Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet kezdeni hangos...

Mit lehet kezdeni hangos szomszéddal?

Figyelt kérdés

Előre szólok hogy sajnos hosszú lett, bocsánat de jó lenne ha végig olvasnátok.

Egy jó ideje van az, hogy a szomszédunk aki egy fiatal pár amúgy és 2 éve vannak itt albérletben, folyamatosan hangoskodnak. Kezdetben üvöltették a zenét, mintha közvetlen a fal mögött lenne a hangforrás. Utána már annyira érezhető volt a rezgés hogy a wcben is és a folyosónkon is hallatszott.

Nem csak engem idegesít mivel én vagyok közvetlen közel hozzájuk hanem a szüleimet is akik egy szobával arrébb vannak de még néha hozzájuk is áthallatszik a rezgés. Néha az egész szobámat átjárja a zene és tisztán hallani így mintha én is hallgatnám mikor csendre vágyok, van amikor a tévé szól hangosan és hallom amit hallgatnak.

Sokszor vannak az erkélyen és ott is a nő szokta kivinni a hangszórót na ott rosszabb mivel jóval közelebb van hozzám és ilyenkor kénytelen vagyok becsukni az ablakomat. Volt amikor este 11 fele is kimentek az erkélyre beszélgetni sőt mintha direkt hangosan kacarásztak volna.

Az bosszant, hogy nappal oké, nem befolyásolhatom őket de este 11 és éjfél között is bömböltetik néha. Én már egyszer szóltam nekik, a csajnak mikor kijött hogy halkabban kicsit persze illedelmesen de utána ugyanúgy sz-rtak bele...attól félünk ha ugye kihívjuk rájuk a rendőröket, utána nekünk fog visszaütni és szemetek is lesznek velünk.

Viszont ha kihívnánk, hogy lehet ezt bebizonyítani hogy tényleg csendháborítás van? Nem mindig van hogy folyamatosan bömbölnek és este se mindig mostanában így ha kijönnének lehet feleslegesen, mert épp csend van. Viszont itt történtek már rosszakaró szomszédok hogy valaki rejtélyesen piszkált minket mert nem értettünk vele egyet így nem szeretnénk ismét egy rosszakaró szomszédot.

Főleg a wcben jobban érződik néha a tuctuc mint nálam és hát zavaró nagyon, konkrétan mintha remegne a fejem is tőle. A wc csempézett egy részig így nem tudom hogy oda hogy lehetne e valami zajszűrő falat tetetni e vagy az én szobámba mert néha csendre vágyok és bosszantó amit művelnek néha. Értem én hogy fiatalok de ez túlzás azért., főleg úgy hogy itt jó részt idősek laknak és még senki nem szólt miattuk mert közvetlen hozzánk van közel.

Tanácstalan vagyok, szüleim is. Csendet és nyugalmat szeretnék de sajnos van még egy szomszéd a másik oldalt aki szintén hangosan hallgat néha zenét, van amikor a haverjával van és lerészegednek így hangosan vitatkoznak amit a szüleim is hallanak, viszont ez nekem közvetlen nem zavaró mert messzebb van de akkor is. Nem elég hogy ez a szomszéd bosszantott sokáig most a másik oldalról is van egy jelölt.

Még az zavar, hogy szemben van egy sport park és ott néha este fele hangos bandák járnak oda és volt egyszer hogy konkrétan olyan szinten üvöltötték a zenét hogy csukott ablak mellett se változott a hangerő. Itt volt hogy este egy iskolas csoport tesizni jött ami fura volt és az egyik kölyök meg torka szakadtából üvöltve beszélt és számolt...és ez ment jó fél óráig. Még ott vannak box zsákok is és azokat is nappal és este is ütik ami szintén rezgést kelt csukott ablakon is. Vannak ott ilyen csörömpölők is azok is zavarnak mert direktbe csörömpölik őket. Főútiak vagyunk de ennyire zajos nem volt ez a hely évekkel ezelőtt.

Már bekattanok a sok zajtól. Milyen megoldások lehetnek ez ügyben? Főleg a szomszéd zavar nagyon. Albérlet most nem játszik mivel saját lakásra gyűjtök de így nagyon zavaró és többször feladtam volna a terveimet csak hogy olyan helyen legyek ahol nincs ennyi zaj..



2021. szept. 4. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ők mit csinálnak nappal? Mert éjjel is hallgatják ezek szerint a zenét? Mikor alszanak?

Én ezt elegánsan megoldottam. Három nappal hallgattam trashmetált full hangerőn több szomszédot beavatva, merthogy a mi egyik lakónk is ilyen kis görény volt. Ő éjjel tanult, meg élt, nappal aludt. Hangfal ki az ablaka alá, zene be, harmadik napon jött ki, hogy akkor ezzel lehet valamit csinálni? Mondtuk neki hogy lehet, meg kell tanulnia neki is viselkedni. Érdekes mód, onnantól tudta milyen szabályok vannak az ilyen együttélés során :)

2021. szept. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Hát ez egy kisebb regény volt, amugy szerintem az első lépés hogy szólsz nekik. (akár többször). Amennyiben társasház vagy hasonló kell lennie egy közös képviselőnek, neki lehetne még szólni a problémáról.
2021. szept. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el te is ugy hangoskodni, hogy zavarja a szomszedot ... ha atjon szolni, csak meg kell egyeznetek, hogy mindenki abbahagyja ha a masik is abbahagyja :)))
2021. szept. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%

Mint ahogy nekem is sokan ugatták itt gyk-n: KŐTŐZZ EE. MIJAZ HOGY A HANGOSKODÓ A HIBÁS? TE VAGY A PUHAPÖCS, LÉDZS FÉFI, BULIZZ VELÜK! AKAMASZKOGGY! ENNYI ERŐVEL KŐTÖZZÖN ARRÉB A REBTÉR IS, MERT ZAVAJA A LYAKÓKAT!

Viccet félretéve, ez Magyarország. Semmit nem tudsz tenni, a szervek nem védi a kisembert, bíróságot pont nem érdekli, önbíráskodásért pedig életfogytig csuknak börtönbe. Egyetlen megoldás, hogy veszel füldugót, fülvédő tokot és abban vagy a lakásban nonstop. Gyűjtögeted a pénzedet és kimész külföldre egy élhető országba. Magyarország sajnos nem az.

2021. szept. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nincs a terveim között a külföldre költözés így nem tudom ez honnan jött :D.

Itthon akarok maradni csak egy csendesebb helyen. Ha a zajok fele nem lenne, jobban elviselném a maradékot. De így egyben valami idegölő úgy hogy én szeretem a csendet és nyugalmat. :( Ha külföldre is mennék ott sem igazán garantált a csönd és a normális szomszédok.

A hangoskodást eljátszottam de mintha semmit nem csináltam volna, pedig néha max hangerőre tettem de változatlan, néha volt egy pár hét csendesség de visszajön.

Amúgy azt hiszem itthon dolgoznak ezért is hallom őket folyton tevékenykedni.

2021. szept. 4. 19:13
 6/7 A kérdező kommentje:
2.első lépés hogy szólsz nekik..írtam is hogy szóltam nekik, de fütyülnek rá, pedig tökre kedvese beszélgettem vele. mondtam azt is hogy nagyon vékonyak a falak de semmit nem hatott.
2021. szept. 5. 00:43
 7/7 anonim ***** válasza:
89%
Keress gyereksírást, és tedd be max hangerőn. A legidegesítőbb dolog a világon.
2021. szept. 5. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!