Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Normális kérés, hogy ne...

Normális kérés, hogy ne szobabiciklizzek?

Figyelt kérdés

Mostanság hangos lett a szobabicajom, kicsit zakatoló hangot ad ki, mert széthasználtam, most tervezek újat venni. Évek óta a rutinom része, hogy tekerek rajta heti 3-4x 45 percet.

Most viszont dörömbölt az ajtón a szomszéd nyanya, hogy azonnal hagyjam abba, majd ordibált, elege van, és ha még egyszer merem csinálni, hívja a rendőrséget + már panaszt nyújtott be az önkormányzatnál.

Szerinte a lakás nem edzőterem, senki nem művel ilyet rajtam kívül, nincs jogom őt az őrületbe kergetni.

Elég durván elküldtem, majd folytattam, akkor meg szétdörömbölte a csövet.

Délután 4 körül történt, tehát nem késő este vagy ilyesmi.

Hol a határ aközött, hogy köteles vagyok másokra tekintettel lenni, és aközött, hogy neki meg nincs joga kénye-kedve szerint megszabni, hogy más mit csinálhat a saját lakásában + zaklatni?



2021. dec. 2. 22:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Szrd le. Majd megunja. Rendeld meg szépen az új gépet (mert gondolom téged is zavar azért), addig meg bírja ki. Létezik kulcs, ajtó, zár az ajtón, lehet azt zárni addig is.
2021. dec. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
Teljesen jogos, jogy szólt.
2021. dec. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Van valami decibel határa a nyugalom megzavarásának. Ha szerinted alaptalan a hiszti, mondd meg neki, hogy nyugodtan hívja ki a rendőröket, mérjenek zajszintet.
2021. dec. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Megmondtam neki.

Szerintem még az is esélytelen, hogy egyáltalán kijöjjenek.

2021. dec. 2. 23:03
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Az a baj, hogy én nem hiszek az ilyen idős nőnek akik egésznap otthon ülnek és mindenre van idejük figyelni.


Nálam volt, hogy hetekig kellett bírnom az alattam lévő nő fenyegetőzéseit és ordibálását, mire kiderült hogy a felettem lakó adta ki a hangokat és számomra annyira halk volt hogy egészen addig észre sem vettem, de az alattam lévő egyedülálló idős nőt elvileg az őrületbe kergette.


Tehát nem tudom komolyan venni a szomszédodat ebben a történetben.


Főleg délután 4kor. Mivan ha te heti 2-3x porszivózol? Az tuti 2-3x hangosabb mint ez, de az már normális lenne?

2021. dec. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A porszívón és a PET palackok nyomkodásán is pampogott tavaly ugyanígy, de az este fél 6-6 körül volt, akkor is ordított, hogy “nem ilyenkor kell takarítani”.

A biciklim tényleg relatíve hangos, de a nappali 90 decibeles határt kizárt, hogy eléri, szerintem ha bekapcsolná normál hangerőn a TV-t, már nem is hallaná.

Meg amúgy is, 45 percet kibírhat.

2021. dec. 2. 23:11
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet jobb, ha valami régi szobabicót veszel, azokban még volt normál méretű csapágy.

De lehet, valami karbantartás is elő van írva ezekre, zsírozni kell.


A nyanya meg esélyes nyugtatókra, mond meg neki.

2021. dec. 3. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy nem Te vagy az egyetlen aki covid idején otthon edz pláne bringán. Javaslom neki is, hogy kösse le magát valamivel.

A rendőrségen csak kiröhögteti magát ezzel. Igazából te szolhatnal a hatóságnak (vagy jegyzőnek), hogy indokolatlanul zavarnak téged dörömböléssel.

2021. dec. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Az ilyen banyákkal nem kell törődni. Egész nap otthon van, aztán annyi történés van az életében hogy a szomszédokat csesztetni. A mi irodánk egy társasházban van az elsőn, a harmadikon meg felújítást csináltak, kb 1-2 napig voltak hangosak. Aztán idejött panaszkodni, hogy mit képzelnek magukról, hogy szerdán délelőtt 10kor fúrnak. Mondtam neki Mama, mikor dolgozzanak? 10 órakor vagy este 5-6kor álljon neki, ha hazaér a munkából, esetleg vasárnap délben? Ha gondja van menjen fel, de minket nem zavar a fúrás. Azt jól megsértődött, mert nem neki adtam igazat.
2021. dec. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%

Lehet, hogy idegesíti a nyanyát, de maga az a zajszint picsa.

Úgyhogy nyugi.

Amúgy szobabringa is be tudja mondani az unalmast? Emlékszem, lányomnak az ellipszis tréner lett csapágyas, mondjuk tényleg volt hangja, de belefér simán.

2021. dec. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!