Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van olyan köztetek, aki azért...

Van olyan köztetek, aki azért bánta meg, hogy Budapestről/nagyvárosból faluba költözött, mert a faluban nem fogadták be?

Figyelt kérdés
Kb. egy éve költöztünk Budapestről egy vidéki településre. Azt tapasztaljuk, hogy bár kedvesnek tűnnek az emberek, de igazából nem fogadnak be maguk közé. Az az alapállás, hogy ha nem itt születtél, akkor neked kuss. Mi csendben "tűrünk", de van pl. a falunak egy közösségi oldala, ahol látjuk,hogy ha valaki kedvesen megkéri, hogy ne égessenek szemetet az udvaron, mert a házba is beszivárgott és a pár hónapos kisbabája már köhécsel tőle, akkor arra az a válasz, hogy "ki a f..mondta, hogy költözz ide, húzzál vissza, ahonnan jöttél". Miért kell alkalmazkodni ahhoz, ami rossz? Itt mindenki azt csinál amit akar, éjjel-nappal flexel, szemetet éget. Gyomirtóval szórják be a kertjüket (nem, nem akik művelik, hanem a gyepre), olyannal, amit már a fél világon betiltottak, de anno valaki beszerzett belőle egy csomót és most osztogatja. Elöl szép kert, hátul a kutya fél méteres láncon. Szóval elég nagy csalódás van bennünk. Azért jöttünk ide, hogy egészségesebb környezetben éljünk, neveljük fel a gyerekeinket, de ennek az ellenkezőjét tapasztaljuk. A faluban mindenki ismer mindenkit, mindenki valamilyen rokonsági fokban van. Nem kicsi falu és nem szegény. Kifejezetten jómódú emberek laknak benne, néhány kivételtől eltekintve. Szerintetek ez a nagy magyar valóság, vagy kifogtunk egy nagyon bunkó települést? Kérem, aki válaszol, ne kötözködjön és oktasson ki. Kedves emberek vagyunk, alkalmazkodunk, nem a kakas kukorékolás, vagy a trágyaszag zavar, tudjuk,hogy ez a falusi élet velejárója, pont a természetközelibb élet miatt szerettünk volna falun élni. Valós tapasztalatokat, élményeket írjatok, illetve ha van, megoldási javaslatot.

2021. szept. 19. 09:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15%
Majd ha te is valós tapasztalatot írsz, nem kitalált kamut.. akkor írunk mi is. 😁😁😁
2021. szept. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a településtől függ, hanem az emberektől.

Városban is ugyanezek az emberek élnek. Egyrészt ha nem tetszik, hogy ő részegen ordítozik hétvégén, akkor takarodj tanyára, de ha a te babád sír este, akkor is takarodj tanyára. Az ablak alatt bőgeti a motrot, üvölt a zene a mobilból, a játszón xarik a kutyája, mindehol szemét, a vizelet pocsolyákban a tömbök között, és reméled, hogy kutyáé.

Éltem sváb faluban, ott még 10 év után is te vagy az új lakó, 20 év után is hallgatod, hogy te nem onnan származol, neked kussh. Ugyanez: elől a szép udvar, hátul a dzsuva, mert nem látni az utcáról. De városban is van ilyen ember. Sőt! Csak másban nyilvánul meg.


Élj ott, ahol te szeretnél, telekhatáron belül te vagy az úr, de hogy mit látsz, vagy mi hallatszik be, az már nem szabható meg. Sehol.

Vagy tényleg marad a tanya, a semmi közepén, 20 km-re az első szomszédtól.

2021. szept. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem mondjuk nagyon nem érdekel, hogy xyz mit gondol rólam. Tökéletesen elvagyok a kis világomban, nincs szükségem ismeretlen emberek "barátságára". :)

Az meg, hogy kinéznek, megszólnak, csak az ő szegénységi bizonyítványuk.

