Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen faluban élni?

Milyen faluban élni?

Figyelt kérdés

2021. júl. 10. 15:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Halál unalmas, ugyanakkor állandóan titkolózni kell a szomszédok elől, mert kipofáznak mindenkit.
2021. júl. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon szar nincs rosszabb. Nekem egyik fő célom hogy városban tudjak lakni. Legnagyobb problémák a vidéki élettel. Mindenhez autó kell, nem lehet csinálni semmit, nem lehet ismerkedni, dög unalmas minden nincs életem. Ha egyszer végre városba elköltözök akkor majd végre élhetek már. Se csajozni nem tudok se semmi. Ugyan el vezethetsz városba de akkor meg egy sört nem ihatsz meg. Illetve elég szar mindig sokat vezetni.
2021. júl. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
#2 szívesen cserélnék veled. én városi vagyok de utálok itt élni
2021. júl. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Ha fontos neked a bulizás, akkor nem jó. De ha csendre,békességre vágysz, akkor jó.
2021. júl. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a falutól, és annak lakóitól is függ. A miénk elég összetartó kis közösség, és a polgármester nagyon sok programot szervez, és főleg ő tartja össze a falu közösségét. Gyakran emiatt is választják a városból kiköltözők a településünket letelepedésre, noha a telkek ára az egekben van, a szomszédos falvakhoz képest is, meg amúgy is.
2021. júl. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Családosként a legideálisabb. Persze falu meg falu közt is nagy a különbség. Én a nagyközségre ( 5000 fő fölött ) szavazok, olyan helyen élek. Minden beszerezhető kis területen, ami a mindennapi élethez szükséges. Boltok, házi orvos, patika, posta, kis bankfiók stb. Van fürdő, edzőterem, egyéb torna lehetőségek korosztályonként. Szolgáltatások. Nem ismer mindenki mindenkit, ahhoz nagy a település. Nincs bűnözés gyakorlatilag. Ha valaki nagyon be akarna jönni hozzánk, gond nélkül bejöhetne akkor is, ha nem vagyunk otthon, de nem akar. Volt egy-két besurranás az elmúlt években ( 20 év alatt kettő ), de azok utazó, máshonnan jövő kisebbségi csoportok voltak. Úgy körbemegyek a faluban biciklivel bevásárolni, hogy nem viszem be az addig megszerzett cuccot, kint hagyok mindent a biciklin. Sokszor több ezer forintos dolgokat is. Dolgozni a tíz kilométerre lévő városba járok. A nagyobb bevásárlást ott intézem ( penny, lidl stb. ). A gyerekek biztonságban jönnek-mennek iskolába, bárhová. Főleg mióta megépültek a kerékpárutak ês a falu közepén a körforgalom. Ha valami probléma, megoldandó feladat van, amihez segítség kell, mindig van valaki aki ismer másvalaki, akinek sógora, komája tud rá megoldást.
2021. júl. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
Az attól függ mekkora a falu. Én egy kisebb faluban laktam kb 600 lakosú. A boltba már reggel nyitáskor el kellett menni hogy tudjak kenyeret venni mert 10 órától már nem volt kenyér. Előre kellett gondolkodni hogy mi kell még a boltból mert délután 4 órakor bezárt a bolt és csak másnap nyitott ki. Ha nem csak az általános dolgok kellettek hanem pl ruhanemű a legközelebbi városba kellett menni vásárolni az 20 km volt. Busz alig jár ha nincs jogsid meg kocsid el voltál veszve. És minden drágább volt mint a városban. És semmi nem volt ahová a fiatalok elmehettek volna, na meg persze munkahely sem esetleg a közmunka
2021. júl. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a falu pont, hogy nem békés. Főleg manapság. Nagyon sok kisebbségi van a kis falukban, gyilkolnak, rabolnak. Nem lehetsz biztonságban falun sem. Mindenki kibeszél mindenkit, az alkoholisták a kis kocsmában verekdnek, stb. Van az a mondás, hogy a falu elején fingasz egyet, a falu végén meg már azt mondják, hogy összefostad magad. Ez ilyen. A másik, hogy lehetőségek sincsenek. Se munka, se tanulási lehetőség, se szórakozás. Nekem pl egy falunap nem szórakozás, én nem akarok azzal a réteggel akik ott vannak együtt "szórakozni", nekem az nem minőségi szórakozás. Ha vásárolni akarsz, be kell buszozz/autózz a legközelebbi nagyobb városba, nem úgy van, hogy csak leugrok már a szupermarketbe, vagy csak lemegyek sétálni kirakatot nézni.... Rendesen kalkulálni kell, be kell osztani az időt, nem tudsz azt csinálni amit akarsz, nem tudsz odamenni ahova akarsz mert a falu korlátoz, bezár. Ha a faluban az utcán sétálsz, 1000%, hogy megbámulnak, beszólnak, főleg a kisebbségiek. Alkalmazkodnod kell ahhoz a begyepesedett agresszív falusi mentalitáshoz, ha be akarsz illeszkeni. Jót én nem tudok mondani a faluról. Inkább élnék bármelyik európai nagy város vidékies szélén mint egy szabolcsi faluban. Még azt se mondhatom, hogy a faluban tisztább a levegő, mert nem. Égetik a gumit, műanyagot, elhajigálják a szemetet az árokba... Csúnya is a falu mert sok házat lebontanak, romokban áll, törmelék a sáros gazban, gusztustalan látvány. Meg úgy az a depressziós csend ami le van szállva a falukra, én nem bírom, engem nagyon magam alá tett...Várossal csak annyi a bajom, hogy nagyon szociális fóbiás vagyok, félek, hogy az utcán mindenki engem néz stb... Szerintem a falu tett ilyenné. De szerintem lassan ki fognak ürülni a faluk, az idősek meghalnak (sajnos sokukhoz betörnek, megölik őket), a kisebbségiek fognak csak falun lakni már. Persze falu és falu között is van különbség, de a legtöbb falu ilyen amit leírtam.
2021. júl. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

Ahogy az egyik előző is mondta, falu és falu között is van különbség.


Pl ahol én lakom az egy 8000 fős község, de van itt minden, még egy szórakozóhely is :'D


Sohasem tudnék pesten lakni, max ilyen kisebb városban mint pl Eger.

2021. júl. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Zsákfalu a világvégén teli romával teljesen más, mint egy kulturált falu mindennel ellátva közel egy nagyvároshoz. Ezért megértem azokat is, akik nem szeretik a falut, meg azokat is, akik várospártiak.
2021. júl. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!