Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a véleményed: ciki falusina...

Mi a véleményed: ciki falusinak lenni?

Figyelt kérdés

Egy baráti beszélgetésben merült ez fel, és nem értettünk egyet a társaságban. Igazából sokféle vélemény előkerült, számomra meglepő kontrasztokkal. (Volt köztünk falusi, kisebb és nagyobb városban élő is, és nem mindenki látta úgy ezt a témát, mint ahogy számítottam volna rá a lakhelye alapján. Sztereotípiák ugye.) Úgyhogy kíváncsi vagyok, ki mit gondol erről valójában.

Szöveges válaszokat nem is kérek, mert abból előbb-utóbb csak ítélkezés és veszekedés lenne. Aki mindenképp ki akarja fejteni, hogy mit gondol erről, azt kérem, hogy inkább priviben küldje el. Ne bántsuk egymást!



2021. okt. 16. 14:32
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
90%

Elolvastam a kérésedet, de látom mások is megszegik, így talán engem sem szidsz le nagyon!:)


Nos, én 45 évesen költöztem tősgyökeres budapestiként falura.

Nekem is voltak téveszméim pestiként a vidéki emberekkel kapcsolatban, de nagyon hamar kijózanodtam.

A nagyon öregeket leszámítva, a környezetemben minden fiatal diplomás, vagy felsőfokon tanul, még véletlenül sem beszélnek semmilyen tájszólást.

A falunkban magas szinten folyik az oktatás az általánosban, így a gyerekek sorra mennek Pannonhalmára, Fazekasba, I.Istvánba, Szilágyi Erzsébetbe.

Aki már végzett, azok vagy mérnökök, orvosok, informatikusok, bankban dolgoznak, vagy az államigazgatásban,...stb.

A dédijük még sokszoknyás volt és genetikusan bele van táplálva a földművelés, állattartás.

Pedig nem egy méregdrága budai település, hanem egy 2500 lélekszámú falu Pest megye keleti részén.

2021. okt. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
87%

35 vagyok, 3 éve költöztem egy falu szélére, 32évet éltem előtte panelban városban, volt sok romantikus gondolatom a falusi életről, mára 1 része szertefoszlott...

Hasogatom a tűzifát, csirkéket tartok, van macskám, kutyám, szaratek itt élni nagyon, de utál9k tömegközlekedni, szóval pl a haverokkal sörözésről kb lemondhattam... hacsak nem alszom bent anyáméknál, aminek meg feleségem nem örül nagyon...

Mivel ez egy vályogház, így kb csak addig van meleg, míg fűtve van... reggelre leég a kandallóban a tűz, es mikor kelni kell, télen van, hogy csak 13-15fok van... a wc-ben, van, hogy épphogy 5... ezek tudnak kellemettlenek lenni... nyáron nagyon jó itt élni, télen... nem mondom, hogy kínszenvedés, de telente 1000* megbánom, hogy nem inkább egy olcsóbb panelt vettem...

Régen azthittem, majd megtermelem a kajámat, önellátás mai divatos szó... vettem is hozzá ezt a házikót 5000m² telekkel... hát a tököm kivan vele... ekkora területet egyszerűen 1 ember nem tud művelni, felét se nagyon munka mellett... van kiskertem, paradicsomlé, savanyú és kovászosuborka, kompót, ezeket kb 1 évi adagot rlő tudok állítani, de az önellátás csak egy romantikus álom hülye városiak szemében... amúgy régen sem volt önellátó senki... a falusiak összefogva, a falu volt max önelláró, amiben voltak akik gyümölcs, voltak akik gabona, voltak akik húst termeltek.. mindent egyedül nem lehet...

Most 4.hete tojnak a tyúkjaim, 4 tyúk egyellőre annyit tojik, amit nem tudunk megenni, szóval már tojásra se kell költenúnk...

Úgy volt, hogy nem vágunk le állatot soha, mert tündibündi meg minden... de mint kiderült, lett 3 kakasunk, akik agyonverik egymást, úgyhogy már meg van beszélve egy ismerőssel aki ért hozzá, és 2 hét múlva jön segíteni kakast vágni...

Egyébként kvalassú folyamat városiból falusivá vállni, szép lassan ami régen szemét volt a szemedben, az már érték, ami eláll az udvar egyik sarkában, mert szükség biztosan lesz rá egyszer...

De sokszor van olyan pl, hogy beázik a tető, én meg csak allok és nézem qhogy csepeg a víz... masnap meg a szomszéd megmutatja, hogy mit kellett volna csinálnom, és kisebb károm keletkezett volna... az ogazi falusiak ilyen esetben tudnak azonnal cselekedni, én meg csak allok mint egy fax és bámulok, hogy most mi van... panelban ilyen nincs...

