Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kinek kell szólni, ha a...

Kinek kell szólni, ha a szomszéd szellemi fogyatékos (szó szerint), folyamatosan őrjöng, csapkolódik, káromkodik, ordibál? Egy ideig ha jól tudom diliházban volt, viszont onnan még a Covid alatt kidobták.

Figyelt kérdés
Kinek kell szólni, hogy vigyék vissza?
2021. okt. 17. 13:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Társasház vagy utca szomszéd?


Főbérlő vagy a helyi képviselőnek. Ha nagy a gebasz, akkor meg rendőrség.

2021. okt. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg sérült, akkor nyilván gondnokság alatt áll.

A gyámjának/gondnokának kell szólni, ha bármi gondod van vele.

2021. okt. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Sok mindent nem tudsz tenni. Főleg ha papírja van, konkrétan immunitást ad neki mindenre is, mert jaj szegény fogyatékos, hagyd békén, van neki elég baja így is. Ez van, ha egy társadalom a genetikai defekteseket részesíti előnyben az egészséges egyedekkel szemben.
2021. okt. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Társasház, a közös képviselő meg nem akar csinálni semmit, merthogy szegény gyerek beteg és van elég gondja.


Csak eléggé gáz nekem, amikor jön haza a párom, hogy azt kell látnia, hogy egy debil fogyatékos azt ordibálja, hogy kinek fogja szét baszni a fejét, miközben fel alá járkál a lépcsőházba.

2021. okt. 17. 13:37
 5/16 A kérdező kommentje:
Honnan tudom meg ki a gyámja vagy a gondozója?
2021. okt. 17. 13:41
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyámhivatalnál érdeklődj,hátha
2021. okt. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrség. Ha kell ők értesítenek orvost.
2021. okt. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrség. Jó esetben megáll a csendháborítás és garázdaság is, főleg ha rendszeres a dolog. A házban szerintem bőven lesz is elég tanu, ha szükség lenne rájuk. Mégjobb esetben ha szerencsés az időzítés és pont nagyon elborult állapotában érkeznek meg a rendőrök, akkor simán megtámadhatja őket is, ott már garantáltan lesz intézkedés. Kitartás és sok sikert kérdező!
2021. okt. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.


Kivel lakik? Ha sérült, biztos nem egyedül él. S most akkor gyerek vagy felnőtt?

Annak szólj első körben, akivel lakik, ill. tőle érdeklődj, ki gondnokolja.

Ha tudod, hogy melyik "diliházban" volt (ahogy fogalmaztál), ott is érdeklődhetsz.

2021. okt. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én családtagom is ilyen. Néha rájön az 5 perc és akkor ordibál mindent. Havi rendszerességgel járatjuk orvoshoz, de nagy csoda nem történt.

Már nem egyszer feküdt bent a zárt osztályon, de semmi nem történt. Hiába kap pénzt az orvos, rá se nézett a kórházban. Váltottunk már orvost, az volt jobb. Valaki el se vállalja...


Ettől tudom, hogy nem lett jobb az életed, de én néha kb. kinyírnám magam ilyen emberek mellett.:/

2021. okt. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!