Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Maradnál otthon vagy visszamen...

Maradnál otthon vagy visszamennél az egyetem városába?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok és ugyan jelenléti oktatás van az egyetemünkön, már szinte az összes órámat online tartják (beteg a tanár, csak fél a vírustól stb.). Heti maximum egy vagy két alkalommal kell bemennem személyesen, de az elmúlt három hétben már úgy jött ki, hogy az összes órám online volt. A most következő hét is teljesen online lesz.

Szobát bérlek az egyetem városában, viszont így egyre kevesebb időt töltök ott, mert igazából nincs miért ott lennem. Csak az egyetem miatt költöztem, de semmi más nem köt oda, nem ismerek ott senkit, nem nagyon van hová mennem vagy mit csinálnom a tanuláson és a kötelezőkön (mint pl. bevásárlás) kívül. Úgyhogy annyira nem szeretek ott lenni, mert csak unatkozom és rosszul érzem magam, bedepizek attól, hogy napokig nincs kihez szólnom. Van ugyan egy lakótársam, de semmi kapcsolat nincsen köztünk és nem is igazán látjuk egymást, teljesen olyan mintha egyedül laknék. Otthon emiatt jobban érzem magam, mert a szüleimmel lakva ugye napi szinten találkozom és beszélgetek velük, gyakran átjárnak hozzánk rokonok is és a barátaim is helyben vannak, velük is könnyen össze tudok futni akár spontán. Viszont van bennem egy rossz érzés amiatt, hogy feleslegesen fizetem az albérletet ha nem vagyok ott (határozott idejű szerződésem van, nem érné meg felmondani) és alapvetően szívesen laknék külön a családtól, picit önállóbb körülmények között (bár itthon sem kezelnek gyerekként vagy ilyesmi, de nyilván más).


2021. nov. 28. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem költözz vissza, mert egyrészt ideje lenne a szülökre is tekintettel lenni, másrészt neked nagyon nagy szükséged lenne az önállósodásra, arra, hoyg elválj a szüleidröl és önálló életet élj!
2021. nov. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A szüleim csak örülnek neki, ha otthon vagyok, úgyhogy nekik ez egyáltalán nem gond. Az önállósodásban egyetértek (bár nem feltétlenül ebből a szempontból, amire te utalsz), viszont nem vagyok benne biztos, hogy csak ezért megéri visszamennem miközben egyébként nem érzem ott jól magam.
2021. nov. 28. 15:14
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Én megpróbálnék visszamenni és valami életet kialakítani ott. Nem azért mentem másik városba tanulni, hogy aztán otthon legyek. Különben maradhattam volna az otthoni egyetemen is, ami színvonalát tekintve nem rosszabb.

Nekem is jó otthon, szeretek otthon lenni, de itt is, az egyetemen városában. Igaz, én kolis vagyok plusz alakítottam ki itt is szociális stb életet. De elég sokat tettem érte. Tavaly is visszaköltöztem a koliba, mikor nem lett volna szükséges és legalább pár napot minden héten itt töltöttem.


Persze, ha nem célod, hogy legyen szociális/bármilyen életed az egyetemed városában, akkor maradj otthon, nincs értelme ott lenned, ha rosszul érzed magad.

2021. nov. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22%

Ha otthon maradsz, akkor soha nem fogsz önállósodni!

Ahhoz, hoyg valaki felnött személyiség lehessen, az kell, hogy önállóan éljen, maga gondoskodjon a mindennapi problémákról, és a szülöktöl független életet, ismerettségi kört alakítson ki.

Ha csak pár napig/hétig vagy ott, akkor semmi esélyed arra, hogy találj ismerösöket, baráti társaságot.

Mivel a lakás úgyis fizetve van, mindenképpen ott vagy jobb helyen.

2021. nov. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én végzős vagyok a szakomon, tavasszal diplomázom (szóval nem is most költöztem el otthonról életemben először, laktam már külön a szüleimtől kb. 3 évig). Mikor megkezdtem az egyetemet nekem is egy nagyon fontos szempont volt, hogy elköltözhessek a szülőktől, új városba és új közegbe kerülhessek, új embereket ismerhessek meg stb. és mivel vidéken lakunk ez igazából elkerülhetetlen is volt, ha egyetemre szerettem volna menni. Elköltöztem, egyetemre jártam, lettek barátaim, velük eljártunk ide-oda, együtt tanultunk, főztünk stb., akkor nagyon szerettem ott lenni és fel sem merült bennem az, hogy otthon talán jobb lenne. Viszont közben kihagytam egy évet, mostanra pedig az egyetemi barátaim már mind lediplomáztak és elköltöztek, így gyakorlatilag egyedül maradtam az egyetem városában. Most az alattam lévő évfolyamokkal járok órákra, akiket egyáltalán nem ismerek és így fél lábbal az online oktatásban abszolút semmi kontakt nincs is köztünk. Egyetemi programok most nem igazán vannak, a lakótársam nem partner a barátkozásban, olyan hobbim nincs ami kapcsán közösségbe járhatnék stb., szóval nem sok esélyt látok rá, hogy új barátokat szerezzek. Valamint mivel nemsokára vége az egyetemnek és máshol tervezek továbbtanulni, így nem is érzem annyira fontosnak, hogy kapcsolatokat építsek a jelenlegi egyetemem városában, hiszen úgyis elköltözöm majd.
2021. nov. 28. 15:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Maradnék otthon.
2021. nov. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!