Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Melyik kollégiumot választanátok?

Melyik kollégiumot választanátok?

Figyelt kérdés

A) van egy szobatársad, akivel egy szobában alszol, viszont maga a kollégiumi élet és a közösség nagyon jó. Modern, igényes, népszerű, biztosan jó bulik és ismerkedési lehetőségek. Kisebb szoba, osztozol szinte mindenen a szobatársaddal, akit véletlenszerűen osztanak be melléd.

B) kisebb kollégium, jobb fekvésű, közelebb van az egyetemhez, saját 13nm-es szoba, kicsit régebbi berendezés (nem olyan modern mint a másik), kevesebb ember lakik ott, kisebb kollégium, a közösségről nem olyan híres, bár a honlap szerint kifejezetten jó.


Árban a kettő kb ugyan annyi. Nagyon vacillálok, mert mindkettő tetszik, de a fenti pontok alapján nem tudom eldönteni. Biztos fasza, ha van lakótársad, de hosszútávon egy “idegennel” egy szobában, aki lehet horkol, ha más időpontban keltek, akkor az egyik rákapcsolja a másikra a villanyt, ha az egyik elment bulizni, akkor a másik lehet felkelti éjjel. Semmi privátsféra.


Ezek a kollégiumok mind ausztriában találhatóak, szóval nem kell találgatni, hogy melyik kollégium Pesten, hiszen bécsben vannak



2021. okt. 18. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Én az elsőt választanám, leginkább a szociális élet miatt, pedig én is egyedül szeretek inkább lenni...tehát ilyen "terápiás" választás lenne...
2021. okt. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Én a másodikat. Tök jó a közösségi élet, de nem szeretném ha egy szobában kéne laknom egy másik emberrel, ha nem muszáj. Ha muszáj, tehát nincs választási lehetőség, akkor jó.
2021. okt. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
szobatárs off
2021. okt. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Szobatárs nélkül, ha már van rá lehetőség.
2021. okt. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

Elsőt. Nehéz nem kijönni valakivel, amiktől félsz azok a gyakorlatban nem sűrűn fordulnak elő: nem kapcsolja rád reggel a villanyt, nem ver fel éjjel, hisz saját kulcsa van a szobához. Ő sem csinálja amit nem szeretne visszakapni. Rövid idő alatt összeszoktok, ráadásul, ha nem büfészakra mész a túlélés záloga is lehet a kollégiumi közösség.

Ha pedig nagyon nem jöttök ki lehet cserélni is, de a klasszik, hogy jó barátok lesztek.

2021. okt. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Másodikat. Ha nem muszáj, nem osztoznek egy kis szobán még valakivel.
2021. okt. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
@bunkó2000 a második koli elég népszerű az én egyetememen, mert közel van. Direkt úgy hirdetik, hogy közel van hozzá :) abban nem lenne hátrányom, hogy ne találnék segítséget
2021. okt. 18. 23:51
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Én az elsőt választanám. Az egyetem alatt több évig kolis voltam minimum egy szobatárssal, akit minden évben random osztottak be mellém. Nekem semmiféle ilyen problémám nem volt, amiket írsz, legalábbis nem volt belőle semmi konfliktus vagy ilyesmi. Ahogyan valaki írta, a kollégium ebben a felállásban alkalmazkodással és kompromisszumokkal jár mindkét fél részéről és te is úgy viselkedsz, ahogyan azt a másiktól elvárnád. Persze, attól is függ kivel laksz együtt, de a kommunikáción múlik szerintem minden. Illetve mindketten egyetemisták vagytok, mindkettőtökkel előfordulhat az, hogy pl. korán kell kelnie a reggel nyolcas órára, éjszakába nyúlóan kell tanulnia a holnapi zh miatt, későn ér haza a buliból stb., stb., ez oda-vissza alkalmazkodást kíván. Mindent meg lehet beszélni és szerintem azért egy egészséges mértékű alkalmazkodás, én nem éreztem terhesnek. Én szerettem, hogy van egy szobatársam, beszélgettünk, sokszor együtt tanultunk, nem voltam egyedül stb., nekem ez pozitívum volt. Most egy lakótársam van albérletben, alig látom, szinte soha nem is beszélünk, a kolit sokkal jobban szerettem.
2021. okt. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
A másodikat, mert vagyok annyira kezdeményező, magabiztos (ezt most nem dicsekvésnek szánom, ez az igazság), hogy ki tudjak alakítani baráti kört anélkül is, hogy egy nagyobb intézményben lakva valakivel a legprivátabb szférámban is össze lennék zárva még pluszban. Bejárósként is sikerült, mikor se koli, se albérlet nem jöhetett szóba (kis távolság és anyagiak miatt), bulizni meg mindenfelé jártam, a kolisok szintén. Mondjuk nekem a szobatárs inkább azért problémás, mert nagyon rossz alvó vagyok, sokáig szoktam pl telefonon tv-zni vagy könyvet olvasni, viszont aludni csak teljes sötétségben, aránylag csendben tudok (szóval tuti felébrednék, ha valaki éjszaka jön haza vagy motyog magában tanulás közben stb).
2021. okt. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!