2021. szept. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
1-es: Nem kitalált kamu, ez van. Miért vagy élből ilyen rosszindulatú? Ha egy hasonló faluból származol és kötözködni akarsz, akkor értem a reakciód, viszont nem vagyok rá kíváncsi. Bocs.
2021. szept. 19. 10:08
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Sváb falvakban tényleg úgy megy, ahogy a kettes írja. Ha nem ott születtél, akkor mindig is “gyüttmönt” leszel, sose fogsz teljes jogú lakossá válni a helyiek szemében. Ettől függetlenül nem bántam meg, hogy városból sváb faluba költöztem, vannak előnyei is.
2021. szept. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Falura költöztünk városból, de én úgy vagyok vele, hogy a falubeliekkel csak a boltban/orvosnál találkozom, így arra a fél órácskára tudom nélkülözni a beszelgetéseket velük. Noha nálunk nagyon kedvesek a népek, befogadtak minket, érdeklődnek felőlünk, a többi fiatallal barátságokat is kötöttünk. A füstért kár pattogni, nálunk is van kisgyerek, ez van sajnos.
2021. szept. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, sok igazság van bennük. Próbáljuk majd a negatívumokat figyelmen kívül hagyni és csak a jóra koncentrálni. Fiatal itt elég kevés van, mennek Pestre :( 2-es nagyon igazad van, tényleg nem a településtől, hanem az emberektől függ. Eszembe jutott, hogy Pesten kétszer költöztünk, ugyanabban a kerületben. Az első házban pont úgy bántak velünk, mint egy zárt közösségben. Az egyik szomszéd rendszeresen az ajtónk elé tette a szemetét. Amikor szóltunk neki, az volt a válasz, hogy ő húsz éve itt lakik, neki előjogai vannak... A másik házban tök jó fejek voltak, semmi ilyen nem volt. Tudom, hogy a füstért kár pattogni, változtatni nem lehet rajta. De azért bosszant a környezetszennyezés meg az ezzel kapcsolatos tudatlanság. De azt hiszem ez egy általános jelenség.Talán lesz jobb is, csak türelem kell hozzá.
2021. szept. 19. 11:52
 8/13 anonim ***** válasza:
15%

A videkiek Oesten arrol ismerhetoek meg,h kotekszenek,agresszivak es rosszindulatuak. Nem kellett volna kozejuk koltozni.


Gyertek el onnan.

2021. szept. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

8-as eléggé általánosít nyilván de sajnos van ebben igazság.


Van ez a nagy tévhit, hogy a falusi/vidéki ember milyen barátságos. Ez a városban gyökeresen megváltozik. Itt a sok sok impulzus, sok sok ember miatt megváltozik gyökeresen a viselkedésük. Sokan közülük 'ki ha én nem' lesznek, lenézik a városiakat, vagy pedig a 'szarunk bele' attitűdöt veszik fel és az új lakóhelyüket nem tekintik sajátjuknak.


Sajnos ez a vándorolgatás következménye.


Aki pedig fővárosiként vidékre költözik, az folyamatosan kapja majd a pusmogást a háta mögött. Szerintem ezért, aki teheti érdemes két lakhelyet fenntartania, de nyilván erre kevés embernek van lehetősége.


Tény, hogy nem minden városinak jön be végül a vidéki lét, hiába áhítják annyira nagyon. Egy jó rokon vidéken viszont aranyat ér akihez ki lehet ruccani bármikor ha friss levegőre vágyunk, netán otthagyni a gyereket ha van :).


Én is vágyom a vidékre de tudom mi várna rám. Totális izoláció ott is , nincs különbség ilyen szempontból.


A közösségek halottak, ezért ismerkedni sem lehet sehol. A családot mint egységet is szét akarják most már verni és akkor mindenhol 1 fős háztartások lesznek a gép előtt ülve kommentelgetve egymásnak, hogy minden milyen szar.


E felé tartunk de sebesen...szomorú vége lesz...

2021. szept. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
8-9-es. Köszönöm válaszokat. 8-as tényleg kicsit általánosít, de sajnos sok igazság van benne. Nem tudom, mi lesz, már ebbe a költözésbe is majdnem "belerokkantunk", valószínűleg maradunk egy darabig. Két lakhely lenne az ideális,de ahhoz nyerni kellene a lottón... Eredetileg pici nyaraló volt a cél, de az ingázás és az anyagi korlátaink miatt inkább a családi ház mellett döntöttünk. Próbáljuk megszokni, de nehéz lesz. Ami még szörnyű, az a sötétség a fejekben, a babonaság, rémálom... És itt mindenki baromi okos, mindenki jogász, orvos (főleg!), tanár, jobban tudnak mindent. Kioktatnak, ami dühítő, de próbálok felülemelkedni. Párom csak mosolyog, neki jobb a természete. Egyelőre az lesz, amit valaki korábban írt, "bezárkózunk", hiába próbáltunk eddig nyitni, nem volt rá fogadókészség. Persze már a fülembe cseng, hogy "ezek a bunkó pestiek hogy fennhordják az orrukat". A szomszéd kisváros sokkal kulturáltabb. Itt elsőre megpróbáltak mindenben jól lehúzni minket (kisebb munkálatok kellettek), mi kifizettük, bár tudtuk, hogy nem kerül ennyibe. Gondoltuk jó belépő, ha helyieknek adunk munkát. Hát, tévedtünk. Úgyhogy most ha kell mesterember, a másik településről hívunk, oda járunk bevásárolni, stb. sokkal korrektebbek, még mosolyognak is. De talán mert nem lakunk ott...Az elszigetelődés nagyon igaz. Azt hittük, jó lesz a megnyugvás a rohanó főváros után, de nem. Sok belőle, főleg, hogy itt semmi sincs a falu széthúz, semmi közösségépítés nincs benne. Klikkesednek, stb. Még szerencse, hogy a család nagyobbik része Pesten maradt, van hova menni látogatóba :)
2021. szept. 20. 10:23
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!