Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Albérlet, vagy saját lakás...

Albérlet, vagy saját lakás hitelre?

Figyelt kérdés

Jövőre fog lejárni a Fundamentám, arra tudok elvileg felvenni kedvezményes hitelt, van önerőm is saját pénzből + szüleim támogatásával, bár nem sok, de azt a minimumot kiteszi, amit kellhet a hitelhez.


Viszont nem tudom, hogy érdemes-e lakást venni, vagy valamikor olcsóbb lesz. Azért gondoltam a lakás vásárlásba, mert ha esetleg nem is költöznék oda, akkor kiadnám maximum, és akkor a hitel törlesztőt gyakorlatilag a "bérlő" fizetné.


Egyenlőre még abban sem vagyok biztos, hogy hova költözzek, mármint melyik városba.


2021. okt. 14. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Anyukámnak kétgenerációs háza van (külön kertrésszel és bejárattal), ezért mi a férjemmel a szomszédban lakunk.


Vettünk mi is hitelre lakást és kiadtuk albérletbe, így nekünk nem kell foglalkoznunk a törlesztőrészlettel, viszont x év múlva lesz egy ingatlanunk, amivel bármit tudunk kezdeni.


Szerintem ha nem vagy rászorulva az sos költözésre, akkor én nem albérletre költenék a helyedben, hanem vennék egy lakást amit kiadnék.


Az ingatlannak sosem esik az ára, ha meg igen akkor is minimálisan és utána újra növekszik. Mindenképp megéri ebbe fektetni.

2021. okt. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
99%

Egy lakás mindenképpen befektetés.

Ha kinis adod és így nem azonnal térül meg, akkor is jó.

2021. okt. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Saját lakás hitelre.
2021. okt. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
Ha van lehetőséged kiadni, akkor mindenképp sajátot vegyél. Viszont a bérlőket alaposan castingold, mert van, hogy ráfizetéses a buli, amikor kiköltözik.
2021. okt. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Inkább a saját házad fizesd, mint egy idegennek dobd oda a pénzt minden hónapban...
2021. okt. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!