Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Túl válogatós lennék lakótársa...

Túl válogatós lennék lakótársak terén?

Figyelt kérdés

Több emberrel laktam már együtt (kollégista voltam évekig) és ezen tapasztalatok alapján úgy döntöttem, hogy a következő szempontok alapján szeretnék lakótársat választani magam mellé az albérletembe.

- legyen lány (de ebben még rugalmas vagyok, lehet akár fiú is)

- legyen még tanuló, egyetemista

- legyen nagyjából korombeli, felsőbb éves

- legyen legalább egy kicsit is szimpatikus és legalább tűnjön korrektnek, megbízhatónak (pl. mikor megkeres köszönjön, normálisan kommunikáljon, válaszoljon, ne legyen a stílusa stb. már első pillantásra ellenszenves és ilyesmi)

- ne legyen teljesen eltérő életvitelünk (pl. ha valaki éjszaka dolgozik, akkor vele nem feltétlenül tudnánk kellemesen együtt lakni)

Eddig nem találtam ilyen lakótársat, pedig én nem érzem úgy, hogy olyan nagyon durva elképzeléseim lennének.


2021. aug. 30. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Nme vagy annyira, de azért egy kicsit válogatós vagy.
2021. aug. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem az éjszaka dolgozásos problémát felejtsd el. Az csak akkor lenne probléma, ha nincs külön szobátok.

Az, hogy felsőbb évest keresel, az lehet a probléma. Nekik általában már megvan az a kapcsolatrendszerük az adott városban, hogy nem kell egy tök ismeretlennel összeköltözniük. Nyiss a gólyák felé is, talán ott még akad valaki, aki még nem talált szállást.

2021. aug. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ezek teljesen megfelelő elképzelések. ne engedd el az éjszakai dolgozós részt, az mindenhogy probléma, ha az egyikőtök reggel hatkor főz kávét, a másik meg hajnali kettőkor zuhanyzik.
2021. aug. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez teljesen rendben van, főleg, ha te voltál ott előbb vagy tied a lakás.. stb. Bár nem írtad milyen nemű vagy, azért a lányok is tudnak nagyon kupisak lenni (köztük én is). Viszont a kölcsönös szimpátia fontos, hiszen mégis egy fedél alatt fogtok élni, még ha külön szobában is, de mégis egymás mellett. Nem kell barátoknak lenni, de azért jó ha tudtok váltani pár szót, esetleg van közös érdeklődés. Illetve az sem árt az egyetemistáknál, hogy ki milyen gyakran jár haza, mert pl a párom csak 3 havonta ment, mert olyan messze lakott, a többiek meg hetente ingáztak, viszont tök jó volt neki, mikor hétvégre övé maradt a lakás.

Szóval lehet valakinek kukacoskodóak ezek az igények, de én is voltam koleszos és nagyon rossz amikor teljesen más életvitelű és igényszintű emberekkel lakik együtt az ember.

2021. aug. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%

Nézd, ezek a TE preferenciáid. Nekem részben mások lennének, de semmivel sem enyhébbek, mint a tieid.

Ha nem találtál megfelelő lakótársat, én is azt mondom, egyrészt nyithatsz a fiatalabbak felé, másrészt a fiatal dolgozókat se kell kizárni. Pont egy dolgozó ember él a leginkább rendszeres életet: olyan nincs, hogy úgy berúg este, hogy másnap nem megy be a munkahelyére - míg egyetemen megesik, hogy emiatt egy délelőttöt kihagy a bulizós egyetemista.


Nekem egyébként tisztaságra, rendre lennének nagyon körülhatárolt igényeim, csak sajnos, azt meg előre nem mindig lehet látni az illetőn, inkább csak együtt lakva derül ki.

2021. aug. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

2# Lenne külön szobánk, de attól még azért azt gondolom okozhat például ez is kellemetlenségeket. Ez csak egy példa volt, lehet nem a legjobb. Én nappali szakos egyetemista vagyok, napközben óráim vannak, este sokszor éjszakába nyúlóan tanulok, tervezek dolgozni is stb., ha teljesen más az életvitelünk az lehet, hogy nem túl kényelmes.

Azért keresnék felsőbbéves lakótársat, mert magam is felsőbbéves vagyok. Az átlag gólya 4 évvel fiatalabb nálam és az a tapasztalatom, hogy ők még teljesen máshogyan gondolkoznak az együttlakásról. Persze, biztosan van kivétel is, nem mondom. Sokan viszont úgy fogják fel mint egy ottalvós osztálykirándulást vagy egy pizsipartit, hogy végre elköltöztek otthonról, nem látja a szülő mit csinálnak, lehet bulizni, fel lehet hordani a barátokat, lehet hangosan zenét hallgatni, nem szól rá anyuka ha nem mosogat el stb. Korábban laktam már együtt gólyákkal és nagyjából ezt tapasztaltam, emiatt jobban örülnék egy korombeli, felsőbbévesnek.


4# Igen, én vagyok az "első", szóval magam mellé keresek valakit. Lány vagyok és egyetértek abban, hogy az nem nemfüggő, hogy most valaki mennyire rendszerető, takarít-e stb., ezért is nem ragaszkodom a lány lakótárshoz.

2021. aug. 30. 12:44
 7/8 A kérdező kommentje:

5# Az nem igazán érdekel, hogy a másik bulizik-e, iszik-e, bejár-e az óráira stb., ez az ő dolga, amíg az én életemre nincs kihatással.

Idősebbet, dolgozót sem feltétlenül szeretnék, neki valószínűleg én nem felelnék meg egyetemistaként.

Tisztaság terén nincsenek extra elvárásaim. A saját szobájában azt csinál, amit akar. A közös tereket pedig ugyanúgy tartsa tisztán és rendben ő is, takarítson el maga után, ne hagyjon mindent szanaszét, vegye meg ő is a tisztítószereket, szivacsot stb., amit mindketten használunk. Gyakorlatilag ennyi.

2021. aug. 30. 12:48
 8/8 anonim ***** válasza:
97%
nem tudom milyen korú vagy, de ha a gólyák négy évvel kisebbek, valahol huszonpár lehetsz. ne zárd ki a lehetőségét nem-egyetemisták felvételéhez, én 23 vagyok és momentán dolgozok (bár később fogok még iskolába járni, csak nem oylan egyszerű ez), és két, nálam 2-3 évvel idősebb egyetemistával/gyakornokkal meg egy harmincegy éves fotográfussal lakok együtt. annyira nem zavar be az életünkbe, hogy én az étteremben vagyok napközben, más meg a nagyelőadóban, mindenkinek a csend, a rend és a szimpátia fontos, innentől jól kijövünk egymással.
2021. aug. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!