Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Igénytelen zenedübörögtető,...

Igénytelen zenedübörögtető, tapló albérlővel érdemes-e megpróbálni normálisan egyezkedni, vagy támadni kell és lerohanni erőből?

Figyelt kérdés

4 emeletes társasház, nagyjából normális lakóközösséggel, csak ezzel az egy emberrel van egyre több probléma. Kb egy éve visszatérő a helyzet, vagy akkoriban vehetett egy brutál nagy és erős hangrendszert magának, (igen, egy panel lakásba, már ez jelzésértékű szerintem, kinek van ennyi esze?), vagy csak azóta sz*rja le ennyire a lakóközösséget, nem tudom. Azóta rendszeres a nap legváratlanabb pillanataiban hogy nekiáll zenét üvöltetni, gyakran olyan hangerőn és mélyekkel hogy az üvegek rezegnek tőle, és nyilván a többi szomszédnál is, konkrétan a földszintről is hallani a lépcsőházban is. Az időtartam változó, néha 10-20 perc, néha 1-2 óra, az időzítés pedig a legváratlanabb, hétköznap, hétvégén, délelőtt, délután, kora reggel, amikor épp gondol egyet. Volt rá példa hogy gátlástalan módon vasárnap reggel 7-8kor kezdett rá! Egyébként nem kifejezetten hi-fi beállítottságú emberről van szó, konkrétan énekelgetős tuc tuc kommersz zenéket üvöltet, youtube "hangminőségben", de gyakorlatilag bármit üvöltet időről időre, legyen az videójáték vagy sima tv adás. Egy ideje szerintem valaki már szólhatott neki, mert pár hétre csillapodott a helyzet, de azóta kitalálta hogy úgy lesz halk hogy maxra feltekert basszussal csinál mindent, szóval a zenéből már kevesebb hallatszik át, bár gyakran így is elég tisztán áthallani a magasat és közepet is, viszont a felcsavart basszus totál ráz mindent nálam, bútorokat, üvegeket, mindent. Videójátéknál szintén, csak a folyamatos többórás mély morgás, váratlan puffogás, robbanás effektek mintha égzengés lenne kint olyan erővel rázkódik a ház. De még a sima beszélgetős idióta tv műsorokat is maxra tekert méllyel hallgatja azóta, konkrétan ez az ami már teljesen értelmetlen dolog, de mégis erre élvez.

A kérdésem a következő, szerintetek ez mennyire lehet értelmes ember az eddig leírtak alapján? Megérné megpróbálni normálisan megbeszélni vele a helyzetet amit kialakított, vagy inkább erőből kellene megoldani? Mindkét esethez várnék példákat, a szakszerű kivitelezéshez. Esetleg akinek volt már hasonló élethelyzete, tapasztalata, azok történetét is szívesen olvasnám, okulásképpen.



2021. nov. 4. 14:44
A kérdező szavazást indított:
Békés megoldásra törekvés, megbeszélés, akár kompromisszum
Erőszakos megoldás, lépcsőházban letámadás, agresszív számonkérés, akár fenyegetés
Erőszakos megoldás, folyamatos válasz zajongás amikor elalszik
28 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%

Egy szót nem kell szólni.

Elég csak azt megfigyelni, hogy a "véletlenszerű" ;) áramszünettel még ő sem tud mit kezdeni.

2021. nov. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Villanyórája lecsap mindig.
2021. nov. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
nincs értelme az ilyen gyerekes bosszúknak, mint amiket a felettem lévők írtak, próbáld meg vele normális emberek módjára megbeszélni, ha úgy nem megy, akkor a házmesterrel (vagy nem tudom mi van az ilyeneknél) vagy a rendőrrel.
2021. nov. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Először megpróbálnám megbeszélni vele, bár ekkora fogyatékoshoz nem fűznék túl nagy sikert, mert lehet kötekedni, de aki egy panelben ilyeneket művel rendszeresen, az nem normális. Ha nem oldódik meg a gond, rendőrt hívnék. Ha kell, minden egyes alkalommal. Előbb-utóbb ráterhelik az intézkedések költségét. Nehogy már egy egész ház tűrje őt kussban.
2021. nov. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Úgy imádom, hogy Magyarországon van egy 35 nm-s egérlyuka valakinek és máris azt gondolja, hogy az egész társasház az övé.
2021. nov. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz!


A dilemmámhoz tartozik hogy alaposan meg kell fontolnom mit lépjek, mert bármelyik módszerrel kezdek bele az ügy megoldásába, onnét már nem lesz visszaút, és aszerint kell végigvinnem az egészet, következetesen.


1# és 2# ez egyszerű és praktikus megoldásnak tűnik, a villanyórák kint vannak a lépcsőházban. Meglenne az az előnye is hogy ninjaként űzve nem tudná kitől érkezik az áldás, a bizonytalanság erős pszichológiai tényező tud lenni. Nameg visszatámadni se tudna, amivel a klasszikus szomszédháború adok kapok helyett talán idővel ránevelhető a normális közösségi létezés szabályaira. Vagy akár be is várható az ajtó elött amikor kijön visszakapcsolni, de az a helyzet valószínű oda vissza robbannást eredményezne.


