Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen hely Miskolc és mellett...

Milyen hely Miskolc és mellette Miskolctapolca? Veszélyes?

Figyelt kérdés

Felvetettem ismerőseimnek hogy elmehetnénk Szilveszterre Miskolctapolcára, a barlangfürdőbe fürödni egyet és ott szilveszterezni. Az illetők 25-27 évesek, az volt az első reakciójuk hogy na oda biztos nem, tele van cigányokkal, veszélyes hely, nem nagyon mászkálnának az utcán este/éjjel, főleg nem szilveszterkor.


Miután levágták a szokásos hisztit, mondom szerintem azt se tudják hol van Miskolctapolca. Végül abban benne lettek volna hogy ott foglaljunk szállást, de kb. egy perc múlva meggondolták magukat, mert hogy csak különálló apartman jó nekik ami csak a miénk, de arra nekik most nincs pénzük, meg igazából szívesen mennének ide már régebben beszéltek is róla, de nem szilveszterkor, hanem mondjuk ha nem előtte két héttel kezdünk nekiállni szervezkelődni, mondjuk menjünk február végén vagy tavasszal. De Miskolcra semmiképpen nem, még ha van olcsóbb megfelelő szállás is a belvárosban.


Mivel nem voltam még én sem ott, kérdezném akik ott élnek vagy legalább a közelben, tényleg olyan életveszélyes hely ahogy beállítják? Vagy csak azért mondják ezt mert lusták kimozdulni, meg nincs pénzük (még ennyi se, hogy két éjszakára eljöjjenek)?

Ugyanitt akinek lenne kedve velem eljönni, bár nem sok esélyt látok rá, de jó lenne ha ide tévedne egy ilyen spontán dolgokat kedvelő ember.


2021. dec. 13. 21:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
45%
Hat Miskolc tenyleg ciganyos, de csak annyira mint Budapest nehany kerülete. Vannak normalis emberek is, de azert éjjel nem jarkalnek ott egyedul nőként. Szerintem a fürdőbe siman el lehet menni, nyilvan oda nem járnak ezek a csóró cigok, de mondjuk oda nem koltoznek. Sztem a fürdőbe nem nagyon fogtok veluk talalkozni..
2021. dec. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%

Egytalán nem veszélyes :D nyílván miskolcnak is vannak rossz részei ( lehet átlagban több mint 1 nyugati városnak) , de nem azért mész miskolcra hogy a lyukóvölgybe vagy a vasgyári részre menj. Ezeket a helyeket el kell kerülni , de nem is nehéz mivel minek mennél arra. A belvárosba senki nem fog megkéselni ( ugyan annyi rá az esély mint pesten vagy békéscsabán) , tapolcán meg főleg.

Hülye tévhit ez hogy leszállsz a buszról miskolcon és egyből kirabolnak.

2021. dec. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%
Baromság. Gyertek nyugodtan. Ez az egész borsodozás hülyeség, hogy gettó meg életveszély. Amerre olyan helyek vannak (nem Miskolc) oda úgyse mennél, mert nincs ott semmi.
2021. dec. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem odaköltözés, arról lett volna szó hogy 2 éjszakát töltenénk el ott, de nagyrészt fürdőben lennénk, meg a házban bent. Nem megyünk, ők legalábbis nem, én százszor durvább helyeken voltam, külföldön is keletre, soha senki nem támadott még meg és nem kötött belém ok nélkül, inkább segítettek.
2021. dec. 13. 21:19
 5/21 anonim ***** válasza:
83%
Hülyeség amit az ismerőseid mondanak. Fogadjunk sose jártak ott, így könnyű mondani. Nyilván vannak olyan részei Miskolcnak, ami lepra de Miskolctapolca pont nem az. Az egyik leggyönyörűbb hely amúgy is ott van Lillafüred, a Bükk, meg a barlangfürdő stb. Cigányok amúgy sem járnak oda szerintem inkább a selyemréti strandra ami sztem télen nyitva sincs. Borsodi vagyok, éltem Pesten is...ott szerintem sokkal veszélyesebb éjjel, mint egy Miskolc..
2021. dec. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Ezek nem fognak jönni, és akkor én vagyok lebunkózva hogy megmondom nekik hogy alaptalan hülyeség amiket gondolnak, de amikor kezdik talán beismerni hogy "ja, Miskolctapolca egy jobb üdülőnegyed", akkor meg önnek a csinált kifogásokkal. Ezek ilyen gyökerek, de az a legundorítóbb hogy én vagyok beállítva mint aki nem kompromisszumképes. Mondom nekik ember, itt nincs milyen kompromisszumról beszélni mert az ellenérvek amiket soroltok nem léteznek.
2021. dec. 13. 21:23
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Jó szar haveri társaságod van , már ne is haragudj.
2021. dec. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
13%
Szilveszterezni valóban különálló apartman jobb. Miskokcon meg szilveszterkor én nem mászkálnék éjszaka, a fürdő közelében sem. Borsodi vagyok én is, barcikai. Töltöttem már éjszakát a rendőrségen egy egyszerű augusztus 20 miatt is, mert bementünk miskolcra és random megverték a fiúkat, a lányok meg kipakolták velünk a zsebeket és leszedték az összes ékszert. Csak a buszt vártuk, hozzájuk se szóltunk. Menjetek februárban.
2021. dec. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Miskolctapolca kifejezetten elit negyed Miskolcon belül. Ott van az Avalon Park is, ami szintén gazdag exkluzív, nem véletlenül oda épültek be... :D Egyébként most épült oda az Ellipsum fürdő is.

Kifejezetten érdemes sétálni az utcákon is, jó a kilátás van 1-2 szebb épület, pl. sziklakápolna. De a fürdő körül rögtön ott az erdő, ott lehet jókat túrázni. Sárga-fehér jelzés felvisz egy csúcsra, onnan jó a kilátás is... és akkor Miskolc többi helyére még nem mentetek. 2 nap simán van benne.

2021. dec. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
#8 Nem hordok ékszert, de ha hordanék se venném fel nagyvárosban. Nem mondom azt hogy ilyen nem fordulhat elő, de valószínű nem naponta történnek ilyenek. Mi sem azt terveztük hogy addig mászkálunk éjjel amíg belénk nem köt valaki.
2021. dec. 13. 21:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!