Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nem tudom eldönteni, hogy...

Nem tudom eldönteni, hogy város vagy falu legyen, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy magyar faluból származok, volt ott erdō, mező, tó is. Majd elköltöztem külföldre, fővárosba ahol szépen hozzászoktam a nagyvárosi élethez. Amikor a busz a dugóban állt, akkor olvasgattam, metrónál simán fúrtam magamnak helyet és el voltam kis panelben is. Tetszett, hogy a mozi, edzőterem, a park, a kis zöldséges, nagy szupermarketek, 100 fajta étterem, ruhaboltok és más boltok mind vannak abban az utcában ahol laktam. Hogy nem néznek meg az utcán legyen bármi rajtam, hiszen annyi extrém ember van. Akár hajnal 1-kor elindulhattam sétálni, hiszen a város pörgött és minden ki volt világíva és rendeteg dolog nyitva. Sajnos anyagilag akkor költöznöm kellett egy sokkal kissebb, de így is fél milliós lakosságú városba. De itt is megtaláltam a jó dolgokat, hogy szép, történelmiek az épületek, hogy a villamossal 10 perc a belváros, megfizethető a mozibérlet, nagyobb lakásban lakok. Viszont egyre jobban mesterségesnek találom a parkokat, még az erdő utánzatúakat is. Hobbim a gyűjtögetés, csipkét, kökényt, gyógynövényeket szeretek szedni, viszont ehhez túl városias a környék. Szeretnék csirkéket tartani, nagy kiülős hellyel rendelkezni. Irigylem ismerősöm aki a szomszédos faluban lakik és negyed óra sétára már gyünyörű dombos tájat lát, birkákkal, alpakával. Nagyon szeretek a természetben lenni és a vágyom a közelségére. Viszont a nagyváros is hiányzik. Igazából el tudom magam képzelni mindkét végletnél, így nem tudom hogy döntsek.

2021. szept. 4. 03:12
A kérdező szavazást indított:
falu
kisváros
közepes város
metropolisz
35 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Metropolisz faluval.
2021. szept. 4. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%

Város széle/agglomerációba tartozó falu?

Az én falum pl 1-2 órára van busszal az egyetemtől, ahova járni fogok, 17 percre a megyeszékhelytől és másfél-2 órára a fővárostól, ha Balatont/Velencei-tavat akarok, azok is rgészen közel vannak.

2021. szept. 4. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg nem tudod eldönteni hogy melyik életvitel illik hozzád a legjobban, akkor dönts munka alapján.

Ha az megvan, hogy milyen munkát akarsz végezni, és mi az álom munkahelyed, akkor válassz lakóhelyet az alapján, hogy városban, vagy kisebb településen találod meg az ideális munkahelyedet.

2021. szept. 4. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Kisvárost javaslom. Jó átmenet. Ilyen helyeken már van helyben jó bevásárlási lehetőség (egy lidl, spar vagy hasonló, mellette dm/rossmann, kik stb..)

Mindennapokat kiblehet húzni. Valamilyen túrázós helyre mennék... lankás mezők, erdős túrahelyek, kilátó a csúcson, patak a völgyben, végén egy tavacskával.


Aztán álmodozni lehet... a valóság meg az, hogy a munkahely nem ott van, ahol a legjobb élni neked.


Tata, Sümeg, Ajka, Tapolca, Mór, keszthely, Kőszeg, Szekszárd, Esztergom/Dorog, Vác, Gyöngyös, Szentgotthárd

Ilyesmikre gondolok....

2021. szept. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Városokból egyre jobban kitiltják a haszonállat tartást. Talán a külkerület jó lehet számodra. Városban is maradsz és mégsem. Vagy egy városhoz közeli település.
2021. szept. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Lehet nem fogalmaztam egyértelműen, de külföldre költöztem és azóta is külföldön élek. Itt néztem és lehet csirkét tartani még a nagyvárosokban is. Egyébként tengerpart is szóba jöhet. Ápoló vagyok, szerencsére munkát tudok találni könnyen szinte mindenhol.
2021. szept. 4. 17:16
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem tudsz dönteni, addig vegyél egy szuper lakóautót és azzal oda mész, ahova a pillanatnyi hangulatod vezet.

Csirkézni meg ráérsz, ha már megállapodtál!

2021. szept. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Lakni és dolgozni metropolisz, kikapcsolódni egy nyaraló.
2021. szept. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Akkor ne magyar oldalon kérdezz, hanem külföldin! 🤦‍♂️
2021. szept. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
Kajára , benzinre, gyógyszerekre és más egyéb dolgokra mindenképpen kell a pénz. Azt meg csak munkával adják. Nagyon kiszolgáltatottak olyan helyeken sztem az emberek ahol 2-3 munkahelyen múlik a környék sorsa. Normálisabb falunkban már a ház árak sem olyan olcsók mint régen. Hogy vallalsz be mondjuk 15-20 évre egy hitelt úgy, hogy nem tudod lesz-e munkád .
2021. szept. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!