Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek az alkoholista...

Mit tegyek az alkoholista üvöltöző szomszéddal?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Eléggé elkeseredve teszem fel a kérdésemet, hátha valaki tud nekem segíteni. Tavaly költöztünk anyukámmal egy Pest megyei kisvárosba kertes házba. Mint kiderült a bal oldali szomszédban egy idős házaspár lakik az 50+os fiúkkal, aki alkoholista és évek óta nem dolgozik. Mióta novemberben odaköltöztünk majdnem minden napos az, hogy reggel berug, és a kertben telitorokból üvöltözik, vagy csak úgy magában, vagy a szüleivel. Anyukám idén egyszer már összeveszett vele, utána egy darabig normális volt a helyzet, pár hete én konfrontálodtam vele, mert vasárnap délelőtt 10kor azt kelett hallgatnom hogy teli torokból üvölt. Az én ablakom, pont az ő teraszukra néz, ahol üvőlteni szokott. A szülei meg persze védik is, az apjának az a legnagyobb problémája, hogy az én ablakom nem lehetne ott(így vettük már a házat), és ha nem lenne ott ablak akkor nem is halladszodna be. Tény, hogy közel van az ablakom az ő keritésükhöz, de meg van a 3 méter, és maga az ablak arrébb rakása nem oldaná meg a problémát. Tegnap odáig fajult a dolog, hogy anyukám rájuk hívta a rendőrséget, mivel délelőtt 2 órán keresztül hallgatta ahogy üvöltöznek egymással, ráadásul a fickó egyszál alsógatyában pálinkásüveggel a kezében rohangált és üvöltött a kertben . A rendőrség felszólította, hogy maradjon csöndben, ami aznap meg is történt, de ma anyukám ha kimegy a kertbe azonnal elkezd vele üvöltözni és fenyegetőzni. A rendőrségnek ma is lett szólva, ma is csak felszólították.

Mit lehet ilyenkor tenni? Milyen jogi eszközeink vannak? Sokan ajánlották már hogy megverik, de mint tudjuk sajnos az nem a legjobb opció.

Előre is köszönöm a segítségeteket!



2021. okt. 1. 14:07
1 2
 1/17 anonim válasza:
40%
Elköltözni
2021. okt. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
49%
Ahogy olvastam rögtön az jutott eszembe, hogy feljelenteném csendháborításért. De most már látom, hogy ez a lehetőség sem jött be. Esetleg fenyegessétek meg a veréssel. Nem kell ténylegesen megvernie valakinek, elég csak a fenyegetés attól az embertől mondjuk, hátha akkor befogja.
2021. okt. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hamgoskodással nem foglalkoznak komolyabban a rendőrök jelentsétek a fegyegetések miatt, ha életveszélyesen fegyegette meg anyukádat, annak lehet következménye.
2021. okt. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Rendőrséget kihívni.

Újra és újra.


Hidd el, ha minden egyes nap kétszer kijönnek a rendőrök, ő is meg fogja unni.


Kivéve, ha mentálisan beteg. Mert akkor ugye nem lehet beszámítani. Akkor marad a költözés.

2021. okt. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg vedd fel az őrjöngését és oszd meg a helyi facebook csoportban.


Nagyon fontos, hogy csak a kertjében veheted fel, a házába nem filmezhetsz be!

2021. okt. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A csendháborításért megtettük a feljelentést. Most költöztünk ide, teljesen átalakítottuk és felújítottuk a házat, nem szeretnék egy alkoholista hülye miatt elköltözni. Az a baj, hogy a szülei se tesznek semmit pedig verbálisan biztosan, és szerintünk fizikálisan is bántja őket. De az apjának az a rohadt ablak a legnagyobb probléma.
2021. okt. 1. 14:19
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha fenyegetőzik, akkor azért is fel lehet jelenteni, nemcsak a kiabálás ténye miatt. Ha pl. azzal fenyeget, hogy megver vagy megöl, azt már komolyabban kezelik.
2021. okt. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom hogy minden alkalommal rá kell hívni a rendőrséget!!

És ha várható hogy fenyegetőzni fog akkor azt meg rejtve videóra venni!


Egyébként leírtak alapján, inkább előbb mint utóbb magától meghal, csak legyen hozzá türelmetek..

2021. okt. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Hívjátok ki a yardokat. Akár naponta. Akár naponta többször is. Aki pedig ennyire durván alkesz az pár év és úgyis megdöglik.
2021. okt. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen, csúnya dolog ezt mondani, de tényleg nem fog sokáig élni. Tegnap részegen lesett a lépcsőről és beverte a fejét. Előbb vagy utóbb vagy agyonverik egymást, vagy a pia miatt hal meg. Anyukám ma felvette hangfelvételre a fenyegetést, de a rendőrök azt mondták, hogy a telefonos felvétel nem elég jó minőségű..
2021. okt. 1. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!