Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért zavarnak sok embert a...

Miért zavarnak sok embert a városok lakótelepein előforduló elhagyott, "gazdátlan" roncs autók? Miért olyan nagy probléma?

Figyelt kérdés

Biztos sokan hallottatok róla, mivel több országos hírportál is foglalkozott vele az utóbbi időkben, Miskolcon az avasi lakótelepen az úttal párhuzamos parkolóban jóideje mozdulatlanul áll egy bordó, régi Suzuki Swift sedan. A rendszám lekérdező szerint az autó kb. 5-6 éve ki van vonva a forgalomból, emellett nemrég hajléktalanok is beleköltöztek. Elég sok helyen jelent meg róla iromány (volt ahol eltúlzottan azt írták, hogy a növény is kinőtt már belőle, holott ez hülyeség, csak mellette nőtt), hogy közterületen nem szabad kivont autót parkoltatni, meg el kéne szállíttatni a tulajnak, stb. meg hogy kinek a dolga elszállítani, ha a tulaj ezt nem teszi meg, szóval lényeg, hogy ment körülötte a cirkusz. Én azonban ezt mégsem látom olyan iszonyatos nagy problémának:

1) szóba kerültek a cikkekben, hogy parkolóhelyet foglal. Namost egy ilyen nagy lakótelepen, ahol egyébként sincsenek felfestve a fix parkolóhely nyomvonalak, nem hiszem, hogy egyetlen autónyi hely olyan világvége probléma lenne. Most más kérdés, hogy az Avason több másik, elhagyott autó is rohad itt-ott (tudom, gyakran járok arra, ismerem a környéket), de a cikkek csak ezzel a Suzukival foglalkoznak.

2) nincs útban, el lehet férni mellette, ki lehet simán kerülni, tehát ilyen szempontból se kéne akadálynak lennie, másrészt, ahogy írtam, legalább 5 éve ott áll, és érdekes, csak mostanság lett probléma...

3) A cikkekben szóba kerültek városképi okok is. Nyilván ha turista övezetben, mondjuk egy belváros díszterén rohasztanák, akkor azt mondom, nem való oda, de szerintem egy ilyen tipikus külvárosi szocreál lakótelep képét mindenki el tudja képzelni: összefirkált, összegraffitizett falak és egyéb tereptárgyak, a szemeteskonténerek körül halomra odadobált szemét (mint egy szemétlerakó), a kocsmák környékén tróger, kéregető részeg alakok - koszos ruhákban -, és a belőlük származó "végtermékek" a járdákon. Ezek ugyanúgy rontják az utcaképet, meg a "városképet", nem? Mert szerintem ezekhez a tényezőkhöz képest egy-egy ütött-kopott, használaton kívül autó itt-ott már nem sokat ront...


Mit gondoltok erről? Egyetértetek, hogy nem kéne ebből olyan nagy problémát csinálni, vannak ettől nagyobb gondok is? Vagy titeket is zavarnak ezek a roncsautók? Mi a véleményetek?


(Ui.: Mivel inkább egyfajta lakóhelyi/lakossági probléma, ezért tettem ebbe a kategóriába és nem az autók-motorokba)



2021. aug. 20. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem ritka, hogy családonként 2 autó is van, parkoló pedig alig, elég nagy gond, ha valaki évekig stoppol egy parkolóhelyet egy használhatatlan autóval. Az pláne gond, hogy beleköltöztek a csövesek.

Nem is értem, hogy te ebben miért nem látsz problémát.

2021. aug. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, én meg majd az építkezési hulladékokat viszem ki a lakótelepi parkolóba, elvégre elfér az is ott, meg ki lehet kerülni akit zavar, sőt valaki lehet fel is tudna használni belőle ezt-azt.
2021. aug. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"nem hiszem, hogy egyetlen autónyi hely olyan világvége probléma lenne"

Te magad írod le, hogy több ilyen autó is van, onnantól nem 1 helyről beszélünk.


"cikkek csak ezzel a Suzukival foglalkoznak"

Az adott autó jól szemlélteti a problémát. Ennyi a történet.

Nyilván ettől az összes többi autó is ugyanúgy probléma.


"belváros díszterén rohasztanák, akkor azt mondom, nem való oda"

A lakótelepi embereknek is joga van a tiszta, élhető környezethez.



Ez tipikus magyar szokás, hogy a problém megoldása helyett felsoroljuk, hogy amúy is van ott csomó másik probléma. Ilyen alapon borítsuk oda a szemetet rájuk, mert úgyis putri az egész.

2021. aug. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván mindenre lehet mindenre azt mondani, hogy nem kell belőle problémát csinálni. Attól még a probléma ott marad.
2021. aug. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha te is arrafelé élnél neked se tetszene.
2021. aug. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A "bibliádat" kihagytam, kérdező, - maradok a fő kérdés megválaszolásánál!

A lakótelep nem azonos a roncsteleppel.

Nem tesznek jót az összképnek a telepeken pihentetett roncsok, lopott kocsik.

A lakótelepek lakói parkolási gondokkal küzdenek, - Budapesten ez különösen igaz, - nincs szükség arra, hogy idegen gépjárművek jelenlétével rontsanak tovább az egyébként is áldatlannak nevezhető állapotokon olyan emberek, akik semmilyen szinten nem kötődnek a helyhez!

Ilyen egyszerű, - "biblia" nélkül!

2021. aug. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem tűnik úgy, de az az egy parkolóhely igenis sokat tud jelenteni. A régi lakásunknál nagyon kevés parkolási alkalmatosság volt, majd jött egy család 3 (!) autóval, egy szinte csak állt ott, többit használták. Képzelhetitek milyen volt, amikor te az egy kocsidat nem tudtad hova leparkolni..

Egyre több családban van már minimum 2 kocsi, egyre több és több hely kell, a városban sorra tervezik újra a parkolókat, hogy még be tudjanak szuszakolni oda pár helyet. Ilyen szinten fontos már az az egy, semminek tűnő hely.

Meg azért látni arra példát, hogy valaki csinál valamit, a másik ezt látja és azt is, hogy nincs érte semmi büntetés, hát megteszi ő is. Már rögtön két nem üzemképes kocsi dohosodik ott.

Tovább is boncolgathatnám a dolgot, de előttem már nagyon jól leírták.

2021. aug. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Ha a kutyaszart a lábtörlődre dobják az se zavarjon!
2021. aug. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
Végül is a hullát is hagyhatnák a köztéri padon. Ülve csak egy helyet foglal...
2021. aug. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!