Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Félek, hogy rossz lakótársat...

Félek, hogy rossz lakótársat fogok ki. Hogyan válasszak?

Figyelt kérdés
Nincsen párom vagy olyan ismerősöm, barátom, rokonom stb., akivel össze tudnék költözni, de mindenképpen szeretnék magam mellé egy lakótársat. Nyilván olyan lakótársat szeretnék, akivel normálisan és konfliktusok nélkül tudunk együtt lakni és magától értetődő, hogy takarítunk, rendet tartunk, megbeszéljük a közös dolgokat stb., szóval megbízható minden szempontból. Viszont emellett nekem azért az is fontos lenne, hogy azért jóban legyünk, beszélgessünk egymással, találkozzunk, együtt főzzünk vagy valami és ne csak úgy lakjunk egymás mellett, kerülgetve egymást a közös helyiségekben, némán, bezárkózva a szobába stb. Természetesen ezt nem lehet erőltetni, nem mindenki jön ki mindenkivel stb., ezzel én is tisztában vagyok, de pont ettől tartok, hogy pont egy ilyen lakótársat fogok ki és ezt nagyon nem szeretném. Nem anyagi okok miatt szeretnék összeköltözni valakivel, hanem pont emiatt, hogy ne legyek otthon teljesen egyedül, legyen kivel beszélgetni stb., fiatal egyetemistaként nekem ez fontos. Eddig mindig kollégista voltam, ott is ezt szoktam meg és erre vágyom a továbbiakban is. Viszont ahogy észrevettem sokaknak ez nem szempont, csak lakni akarnak valahol vagy már eleve azt is kényszernek élik meg, hogy valakivel össze "kell" költözniük stb., nekem ez pedig annyira nem szimpatikus. Legalábbis szerintem azért nem mindegy, hogy az ember kivel él együtt úgy, hogy mondjuk a kolihoz képest jobban függünk is egymástól. Interneten hirdetem, ott beszélünk (bár ez is érdekes, mert a legtöbben semmi infót nem osztanak meg magukról, csak odadobják köszönés és minden nélkül, hogy "még elérhető?" vagy "érdekel", de faggatni sem akarom őket) személyesen max. csak akkor fogunk találkozni, ha már lebeszéltünk mindent és fizetnek, költözünk. Úgyhogy így nehéz leszűrni, hogy ki milyen, kivel lennénk egy hullámhosszon. Szerintetek mi ennek a legjobb módja? Mennyire számít illetlenségnek kérdezni pár dolgot, megkérni őket, hogy mondjanak már magukról valamit?
2021. aug. 21. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha rákérdeznek, hogy még elérhető-e, akkor visszaírod, hogy igen, és kifejted, hogy hogyan képzeled el az együttlakást. Majd visszakérdezel, hogy ez neki így okés-e.
2021. aug. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%

Nem értem, miért nem szeretnél találkozni velük. A bérlőtársakat is biztosan érdekelné, hogy kivel és hol fognak lakni. Ha a komoly érdeklődőknek megmutatnád a lakást, sokkal jobban megismernétek egymást. Egy rövid személyes találkozóból is sok következtetést le tudnál vonni, és élőben sokkal jobban látnád, hogy az illető szimpatikus-e, mint az online üzenetekből. Ha többen vannak, választani is jobb a személyes benyomás alapján.


Mivel azt mondod, hogy nem az anyagiak miatt keresel lakótársat, megteheted, hogy vársz néhány hónapot, és barátokat szerzel. Ha már kialakult a jó kapcsolat, felvetheted, hogy közösen béreljetek lakást, hiszen sokkal könnyebb ismerőssel összeköltözni, mint egy idegennel.

2021. aug. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A lakásban még lakott, tehát én is csak a tanévkezdéskor fogok majd beköltözni és addig személyesen nem is tudják megtekinteni a lakást az érdeklődők, amíg a lakó nem költözött ki. Nekem pedig nemrég volt egy bokasérülésem, emiatt még sajnos nem vagyok túl mobilis. Ha muszáj lenne, akkor természetesen megoldanám valahogyan, de azért nem feltétlenül szeretnék így ide-oda utazgatni. Ahogy észrevettem a legtöbbeket inkább csak maga a lakás érdekli (mikor ott voltam készítettem több képet és videókat, tehát igazából a lényeg látható így is), csak miattam nem feltétlenül utaznának le mások sem, hogy találkozzunk személyesen. Úgyhogy nyilván sokkal jobb lenne a személyes találkozó, de az most így kimarad.

Azon is gondolkoztam, hogy várnék még a lakótárs kereséssel, de félek, hogy később csak nehezebben találnék (inkább egyetemistát szeretnék, de gondolom mindenkinek az a cél, hogy szeptemberre meg legyen oldva a lakhatásuk). Én már sokadéves vagyok, plusz egy évvel rá is húzok a képzésemen és csak pár tárgyam van vissza. Tehát az én szaktársaim, a barátaim stb. már mind lediplomáztak és továbbálltak, emiatt is nincs olyan a környezetemben, aki szóba jöhetett volna lakótársként. Hogy így új barátokat szerzek-e az kérdéses (és azért ennyi idő alatt az sem lenne egy túl mély barátság) és alapvetően én is csak egy évre tervezek egyelőre.

2021. aug. 21. 19:38
 4/4 A kérdező kommentje:
*a lakás még lakott
2021. aug. 21. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!