Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A panellakók miért tűnnek...

A panellakók miért tűnnek szegényebbnek, vagy hasonló anyagi körülmények között élőknek, mint aki kertes házban él?

Figyelt kérdés
Pl. húgomék lépcsőházában( Székesfehérvárról beszélünk!) is igénytelen, 1970-es évek beli bejárati ajtók vannak a lakásokon, nemrég vettem egy kisvárosi téglalakást, és 1960-ban élnek a tulajok kb., 1953-as ajtók, ablakok, tárgyak. Míg a kertes házak mindenütt modernek, pedig sokkal drágább a fenntartása. A panelos nem épít kerítést, nem vesz fűnyírót, és mégis... Miben látjátok az okokat?

2021. nov. 26. 21:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Ez nincs így!
2021. nov. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
A kertes házakat sokkal jobban lehet szépítgetni. A falat az ablakot, mindent. Biztos lehet a panelt is, csak szerintem az macerásabb. Ráadásul ha az összes emeleten mindegyik lakás ugyan úgy néz ki, akkor tök mindegy az illetőnek, hogy az övé is olyan. Kertes házak mind más. Ki kell tűnnie a tömegből. Minél szebb, annál jobb. És általában mindenki kertesbe akar költözni még az is aki nem szokott kimenni az udvarra szinte soha. Aki viszont ilyet vesz az jobb anyagi helyzetben is van. Nem csoda ha a későbbiekben tudja fejlesztgetni is.
2021. nov. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
75%

A házadat úgy alakítod, ahogy szeretnéd, azért mutat egy ház mert foglalkoztak vele, volt rá pénz.

Panelban lakunk 11millió forint megtakarításunk van, és akármit veszel ide, akkor is betonkoporsó marad hiába panelprogramos már, tudom, nem itt kéne meghalni, cserélhetnénk is házra ha ezt eladnánk, de ilyen árak mellett nem foglalkozunk vele, gyűjtögetünk tovább.

2021. nov. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
A kérdést ezért is tettem fel, ki hogy látja a saját szemszögéből a dolgokat. :)
2021. nov. 26. 21:39
 5/23 anonim ***** válasza:
32%

Aki panelban él, annak leginkább nincs pénze saját házra, arra sem, hogy újítgasson, nem hogy pl házat vegyen.

Mi külföldön élünk albérletben, nem a miénk, de ha a miénk lenne is, nem érdekel, milyen az ajtó, vagy az ablak, inkább másra költöm azt a pénzt, pl a lakás belsejére, kajára, az autóra, ruhára, nagyobb tévére. A panel külsejét eleve nem én szabom meg és nehezebb is azt mondani a szomszédoknak, hogy cső, egy hónapig felújítás lesz. Eddig kb 35 millió forintot sikerült gyűjtenünk, de itt 80 millió JELENLEG egy ház. Most döntünk, hogy felveszünk 15-20 évre hitelt, vagy haza költözünk és egyből házat veszünk egy kisebb városban.

2021. nov. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
98%

Azért vannak olyan kertes házak is amik igénytelenül néznek ki, pláne ha még pénzetek sincs felújítani azt, vagy simán csak nem éri meg. Jó tudom, ez sokkal ritkább, mint a panelházas példa.

Én is Székesfehérváron élek kérdező, de azt azért tegyük hozzá, hogy ha a belvárosban laksz, azért az állapota/kinézete ellenére nagyon is előnyös tud lenni, hiszen minden itt van nektek közel és mivel többnyire a külvárosban vannak csak kertes házak, így nem kell például az utazással foglalkozni vagy sietni, nehogy bezárjon a bolt stb.

Az hogy sokan 1960-as években élnek az egy dolog, nem minden panellakóra igaz ez, családi házas verzióban is találsz ilyenre példát, főleg ha Székesfehérvárról beszélünk. Na meg tegyük hozzá, hogy nem olyan biztos az, hogy életed végéig panelban fogsz lakni, lehet azért nem újítják fel, mert csak rövid ideig fognak ott lakni, illetve albérletről van szó és ilyet biztosítottak nekik.

2021. nov. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%
Jaj... A kertes haz, kulonosen Magyarorszagon nem egy kategoria. Sot, a legaljatol a legtetejeig kepvisel mindent. Hulyeseget beszelsz. A te varosodra igaz lehet, hogy olcsobb a panel, mint az atlagos haz, de ez sem jelent semmit.
2021. nov. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%
Ez egy beidegződés, valahogy a „saját birtok” egyszerűen vonzó gondolat az emberek számára, akkor is, ha aprócska kertről van szó. A panelok nagy része nagyobb városokban van, a kertes házak jelentős százaléka falun vagy belvárostól távoli kertvárosban, már a lokáció miatt is drágább az átlagos panel, mint az átlagos kertes ház. Mégis valahogy bennem is az van, hogy egy kertes ház, az gazdagság, hiába logikátlan gondolat.
2021. nov. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
98%

Hülyeség.

Kertes ház is lehet putri és panel is lehet luxuslakás.

2021. nov. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
44%

"panel is lehet luxuslakás"


Már megbocsáss, de egy mondaton belül a panel meg a luxus az értelmezhetetlen.

2021. nov. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!