Cikinek semmikép nem érzem, hogy falun elek... de mégegyszer nem vágnék bele az biztos... rengeteg kompromisszummal jár.

2021. okt. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
#21 nem szidok én le senkit, jogom sem lenne hozzá. Viszont az a véleményem, hogy a pesti agglomeráció sok szempontból más, mint mondjuk a keleti megyék határközeli települései. Nem az előbbi kategóriát értem "falu" alatt.
2021. okt. 16. 21:06
 24/31 anonim ***** válasza:
97%

Kedves Kérdező, ahol élek, nem mondanám agglomerációnak. Messzebb van ez annál.:)

(21 voltam)

2021. okt. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
21. Megkérdezhetem hogy hány kilométerre élsz Budapesttől?
2021. okt. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

#22-es: szerintem nálad éles volt a váltás, panelből vályogházba, ekkora telekre tényleg jó nagy kihívás. Azért az becsülendő, hogy csinálod, ahogy tudod. Idővel javul majd.


A kandallóval fűtés meg kb a panelban is így működne. Ha kialszik a tűz, kihűl minden. Korszerűsíteni kellene a fűtésrendszeredet, vályogháznak is lehet korszerű fűtése. Csak ne szigeteld a vályogot.

2021. okt. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

#25

Majdnem 100.

2021. okt. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi mindent, a rengeteg szavazatot is! De legfőképp azt, hogy kulturáltak maradtatok, és nem kezdődött sárdobálás.

Az pedig ismét kiderült, hogy ezen az oldalon az ember kizárólag akkor NEM kap privát üzeneteket, ha kifejezetten kéri őket :)) (Nem kritika, tök jó volt így is!)

2021. okt. 21. 09:53
 29/31 anonim ***** válasza:
75%

Figyelj én a falut preferálom tekintve hogy 17 éve ott élek (szóval mióta élek és ezért nem leszólni mármint a 17 éves létem miatt) egy furcsa élmény ott felnőni (borsodi falu) egy 2000-fős falu kazincbarcikától (valakinek ismerős lehet a váris neve) 15 kilométerre van egy gyönyörűen felujított panelház rengeteg kisbolt egy kis "étterem" egy nagyobb étterem és szálloda, napelemek egy egész nagy helyen 2 horgásztó kis házakkal a parton amikbe horgász cuccok vannak egy kolostorrom fodrász egy autószerelő telep stb stb stb.


De a felnövést kb úgy tudnám elmondani hogy 10 éves korodig a világ gondjaitól teljes tudatlanságba játszol vagy a réten vagy biciklizel a faluba de akár a szomszéd faluba átmész mert miért ne aztán jön a 11 és 13 éves kor amikor már rászoksz a játékokra 14 és 17 év között de inkább 18 már látod a világ dolgait a politikát stb egyre többet jársz fel a városba elkezded 15 évesen a kötelező 50 órát csinálni ahol pár a faluba lakó kortársaddal ott vagy a habsejem nevű régi varrodába ahol mára a közmunkások vannak meg oda visznek kb mindent amit a falu vesz. A feladat ugye szénát átpakolni, cserepért el a ford platóssal(mi így hívjuk) le a cserép törmelékért amit aztán vissza vinni aztán átpakolni a a konténerbe stb stb stb aztán meg jön a kártyázás bent mert nincs mit csinálni. Aztán ki a kb 100 méteres pályára ami körbe 500x50 méteres terület ahol a már lenyírt füvet kupacokba gyűjteni és a piromán éned elővéve a száraz füvet pár coopos kólás üveg társaságában és szép nagy füstöt kilométerekre ellátni de senki nem veszi észre és ismét beülsz az öltözőbe kártyázni. Tudom furcsa de az én környezetemben ilyen a felnövés furcsa de jó. A város nos arról azt tudom mondani hogy ott egy fiatalabbnak jó elleni mármint elsétálsz a városba (amikor felkerülsz pestre valami oknál fogva a többiekkel arról beszélsz hogy amúgy látszik hogy borosdból jöttünk pl 1 éve elvittek pestre a gimnáziumból kb 70-en mentünk a keletiben elengedtek minket a környéken hát hova megy a borsodi ha leszáll a keletiből hát az arenába ahol aztán eltéved mert akkor mint a falu és amúgy csak a mekit keresed de a végén már a mélygarázs alsó szintjén az utómatánál álsz hogy venni kéne egy hellt ami itt 100 forintal drágább mint otthon és kimész.


Kicsit össze vissza lett meg kicsit egybe de na

2021. nov. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Ha valaki nem az a tipikus begyepesedett, mindenki dolgába belepofázó, pletykáló, másokkal foglalkozó, mentalitást követi, akkor nem ciki!
2021. dec. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!