3# abban egyet értek és igazad van hogy általában nincs értelme a gyerekes bosszúnak, illetve méltatlan is lenne. Azonban megtapasztaltam már hogy alantas emberek simán és gátlástalanúl visszaélnek a másik jóindulatával, szóval tegyük fel nyíltan és korrekten megkérném hogy ügyeljen a hangerőre, abba benne lehet az is hogy a gyengeség jelének veszi az udvariasságom és szimplán csak ignorálja, esetleg hogy primitív ember módjára még ő sértődik meg. Pluszban onnét később ha a többi lakótól bármi retorzió érné, legyen az villanyóra lecsapás vagy akár rendőrség kihívása, bizonyára engem tenne felelőssé érte mert én voltam aki nyíltan szólt neki, és hogy biztos csak engem zavar. Tehát szomszédháború beindulhat ebből is sajnos, elég kétesélyes. Mindenesetre gondolkodni fogok a dolgon mert tényleg ez lenne a legtisztább legőszintébb megoldás, de kérdés mennyire lenne célszerű egy ilyen embernél. Amúgy házmester helyett közös képviselőnk van ;)


4# a te hozzáállásod a legszimpatikusabb eddig, úgy látom átérzed a helyzetet, és gyanítom te magad is lehettél már hasonló szituációban mint most én. Ha a rendszeres zajongásra rendszeres rendőr ráhívás mellett döntenék, akkor előtte valóban meg kell ejtenem próbaképp egy szóbeli figyelmeztetést, kicsit már utánaolvastam azóta, egyfajta formaság az 1. rendőrhívást megelőzően, még ha nincs is eredménye. A kérdésem az lenne még hogy mi van olyan esetben amikor rövidebb időre üvölteti a zenét, mert sose tudni előre hogy 5 perc lesz vagy 1 óra. Ha megjelennek a rendőrök és már csend van, vagy esetleg pont már lentebb tekerte hangerőt, olyankor mi szokott történni?


5# az irónia az hogy neki még csak "35m2es egérlyuka" sincs, hiszen csak bérlő itt, és úgy teszi azt amit. A tulajdonosok között pedig senki nem üvöltet zenét, mivel nagyrészt értelmes emberek, és tekintettel vannak a többiekre. Amúgy sajnos valóban egyre gyakoribb ez a hozzáállás, ahogy olvastam a hasonló topicokat kb minden lépcsőházra jut lassan 1-1 ilyen tahó...


Várom a további tippeket, ötleteket. Ez a helyzet már nem sokáig maradhat így mert hétről hétre romlik, és ha már valamit lépni kell, megpróbálnám a leghatékonyabb módon intézni az ügyet.

2021. nov. 4. 22:32
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A betonpanel vezeti a rezgést, ugyanaz, mint amikor fúrnak a ház túlsó végében, nálad mégis úgy hallatszik, mintha a szomszéd szobából jönne.


Azért érdekes ez, mert egyáltalán nem biztos, hogy olyan hangos az a mélynyomó, mint te gondolod.


Első körben arra kéne rábeszélni, hogy bár a mélynyomót a földre szokás tenni, itt az nem menő. Minimum egy gumilapot meg egy szőnyeget tegyen alá.

2021. nov. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7# ment a zöld kéz neked is, megközelíthető a dolog fizika és hangterjedés irányából is, főleg mivel ez a probléma kiváltó oka maga. Tehát az ötlet jó, ha békés megbeszélés mellett döntenék akkor mindenképp megéri felhozni ezt is neki kérdésként hogy milyen mélyláda ez, hol tartja, mekkora teljesítményen üzemel, és mit lehetne tenni megoldásként. Plusz a gumilap és szőnyeg alá elméletben igen jó tipp, persze ez nagyban függene a teljesítménytől is, amit jelenleg csak tippelni tudok. Volt egy haveromnál egy kisebb 5.1es rendszer, ott is érződtek a mélyek a szobában, de közel sem ennyire hogy az üveg meg a bútorok is rezegjenek tőle, főleg nem több fallal arrébb. Ilyen mértékű hangnyomást leginkább egy másik haveromnál tapasztaltam, ott hatalmas mélyekkel szerelt hangfalpár tudta ennyire intenzíven rezegetni a teret, nem tudom hány w-sek voltak de legalább fél méter széles hatalmas régi hangfalakat kell elképzelni. Illetve nekem is volt régen nagyobb hangrendszerem, 2X100 w amit egy 80w-s brutális méretű mélyládával tuningoltam fel, na kb az volt képes ennyire fal és üvegrezegtetésre. Régebben családi házban használtam, és természetesen eszembe se volt ide áthozni panellakásba ezt a hangrendszert. Ha ilyesmi darabról lenne szó nála is, azellen viszont nem védene semmilyen akusztikai trükk. Egyelőre még nem tudom mi szól nála ennyire durván, de ha a békés megoldás mellett döntenék, biztosan meg fogom kérdezni.
2021. nov. 4. 23:29
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Rendőrt kell hívni
2021. nov. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
Semmire nem mentek gumilapokkal.
2021. nov. 5. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!