezetemben sem voltak külföldiek vagy egyáltalán csak angolul beszélők. Szóval nekem sokáig ez egy teljesen öncélú dolog volt és el sem tudtam képzelni, hogy majd valaha használnám is a nyelvet bármire vagy lenne bármi értelme is idegen nyelveket tanulni. Viszont szerettem a nyelvet és tudtam, hogy ezzel szeretnék majd később foglalkozni valamilyen formában és ezért tanultam tovább angol szakon. Azt gondoltam, hogy akkor ott majd végre tuti fogom tudni használni is és bekerülök egy ilyen tök jó kis nemzetközi közegbe. Viszont rá kellett jönnöm, hogy ez nem így megy. Külföldiek ugyan voltak, de eléggé el voltak tőlünk szigetelődve és akkor már bennem is volt egyfajta félsz ezzel kapcsolatban. Az egyetemen pedig ugye nem a nyelvet tanuljuk, az csak egy eszköz és sajnos elég kevés olyan órám is volt, ahol szóban is használtuk a nyelvet (vagy szóbeli vizsgám is csak egyetlen egy volt, az alapvizsga). Úgyhogy így sült el a dolog. A szaktársaimon is azt látom, hogy csak az tudja jól használni a nyelvet, aki pl. rendszeresen jár külföldre, külföldön tanult korábban, vannak külföldi rokonai stb., de az "átlag" hallgatók között ez egy gyakori probléma.

Amúgy angol tanár belőlünk nem lesz (az egy külön képzés, osztatlan tanárin, ami a mi képzésünkkel közös valamennyire, de más), csak ha még továbbtanulok tanárin. Szóval maga a lehetősége megvan, de az már más tészta és nem olyan egyszerű összehozni, sok pénzbe kerül, sok idő stb., emiatt kevesen választják azt az opciót. Maximum magán úton tud valaki tanítani anglisztika végzettséggel.

2021. júl. 4. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!