Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? A lakótársam felzabálja a hűtőt.

Figyelt kérdés
Nyár óta lakok együtt egy lánnyal albérletben. Én is lány vagyok, 25. Eddig minden jó volt, tök normális csaj amúgy, túlzás hogy barátnők lennénk, de kijövünk. Elmúlt 3-4 hétben kezdtek „eltűnni” dolgok a hűtőből. A legelső egy doboz kockasajt volt, amiből még csak egy darab hiányzott. Utána 4 db gyümölcsjoghurt. Ekkor még nem szóltam neki semmit. Utána sorozatosan eltűntek a kajáim: virsli, felvágott, túró rudik, halkonzerv, stb… Amúgy én dolgozok 5-ig, ő egyetemen tanul és sokszor nem megy be órára, tehát sokat van otthon. Mire hazaérek tök éhesen, üres a hűtő. Kérdőre vontam, de udvariasan. Erre ő azt mondta ne haragudjak, csak nagyon megkívánta ezt+azt, és nem volt kedve lemenni a boltba, de kifizeti nekem. Mondtam hogy nem kell fizetni, de légy szíves ne csinálja ezt többet. 2 hétig nem is volt semmi. Tegnap, amikor hazaértem a munkából, vettem volna ki a fagyasztott camambert sajtot meg a hasábkrumplit a fagyóból, az meg tök üres volt. Na itt betelt a pohár, és elég csúnyán leszidtam őt. Erre ő sírni kezdett, hogy nem tehet róla, nagyon megkívánta délben és kisütötte. Azt azért tudni kell, hogy 500g-os sajtról és 1000 g-os krumpliról beszélünk… A kezembe nyomott egy tízest, hogy „jóvá tegye”. Elfogadtam, de tovább forrongtam magamban hogy mehetek le megint a boltba kajáért hulla fáradtan. Végül nem mentem, rendeltem inkább. Biztos vagyok benne, hogy valami evési baja van, mert ennyit zabál, közbe meg tök vékony. Annyira nem vagyunk jóban, hogy rákérdezzek, úgy érzem nem az én dolgom. Gondoltam zárható hűtőszekrényre, de szűkös a hely, nem férne be sehova. Megígérte, hogy többet nem csinálja, de nem tudom, hogy adjak még egy esélyt neki, vagy költözzek? Nem rajongok amúgy a költözésért, már tök jól berendezkedtem meg minden. De ha nincs más esély, megyek. Neki esze ágában sincs költözni, ezt közölte is velem. Szerintetek mit csináljak? Csak legvégső esetben akarok elmenni innen, létezik valamilyen köztes megoldás?

2021. nov. 10. 13:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%
Én a nagy balhé után adnék neki egy utolsó esélyt, hátha ért valamit.
2021. nov. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk vehetne kaját magának :D
2021. nov. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
78%
Leküldeném azonnal a boltba, és dupla adagot vetetnék vele. Amíg visszaér addig ennék kekszet vagy valamit hogy ne haljak éhen.
2021. nov. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%
Pedig megpróbálhatnál beszélni vele, olyan "tipikus enyhe depressziós" egyetemistának tűnik: nem jár be órákra, még boltba sem hajlandó elmenni, ilyenen sír. Máshová eljár? A napjai amúgy mivel telnek (tudom, hogy dolgozol, de azért valami fogalmad csak van)? Ezt tényleg csak kommunikációval lehet megoldani és szerencsére olyannak tűnik, akivel lehet is beszélni.
2021. nov. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Messengeren szokott pár ismerősével beszélni, de személyesen nem jár sehova (órákra néha) párja nincs, a szüleihez hazautazik havonta egyszer. Én beszélgetnék vele, de sajnos egyáltalán nem értek az olyan pszichés problémákhoz, mint pl. a depresszió. Nem tudom, hogyan kéne hozzá állnom.
2021. nov. 10. 13:24
 6/25 anonim ***** válasza:
0%
Tégy be egy kamerát. Tegyél arra a részre jól látható kiírás a neveddel, ahol a te kajád van.
2021. nov. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
93%
Igazából csak annyi lenne egy ilyenben a szereped, hogy meghallgatod, nem kell feltétlenül véleményt mondani, tanácsot adni, vagy bármi különleges dolgot csinálni. Olyannak képzeld, mint amikor valaki hozzád közel állóval osztod meg valami bánatod. Nyilván utóbbi esetben azért bensőséges a viszony, de egy idegennel, vagy egy ismerőssel sem más. Empátia, megértés, jó szándék kell, semmi más és nekem úgy tűnik, hogy ezekkel rendelkezel.
2021. nov. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
61%
Zárt kajásdoboz vagy hashajtó alkalmazása.
2021. nov. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%
Megmondod neki, hogy ha otthon van, menjen le a boltba és vegyen kaját, meg neked is.
2021. nov. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
88%
Amugy nincs olyan hogy nem tehet rola :D
2021. nov. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!