Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért nem költöznek haza...

Miért nem költöznek haza vidékre a fiatalok, ha Budapesten nem győzik fizetni az Albérletet?

Figyelt kérdés
Egyedül állónak abszolút nem éri meg BP-en lakni szerintem. Ha a cég nem fizeti a szállást.

2021. dec. 1. 06:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Mert vidéken meg munka nincsen. Így itt is meg ott is a nullán állok.
2021. dec. 1. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

Ahova hazaköltöznék vidékre (viszonylag kisváros), 150ezer+rezsinél kezdődnek a lelakott másfél/2szobás lakások, a fizetés pedig aránylag 40-50ezerrel kevesebb.

Jelenleg 110ezer+rezsiért bérlek egy elfogadható állapotban lévő 2 szoba hallos lakást a Hősök terétől nem messze.

2021. dec. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Egyedülálló vagyok. Itt fent keresek 480 ezer nettót. Vidéken kerestem 140et. Szerinted megérné visszaköltöznöm?:-D
2021. dec. 1. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Akik Pesten albérletben vannak, azok nagy valószínűséggel vidéken is.Alacsonyabb ott a fizetés, az albi árak pedig majdnem ugyanennyi mint itt. Semmivel nem lenne jobb helyzetben ha hazamenne.
2021. dec. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%
Haver Pesten dolgozott pár évig multinál, aztán hazaköltözött beindított egy vállalkozást, ami nem helyhez kötött. Már alig várja, hogy visszamenjen Pestre, mert egyrészt ott többet lehet keresni, másrészt hiányzik neki a nyüzsi, az ottani barátiköre, a számtalan programlehetőség...stb
2021. dec. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%
Én már Budapesten születtem, a szüleim vidékről költöztek ide. Ahol anyukám felnőtt, az a falu lassan kihal, munka nincs, ismerek olyan fiatal pénztárost az egyik budapesti Tescoban, aki abból a faluból jött Budapestre. Szerinted?
2021. dec. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
Már Budapesten jártam egyetemre (addig kollégiumban laktam), itt vannak a barátaim, a kialakított közösségi hálóm. Vidéken "csak" a szüleim vannak, a régi iskolatársaim is mind elköltöztek, senki fiatal nem maradt. Mert nincs munka, a szüleim is nehezen jönnek ki a pénzükből, nemhogy még ha engem is el kéne tartaniuk (mert munkát nem találnék, szóval otthon ülhetnék egész nap a lábamat lógatva). Így legalább addig is felnőttként élhetek, külön, önállóan, építve a karrierem, olyan közösségben, ahol jól érzem magam és érnek impulzusok. Szerintem annyira nem nehéz megérteni.
2021. dec. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%
Vidéken mit csináljon? Munkalehetőség nincs annyi, ha meg talál, akkor a pestinek a feléért még megyeszékhelyen is. A hús, a zöldség a gyümölcs ugyanolyan drága, ha nem drágább. Egy kisebb településen, ahol van 1 bolt, ott minden negyedével drágább, mint a közeli városban. Az albérlet se olcsóbb, egy normálisabb 50 nm 1,5 szobás lakás 100-120 ezer+rezsi/hó a 10 ezres vidéki városban is. És akkor még erre jön a szociális élet, szórakozási lehetőségek, ami nem sok van.
2021. dec. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

Pesten egy saját kis garzon egy 100 as. Ha keres 200 at nettó, akkor már ellehet éldegélni. Persze kivehet szobát is ami lehet csak 30-50 ezer.


Én debrecenbe alig találok munkát. Azért mentem fel pestre. Valójában egyik se jó. :)

Ahol megkapom a munkát az lesz.


23/f

2021. dec. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%

- vidéken alig van munka, vagy még szarabbul fizető... illetve ha felmondanak neked vmiért, akkor Bp-n könnyebben találsz helyette másikat

- Bp-n azért tartalmasabb életet lehet élni, mint vidéken (nagyon max. 1-2 megyeszékhely tud hozni egy hasonló szintet... de még azok közül sem mind)... aki mondjuk szeret gyakran múzeumba, színházba járni, egy sarki kocsmánál vagy Zs-kategóriés dizsinél színvonalasabb helyen szórakozni, annak a vidéki települések nagy többsége nem pálya

2021. dec. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!