Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen az élet Miskolcón?

Milyen az élet Miskolcón?

Figyelt kérdés

Mivel keveset jártam a városban, így nincsen semmilyen viszonyítási alapom, hogy milyen ott az élt.

Barátnőm onnan származik, mondott róla, jót és rosszat is, de ebből én nem tudom eldönteni, hogy milyen lehet Miskolcon lakni?

Jövő év elején oda, költöznék én meg a barátnőm, az a szüleihez, és ha tetszik akkor lehet hogy maradunk is, de nálam ez egy kizáró tényező, mert csak azt a keveset tudom a városról, amit a barátnőm mondott róla.

Minden érdekel a városról. Kérném, hogy olyanok írjanak, akik ott laknak, vagy környékén. Köszönöm.



#Miskolc #Milyen az élet
2021. dec. 21. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Éltem ott nagyon sokat,én is úgy költöztem az ország másik részéről oda.

Tetszett mert hatalmas város, villamos, meg penge tömegközlekedés.

először nekem is mondtak minden rosszat, de semmi nem volt.

Itt ott látsz néha cigókat de ennyi, azok vannak más városban is.

Iszonyatosan szép város, ha megismered minden részét, én kocsival mentem oda ,mikor megvettem a lakást, pár hétre csak gyalog és tömegközlekedéssel jártam hogy kiismerjem magam, meg legalább a főbb útvonalakat megtanuljam.

Iszonyatosan élveztem minden percét.

Sajnos ahogy mentem úgy jöttem is.

2021. dec. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Miért jöttél el, mi volt a baj?
2021. dec. 21. 17:02
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, olyan az élet Miskolcon mint bárhol Magyarországon. Az a meghatározó, hogy milyen munkád van, mennyi a jövedelmed. Hiába kiemelten jónak kikiáltott magyar város pl. Szentendre, ha valakinek ott bérelni kell a lakást ahol lakik, és van egy minimálbéres gyári munkája, akkor nem él jól.


Miskolc elég nagy, ahhoz, hogy minden szolgáltatás és minden nagyobb kereskedelmi lánc elérhető helyben. Jó a tömegközlekedés (más vidéki városhoz viszonyítva), jó a távolsági közlekedés Budapest vagy a Nyírség felé is, autópályán tudod megközelíteni a várost. Már a 90-es évek munkanélküliségnek híre-*hamva sincs. Aki akar dolgozni az talál állást. Nyilván az átlagjövedelem alacsonyabb, pl. Komárom-Esztergom megyében, ez negatívum. Vannak C-k, de Heves, Hajdú, Nyírség, Nógrád stb. mindenütt vannak. Ettől eltekintve normális szép városrészek vannak. Sok a kifejezetten elit rész. pl. Tapolca, vagy Bábonyibérc felső része, Diósgyőri vár környéke, Berekalja városrész stb. mind szépek biztonságosak. Szép a belváros. Van szép patinás színháza Miskolcnak saját társulattal, van két multipelx mozi. Van két pláza, igaz ezek nem olyan hatalmasak, de a szokásos plázákban lévő üzletek megtalálhatóak benne. Jó a piaca, nagy a felhozatal. A város külső természeti környezete gyönyörű. Olcsóbb az ingatlan - igaz csak valamennyivel- mint más ekkora méretű magyar városban. Szórakozás: elég sok a program, pl. Kocsonya Fesztivál, Opera Fesztivál, Szüreti Napok, Régiságvásár, Vár napok stb.

2021. dec. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én azt hallottam, hogy Miskolc a magyar Chicago. Sok a gengszter, és sok a cigány.
2023. jan. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!