Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van itt olyan aki elhagyta...

Van itt olyan aki elhagyta Budapestet és messze vidéken vett házat?

Figyelt kérdés
Budapest mellett Agglomerációkban már 35-40 millió alatt nincs értelmes kertes ház ami nem 3x3 m telekkel rendelkezik és nem c. környék.

2021. dec. 4. 08:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én csak fontolgatom. De nehéz, ha minden rokonod Budapesten vagy a közelében él. Nem akarok messzire költözni, de az árak lehet rákényszerítenek.
2021. dec. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Elhagytam, de nem "messze vidéken", hanem Bp. közig. határától 35 km-re, a Keleti pu-tól 50 km-re vettem házat.

A település nem cigányos, a telek 1300m2.

A ház szuterénes, 3 szoba étkezős, (1 szoba erkélyes), kényelmes, nem vizes, masszív, jó szagú.

A miénk 25 millióért lenne eladva, ha eladnánk.

Nem tudom neked milyen az "értelmes" ház?

Nekünk a miénk jelen állapotában is megfelel, aztán lehet, hogy valaki még egyszer ennyit ráköltene, mert azt igényli.

2021. dec. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

De egy régi házra alapvetően költeni kell a tetőszerkezet lehet kibír 100 évet de a cserép vagy lehet az betoncserép 50-60 év után úgy porlad széjjel, fagy hó tönkreteszi.


És egy tetőcsere nem olcsó mulatság.


Tisztában vagyok vele, mivel volt idő mikor ebben dolgoztam.

2021. dec. 4. 09:14
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is menekülnék már de bizonyos dolgok idekötnek.
2021. dec. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

#3

Én a 2-es válaszoló vagyok és változatlanul az a véleményem, hogy nem csak 35-40-ért vannak az agglomerációban jó házak, de még mindig nem írtad le az igényeidet.

A mi 25 milliós házunkon nem kell tetőt cserélni, nem roggyant, nem ázik be. De ha neked mégis igényed van az új tetőre, azt bizony meg kell fizetni és akkor még mindig csak 30 milliónál tartasz.


Ha viszont volt idő, amikor ebben(?) dolgoztál, akkor tisztában kell/ene lenned vele, hogy egy téglaház felépítése mennyibe kerül - akárhol az országban - és erre jön rá pluszban a telek, a garázs, a tereprendezés-parkosítás, kerítés.

Tehát, ha te 35-40millióért kapsz az agglomerációban "értelmes" házat, jó környéken, akkor a bekerülési költség feléért, kétharmadáért jutottál hozzá.

2021. dec. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

...és az 5-ös válaszomhoz még!


Most kíváncsiságból rákerestem a 30 millió alatti, általam jónak ítélt településeken a házakra. Bőven lehet találni, pedig most nincs is ingatlan szezon.

Csak a hirdetések alapján, tehát látatlanban, én ezt venném meg, mert erre szerintem nem kell költeni:

[link]

...és itt a többi, amik jó helyen vannak, de költeni kell rájuk egyéni elvárások alapján:

[link]


...de még úgysem 40 milliók!

2021. dec. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hát igen, fél éve nézelődtem...


Akkori munkahelyem Pestre kötött, nekem Gyál, Maglód jöhetett volna szóba az közel lett volna a munkahelyemre.


Sóskút az maga lenne a pokol átjutni oda autóval, tömegközlekedve nem tudom mennyivel jobb.



Most semmi nem köt BP-hez mivel haza kellet költöznöm... nem szívesen vágyok oda vissza.

2021. dec. 4. 10:26
 8/14 anonim ***** válasza:

#7

Nem igazán értlek!

Ha már semmi nem köt Budapesthez - ezalatt gondolom a munkahelyet értetted - akkor mi a gondod pl. pont Sóskúttal, ami 22 km-re van a Budapest táblától és 27 km-re a Belvárostól?


Az sem tiszta, hogyha "... nem szívesen vágyok oda vissza", akkor miért arrafelé nézelődsz?

2021. dec. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az a sóskúti az zártkerti ingatlan. De az ötletek jók, köszi :)
2021. dec. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#9

Nem írta, hogy hitelre akar vásárolni, akkor meg nem mindegy?

A ház jó, a környezet szép, annyi a különbség ilyen esetben, hogy nem a centrumban van, hanem a település külterületén. (ami láthatóan lakott)

Nekem biztos, hogy jó lenne, de a feltételeink lehet nem azonosak.

2021. dec. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!