Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a véleményed: ciki falusina...

Mi a véleményed: ciki falusinak lenni?

Figyelt kérdés

Egy baráti beszélgetésben merült ez fel, és nem értettünk egyet a társaságban. Igazából sokféle vélemény előkerült, számomra meglepő kontrasztokkal. (Volt köztünk falusi, kisebb és nagyobb városban élő is, és nem mindenki látta úgy ezt a témát, mint ahogy számítottam volna rá a lakhelye alapján. Sztereotípiák ugye.) Úgyhogy kíváncsi vagyok, ki mit gondol erről valójában.

Szöveges válaszokat nem is kérek, mert abból előbb-utóbb csak ítélkezés és veszekedés lenne. Aki mindenképp ki akarja fejteni, hogy mit gondol erről, azt kérem, hogy inkább priviben küldje el. Ne bántsuk egymást!



2021. okt. 16. 14:32
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
6-os, Szerintem te egy falun született városi ember vagy. Mivel a városi közeg jobban megfelel az igényeidnek.
2021. okt. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
84%
Ciki, vagy nem, de valahol a városi létet is a kényelem szülte.
2021. okt. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
75%
dehogy ciki! Én városi vagyok de szívesen élnék faluban, imádom a hangulatát, az épületeket, mindent.
2021. okt. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
94%
Nem minden falu ,,ciki" Vannak modernek amik olyanok mint egy város csak nincs emeletes ház (néha az is van) és jobb a levegő. Egy ilyen falunak csak előnyei vannak és ezek közel vannak más városokhoz így az ingázás se nagy.
2021. okt. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
#6 úgy gondolod, hogy minden falu hangulata egyforma? :)
2021. okt. 16. 18:23
 16/31 anonim ***** válasza:
37%
Nem, de hasonló:)
2021. okt. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
27%

Ma már nincsenek falusiak csak más vidéken élők. A falusi mi? Akinek földje van, kecskét, disznót tart és tengerit szed meg megtermelt mindent és pálinkát főzet a cefréből meg bort csinál a szőlőből,ha és fával fűt. Ki van még ilyen?

Amelyik település nincs városnak nyilvánítva ott is földgázzal fűtenek, kert helyett sziklakovek meg fenyők vannak és esetleg kutya meg macska ha van. Anyu meg Nagyvárad egyik negyedében el és mégis megtermelni az ennivalójat még tart tyúkokat. Tavaly még malac is volt de ekadodtak a földek és nincs tengeri. Úgy meg nem éri meg hogy malacot is vegyes meg az ennivalót is, a kecske meg megdöglött.

2021. okt. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
23%

Van olyan falusi, aki városiként is ciki lenne, és van olyan városi, aki falusiként is ultramenő lenne...

Én pl Nádasdladányban lakom, ez egy falu székesfehérvártól 25km-re, mégis budapesten dolgozom és szórakozom... semmiben nem érzem, hogy falusi vagyok... nem tartok állatokat, robotfűnyíró nyírja a gyepemet... 160cm képátlójú tv-n playstationozok...

Ma már semmi jelentősége nincs hol laksz, kivéve ha csirkéket akarsz pl tartani, nyílvan azt egyszerűbb itt, mint a rózsadombon.

2021. okt. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
#17 én speciel ismerek olyanokat, akik így élnek. Hasogatják a tüzifát, gondozzák a haszonnövényeket és otthon ölnek disznót.
2021. okt. 16. 20:14
 20/31 anonim ***** válasza:
44%
19. Igen technikailag ezekre minden falusi és kisvárosi képes lenne. Csak egyrészt anyagilag nem éri meg, másrészt kényelmesebb megvásárolni a konyhakész termékeket.
2021. okt. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!