Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Melyik lenne jobb?

Melyik lenne jobb?

Figyelt kérdés
Kollégiumban vagyok, nagyon hiányzik a családom, valamint introvertált is vagyok, szóval nem nagyon tudok beilleszkedni a közösségbe. Lenne egy olyan opció is, hogy reggel 04:55-kor indulna vonat, és 6:28-ra be is érne a vonat állomásra, onnan pedig egy 20 percre van az iskola, lassú tempóban. Melyik lenne reálisabb, tudom azt fogjátok nagyrészt írni, hogy olyan korán nem fogom bírni, viszont már a kolit sem fogom bírni sokáig. Bocsánat a helyesírási, mondat, ill. szóalkotási hibákért, felindultság miatt írok kicsit zavarosabban.

2021. szept. 12. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Az lenne a legjobb ha mégis megpróbálnál beilleszkedi vagy ha nem megy akkor legalább elküldeni mindenkit a p..ba


Használd ki inkább a kolit csajozz, barátkozz, tanulj.

Most vagy fiatal egész életedben bánni fogod ha nem használod ki.


De ha végképp nem megy menj haza csak van más suli is a környéken.


Ne agyalj ilyen hülyeségeken.

28f

2021. szept. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha le tudsz feküdni legkésőbb 8-kor, hogy olyan hajnali fél 5-ig kialudd magad, akkor nem gáz. Hisz fontos, hogy kialudd magad az iskola előtt, mert a fáradtság miatt nem fogsz tudni koncentrálni.


De ahogy #1 írja, tényleg inkább az lenne a legjobb, ha be tudnál illeszkedni, hiába nehéz introvertáltként. Vagy hátha van olyan lehetőség, hogy olyan szobába cuccolj át, ahol kevesen vannak, vagy egyedül vagy.

2021. szept. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A kolit az elején mindenki nehezen bírja. Kell pár hónap míg beleszoksz. Én albérletben is laktam meg koliban is mind a két helyen voltak kihívások.

Viszont ha a lakotarsaiddal van probléma az nehezebben kezelhető. Pl nem hagynak éjszaka aludni reggelig buliznak horkolnak stb. Ebben az esetben érthető a problémád.

Viszont ha kitudod magad aludni akkor maradj egy pár hónapot mindenképpen.

Ez az introvert dolog meg nem kifogas semmire. Kollégiumban mindenféle ember megfordul. Legyél nyitottabb. Majd kialakul.

A vonatra meg gondolom elég lenne 4:00 kor felkelned ami szerintem nem probléma. Volt ismerősöm aki hajnali 3 kor kelt...

Max hamarabb mész aludni.

2021. szept. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt is csinálhatod, hogy 1 hétig mondjuk bejársz, hogy csillapítsd a honvágyad, aztán vissza a koliba. Az utazgatástól úgyis elmegy majd a kedved :)
2021. szept. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

18 évesen nem tudsz leszakadni a szüleidről? Elég gáz.

Naponta közel 2 óra a beutazás, gondolom annyi a hazautazás is. Szerintem ez 2-3 hónapnál tovább vállalhatatlan.

2021. szept. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, mennyire bírod ezt a variációt, ha nem megy, akkor térj vissza az eredeti opcióra.
2021. szept. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem maradj még a kollégiumban,az elején nehéz belerázódni de nem olyan rossz ha egy nagyjából normális társaság van,megszokjátok egymást és utána jól fogod érezni magad.Én is kolis voltam 5 évig az elején visszahúzódó voltam de idővel jól kijöttem a többiekkel.Hidd el,jó az ha távol vagy otthonról mert sokkal talpraesettebb leszel a végére,beutazásnak az lenne a vége hogy az iskolán kívül 0 emberi interakciód lenne családon kívül ha alapjáraton visszahúzódó vagy.

A másik opció se sokkal jobb mert ott napi kétszer ~2 órát kéne utazni tehát időd nem lesz semmire,nem tudod élni az életet.Tudom milyen mert én 1-1 órát utazok munkahelyemre és úgy érzem alig van időm bármit csinálni a kötelezőkön kívül és ez a te utazásod fele.

2021. szept. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A családod nem tudna szobát bérelni neked? Gondolom a leghosszabb a magánszféra hiánya, akkor is, ha kedvesek a lakótársaiD. Viszont napi 2x1,5 óra vonatozás nagyon nem poén, főleg télen.
2021. szept. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!