Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Megkérjem a szomszéd nénit,...

Megkérjem a szomszéd nénit, hogy legyen türelmesebb a másik szomszéddal, vagy maradjak ki belőle? (Hosszú)

Figyelt kérdés

Panelról van szó. Lakik itt egy idős, kissé kényes néni. (Ismerem, tündéri is tud lenni.) A másik lakás évek óta albérletként üzemel, de a tulajdonosa is lakta korábban. Ő is ismeri a nénit, (meg engem is.) A jelenlegi bérlő velem egykorú, huszas éveiben járó lány. Egy bő hónapja lakik itt. Valamennyire már összebarátkoztam vele és hozzám jött egy problémával.


Ugyanis a néni felhívta a bérelt lakás tulaját, hogy egy gyerek hangosan randalírozik és nem tud tőle pihenni. A bérlővel nem beszélt erről, rögtön a tulajt hívta. Tudni kell, hogy a gyerek csak vendég volt a bérlőnél, ugyanakkor a lány tervei szerint rendszeres vendég lesz. (Ő hozza el az iskolából, ha a gyerek anyjának túlórázni kell.)



A bérbeadó sajnos nem fogadta jól a panaszt. Megtudtam, hogy a lakás hirdetésekor kikötötte hogy gyerekeseknek nem adja ki. A rendszeres vendég gyerek eléggé határokat feszegető eset. A lány elmondása alapján a tulaj két dolgot kötött ki a panasz után. Ha kár keletkezik, nem fogadja el indoknak, hogy a gyerek csinálta, ha pedig sok panasz érkezik, nem fog szerződést hosszabbítani az egy éves lejárat után. (Emellett elárulta azt is, hogy ha ezt vendég gyerek dolgot előre tudta volna, biztos nem a lánynak adja ki a lakást.)


Szerencsétlen csajszi most eléggé szorong. Bevallotta, hogy nem számított a rosszalkodásra. (Amit nem értek. Egy nagy mozgás igényű kisiskolásról van szó.) Szóval a gyerek nem társasházban él és még kicsi. Nem volt evidens számára, hogy amit otthon lehet, azt egy panelban nem. A (23 éves) nagynénjének pedig az nem volt evidens, hogy egy kiskölyöknek ezt igenis a szájába kell rágni. Hát ide jutottak.


Gondolom hogy mennyire fontos lehet egy egyedülálló anyukának egy ilyen segítség. És a lánynak is fontos a lakhatása. Szerintem fejlődhet a fegyelmezésben, de mondjuk lehet, hogy még a következő alkalom sem lesz tökéletes.


Talán érdemes volna megkérnem a nénit, hogy legyen kicsit türelemmel és ne hívogassa a tulajt minden gyerek hangra. Viszont én azt is tudom hogy a néni még éppen nem nyugdíjas, fizikai munkát végez teljes munkaidőben. Megértem, hogy kényesebb, pihenne, mikor otthon van. Emellett nekem még sok évig lesz ő a szomszédom, míg a lány talán hamar elmegy. (Itt nem volt még bérlő két évnél tovább.) Szóval nem lennék vele haragban valaki miatt, aki bár szimpatikus, simán leléphet.


Mit tennétek?



2021. nov. 20. 01:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Ne avatkozz mások dolgába. Felnőtt emberek, oldják meg. Ha kikötés volt, hogy egyedül, akkor ez szerződés szegés. Akár ki is rakhatná. Keressen magának másik bérlakást.
2021. nov. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem tanácsold a szomszéd lánynak, hogy beszéljen a szomszéd nénivel. Mondja el a szituációt, kérjen elnézést, és ígérje meg, hogy fegyelmezni fogja a gyereket. Valamint kérje meg a nénit, hogy legközelebb direktbe neki szóljon, ne a tulajnak. Persze valahogy szépen, udvariasan körülírva, hogy sajnos nem tudja, hogy mennyire hallatszik át micsoda, szóval ha a nénit zavarja valami, akkor nyugodtan szóljon, és akkor azonnal csönd lesz. (Esetleg ha úgy ítéli meg, akkor megadhatja a telefonszámát, hogy a néninek ne kelljen mondjuk felöltöznie és becsöngetnie. De ez veszélyes is lehet, ilyen reklamálónak megadni a telefonszámát, szóval jól gondolja meg.)
2021. nov. 20. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs honnantól szerződés szegés, elvégre a vendég fogadás azt hiszem nem tiltott. (Ismertem olyat, akinek a szerződésében volt külön kikötés a vendég fogadás időtartamára, de az egy másik történet és a vendég korára nem tértek ki abban sem.) Jogász nem vagyok, inkább "érzem", mint tudom, hogy ez a helyzet pengeélen táncol.


Tényleg az lenne a legjobb ha a lány beszélne vele. Nem mer kezdeményezni. Nehéz is, ha a másik fél egyértelműen kerüli vele a kommunikációt. Velem viszont beszélget a néni. (Vagy inkább beszél. :D Sokat. De mondom, tud tündéri is lenni.)

2021. nov. 20. 02:05
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekkel anyukája és a nagynéni is beszéljen, aranyosan-kedvesen, hogy "itt sajnos nem lehet hangoskodni". Ha ezentúl a gyerek nem hangoskodik (be tudja ezt tartani), a néni többet nem panaszkodik és így talán megoldódik.

Ha beleavatkozol és esetleg - sajnos - a probléma nem oldódik meg, akkor esetleg az történhet, hogy minden nap valamelyik fél kiabálva csönget be hozzád, hogy "csinálj már valamit a másikkal" és te mint békebíró naponta hallgathatod vagy egyiket vagy másikat.

2021. nov. 20. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azokban az orakban amig a lany vigyaz a gyerekre menjenek el egy jatszoterre ugralja ki magat. Utana ha hazamentek nezzenek valami meset, es akkor talan addig sem hangoskodik.


+mindenkepp beszeljen a gyerek anyja a vele, hogy a lanynal szepen kell viselkedni.


Szerintem se beszelj a nenivel viszont annyiban tudsz segiteni a lanynak ha esetleg hangoskodik a gyerek akkor te athivod oket hozzad, igy az o tulajanak mar semmi koze nem lesz hozza es nem rakhatjak ki.

2021. nov. 20. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne avatkozz bele. A bérlő oldja meg, ha nem tudja, költözzön el.
2021. nov. 20. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Maradj ki. A csajnak adhatsz tanácsot, a tulajjal te ne beszélj erről.
2021. nov. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem avatkoznék bele. Mondjuk tényleg nem teljesen korrekt, hogy egy "gyerekmentes" albérletbe gyereket hoz a bérlő.
2021. nov. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
1%

Muszáj mindenkit "nénizni, "bácsizni",

aki idősebb nálatok? Ez egy bunkó magyar szokás, akárcsak a csókolommal köszönés. Teljesen mindegy, hány éves az illető, pofátlanság a korára emlékeztetni. Más országokban a néni családtagot, nagynénit jelent, idegennek nem mondják. Nem ártana tanulnunk tőlük.

2021. nov. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%
#9 Agyvérzést ne kapjál azért.
2021. nov. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!