Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Felétek milyen fajta közvilágí...

Felétek milyen fajta közvilágítás van? Mennyire vagytok megelégedve vele?

Figyelt kérdés
Csak puszta kíváncsiságból kérdezem, mert nálunk LED-es, de baromi gagyi: alig van fényük.

2021. szept. 11. 23:19
A kérdező szavazást indított:
LED-es
sárga fényű nátriumgőzös
fehér fényű fénycsöves
kékes-fehér (hideg) fényű régi higanygőzös
26 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Hála a jó égnek a klasszikus sárga. Imádom, nagyon hangulatos, igazi "utcalámpa feeling". Egy-két oszlopon fehér fénycső van, illetve néhol LED. Utóbbi nem rossz, a fénycső viszont szar.


(Bp. IV. ker)

2021. szept. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a többsávos úton LED, de nem a NER-es, hanem normális, szép erős fénye van és még csak nem is rideg fehér.

A nátriumlámpa irritál engem, örülök, hogy lecserélték.

2021. szept. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nő vagyok, így talán nem nagy szégyen, hogy fogalmam sincs róla. Sárgás a fénye az utcánkban lévőnek, és az úttest fölé van kifeszítve dróton.
2021. szept. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%
Hardcore fideszes vezetése van a városnak, szóval már rég letolták a cserét. Sokkal rosszabb lett. Szép fehér a fénye a lámpáknak (bár nekem a sárgával sem volt gondom), viszont a fényerősség borzalmasan gyenge. Alig látni a lelépő gyalogosokat kocsiból.
2021. szept. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Én férfiként is azt mondom, hogy fogalmam sincs róla. Szégyen vagy nem szégyen (én nem tartom annak) mindenki döntse el maga. Nem szoktam nézegetni az izzót, a kibocsátott fénye alapján meg nem mondom meg. Legyen annyi elég, hogy sárga hagyományos.
2021. szept. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk LED-es lámpa van, hideg fehér fényű, gyalogosként és biciklisként nekem sokkal jobban tetszik, mint a régi sárga fényű, nem szanaszét világít, hanem a járdára és az út szélére.
2021. szept. 12. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
A Tiborcz-féle fehér LED-es vacak. Borzasztó, alig látni valamit a fényüknél, foltokban világít.
2021. szept. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik környezetemben régi fajta, de tök hiányos, vannak részek, ahol sötét van.

A másik környezetem Bp., ott is ez van...

2021. szept. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

"sárga hagyományos"

Hát ez az, volt tán a Ludas Matyinak az a mottója, hogy egy újszülöttnek minden vicc új. Nekem a sárga az még az "új"-ak egyike, mert emlékszem rá, mikor bevezették. :D Akkor még volt egy olyan elképzelés is, hogy csak a gyalogátkelőhelyeket világítják meg velük. Egyik barátomnak volt ez újítási javaslata, de a főváros vezetése elutasította. Aztán ez a módszer egyszercsak megjelent a Balaton parti településeken. :) Mert hivatalos szervnek elcapcarázni más tulajdonát, az akkor is szokás volt.

A fura az volt, hogy a fénycső (régi értelemben) világításról itthon mindenki elkönyvelte, hogy az rossz, tele van hibalehetőséggel, miután bárhová ment az ember, az iskolába, egy hivatalba, valami mindig villogott, zúgott, fele sötét volt, stb. A tűzesetekről nem is beszélve, a tűzoltóknak volt erre két körlevelük is. :D És akkoriban voltam egy buszos társasúton, ami átszelte Ausztria egy részét, és csodálkozva néztem a falvakban, hogy minden fénycső mindegyik armatúrában világít. :) Még fénycsövet, armatúrát, gyújtót, fojtót sem tudtunk gyártani a hetvenesekben. :D

Úgy 1980 körülről beszélek.

2021. szept. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen közvilágítás van nálatok?"


Kb. semmilyen, alig pislákol néhány lámpa.

Baromi veszélyes így közlekedni.


dél-Pest

2021. szept. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!