Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Akik elköltöztetek Budapestről...

Akik elköltöztetek Budapestről agglomerációba vagy vidékre, megbántátok? Milyen ott élni?

Figyelt kérdés

Budapest 13. kerületben lakunk egy lakásban, amit lassanként kinövünk. Költözésen gondolkodunk, de a jelen ingatlanárak mellett esélytelen a kerületen belül találni valami megfelelőt, pedig én nagyon szeretek itt lakni. A gyerekek ide járnak bölcsibe-oviba, az általános szociális intézményrendszerrel maximálisan meg vagyok elégedve, a munkahelyem is itt van, minden a közelben, kényelmes távolságra, szuper közösséggel. De most várom a harmadik gyereket és egyszerűen így már tényleg nem tudjuk úgy sakkozni a lakás berendezését, hogy elég legyen.


Nagyon fájna elköltözni, de nem igazán látok más opciót, mint agglomerációba vagy vidékre menni. Akik hasonlóan éreztétek magatokat Budapesten, és mégis költözni kényszerültetek, megbántátok? Vagy sikerült megszeretni az agglomerációs/vidéki életet? Mennyire vagytok megelégedve az infrastruktúrával, bölcsik, iskolák, stb minőségével? Hova mentetek és mik a tapasztalataitok?


Most első sorban olyanok válasza érdekelne, akik amúgy is szerettek Budapesten élni, akiknek gyűlöletes a főváros eleve, ők rajtam nem nagyon segítenének, bár persze minden véleményt és hozzászólást szívesen fogadok.


2021. nov. 8. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Gyálra költöztünk, két évig bírtuk és elköltöztünk mert szétlopták a házat.
2021. nov. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
:O nemmondod :O basszus, sajnálom. Hova költöztetek onnan, ha kérdezhetem? Ott már jobb a helyzet?
2021. nov. 8. 15:06
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Először Budakalászra költözünk, AKKOR még szerettük Pestet, de mi is nagyobba szerettünk volna menni. Most már Szentendrén lakunk, de már innen is "menekülnénk", mert kb. ugyanolyan, mintha Pest egyik külső kerülete lenne, borzasztó a zsúfoltság.

Amúgy Budakalász is jó volt, és itt is jó, legalább van ház, kert, kutya stb.

Nem költöznénk vissza a városba, max. ha ott is telne elfogadható méretű telekkel családi házra.

Az infrastruktúra jó, errefelé az iskolák is, bár mi nem váltottunk iskolát, mi Óbudáról jöttünk ki, a HÉV-vel kényelmes és gyors volt az utazás.

Jó a környék, biztonságos meg minden. Csak nagyon sokan vannak. A foghíjas telkekre meg 2-3-5 házas "lakóparkokat" építenek:(

2021. nov. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Zugló, Csepel, Szigethalom "útvonalon költöztünk". Nagyon tetszik, de "egyes embereknek" (épp úgy mint másutt) komoly előjogai vannak (feltörhetik a kerti tárolót, kipakolhatják az udvart, stb.) Ennek ellenére nyugis részen lakunk, ez megfizethetetlen (várhatóan fizetjük is életünk végéig)
2021. nov. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Mi is Gyálra költöztünk, soha nem loptak el semmit 17 év alatt.

Nem mindegy melyik részére költözik az ember.

Ennél messzebb nem mennék, a gyerekek maradtak a régi oviban, suliban, mert onnan elég jó a közlekedés, több variáció is lehetséges. Amelyik még nem volt ovis vagy iskolás, az is visszament a régi lakóhely szerintibe, mert ahhoz ragaszkodtunk. Semmilyen gondot nem okozott sem nekünk, sem a gyerekeknek. A kicsi 6 hónapos volt, mikor odaköltöztünk, most már nemsokára érettségizik, jövő hónapban tölti a 18-at.

Szeretünk ott lakni.

2021. nov. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Mi is Gyálon lakunk 11 éve és SOHA SEMMI nem tűnt még el.

Mi sem akartuk Pestet otthagyni annak idején, de nagyon megszerettük itt. Egyáltalán nem bánjuk.

2021. nov. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
Én itt lakom Gyál szomszédságában, Imrén. Gyál valóban elég lepra hely, hiába van egyre több szép új ház, ha az aljanép a városban él és szétlop mindent, kétnaponta mulatásit tart és télen non-stop szeméttel fűt. Imre sokkal élhetőbb.
2021. nov. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
88%

Ez egyénfüggő, de válasszuk szét a kérdést:


1. Aki nagyvárosban nőtt fel, az általában ahhoz van szokva, ott vannak az ismerősei és a rokonai, és nehézkes lenne a vidéki élet neki, nem szeretné azt, ugye vidéken nincs az a fajta nyüzsgés amibe belenőtt. Csak viszonyításképp ugye milyen furcsa is lenne hogy csak egy sarki kisbolt van az egész faluban, miközben pesten szombat este még le lehetett ugrani a mekibe, vagy épp pizzát rendelni. Aki vidékről megy Pestre, az meg általában munka miatt, kényszerből.


2. Az agglomeráció más, de aztán ez sem egyforma ám. Ha fél óra alatt be tudsz érni a városba, akkor olyan mintha el se költöztetek volna, igazából munkahelyet se kell váltani. Persze az sem mindegy melyik kerület, mert ha Gödöllőről mégy Kelenföldre vagy Békásra, vagy épp Budaörsről Rákospalotára dolgozni, azt azért napi szintű utazásban megérzed.

Ha kb. 50-60km-re költöztök Budapestről, én azt érzem határnak, amikor el kell gondolkodni munkahelyváltáson. Persze munkától is függ, mert bizonyos végzettséggel csak néhány nagyvárosban találsz munkát, de pl. bolti eladóként vagy takarítóként kb. mindenhol el lehet helyezkedni.


Ha agglomerációba költöztök, legyen autótok a közlekedéshez. Ugye lehet szokatlan, de mondjuk megy óránként kb. egy helyijáratos busz adott vonalon, aztán ennyi, a tömegközlekedési lefedettsége egy ilyen aglomerációs városnak lényegesen rosszabb, aki bkv-n járt eddig annak érvágás lesz ez. Cserébe persze lehet biciklizni, pesten ugye ez problémás.

2021. nov. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Agglomerációban nőttem fel, majd beköltöztem Bp-re, aztán visszakényszerültem haza.


Utáltam, mert semmi nincsen ott, a közlekedés egy kalap szr, éjszaka vagy taxizol, vagy nem mész haza.

Volt, hogy műszakból nem értem el az utolsó járatot, de egyik jóbarátom pl a munkahelyén aludt, pontosan ilyen okból. Zárás volt bőven 22 után, az utolsó hév meg elment 23:20-kor.

Ja, meg persze a cigók vagy a full piás emberek is jó móka volt sötétedés után.


Most is agglomerációban élek, de másik országban, kisváros, ahol mindent megkapok, és 15 percenként bejutok a nagyvárosba, plusz éjszaka is óránként jár a vonat vagy busz.

2021. nov. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!