Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Magyarországon vannak "inverz"...

Magyarországon vannak "inverz" no-go zónák? Ultragazdag negyedek, ahol nem szerencsés járkálnod ha csóró vagy?

Figyelt kérdés

Debrecenben lakom egy kertvárosi részen, ahol vannak nagyon gazdag részek és eléggé régi, akár átlag alatti utcaképek is. Én utóbbi részén élek, de vanna ilyen utcák is, ahol sose szoktam járni:

[link]


Még kocsival se szoktam járni (szintén lepukkant ősrégi járgány), mert tudat alatt az fut át a fejemben, hogy valaki megállít és számonkéri rajtam kit keresek és miért. Adott esetben pedig a rendőrséget is rámhívhatják igazoltatásra.


Nyilván vannak sorompóval lekerített lakóövezetek is ahova a lábam be sem tehetem engedély nélkül és Budapesten a fenti utcánál gondolom mérföldekkel gazdagabb negyedek is vannak.

Ez elsősorban a szegényebb gyerekeket érintheti, ha ilyen környékekre betévednek kerékpározás, sétálás, rollerezés során és a környék gazdag ficsúrjai megállítják abúzálásra.


De felnőttek között előfordulhat akár valamilyen szintű személyi szabadságot érintő veszély (igazoltatás, számonkérés, akadályozás), amit joggal lehet inverz no-go zónának nevezni?


Ti tapasztaltatok már ilyet negatív élményt akár a gyereketekkel akár saját magatokkal kapcsolatban?



2021. dec. 28. 14:15
 1/8 A kérdező kommentje:

Ez pedig több mint vészjósló (Mafia parkoló):

[link]

2021. dec. 28. 14:18
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézem, hogy mitől olyan ismerős, hát a környéken lakom. :D

Mondok én neked valamit, ezek többségében új házak. A lakók tele hitellel.

Ha látnád milyen kinézetű/megjelenésű emberek laknak ilyen házakban és fullos autókból szállnak ki...

Egy percig nem aggódnál, hogy kilóg egy szegény közülük.

A lényeg, hogy ezek itt nem a felső tízezer. Nyugi.

2021. dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Debrecen, Kerekestelep? Én is itt lakom a közelben. 3 utcára a fürdőtől. Nem ismerjük egymást véletlen? :D. Egyébként én még nem tapasztaltam ilyen inverz no go zónát. Legalábbis ebben a városban nem. De Budapesten tuti van ilyen :D.
2021. dec. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is kb. 3 utcányira a fürdőtől. :)
2021. dec. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Össze kéne akkor hozni valamj találkát srácok :D
2021. dec. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
GYK-n tényleg a fél ország fent van ezek szerint. :D
2021. dec. 28. 15:43
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok ilyen környékről, se Budapesten, se más városban, se faluban.
2021. dec. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten sincs, üzenem innen a Rózsadombról :). Kivétel a zárt, sorompós lakóparkok. Igazoltatás, akadályozás, számonkérés a nyílt utcán teljesen kizártak (persze mindig van pár bunkó, aki megsértődik ha a háza elé parkolsz, de ezeket ignorálni kell); de ugye a sorompós lakópark magánterület, ha van portás megkérdezheti hogy kihez jöttél.

Ezekre a helyre nem lehet véletlen betévedni, mivel kapu vagy sorompó van pl

[link] ,19.0122129,3a,60y,257.22h,85.12t/data=!3m6!1e1!3m4!1shs_EarlJ4SIrHnTOpJ8SHA!2e0!7i16384!8i8192

A mafia parking nyilvánvaló vicc.

Cserébe anyóséknál falun egyszer a sárvérűek elintézték hogy a fiaim ne bicajozzanak többet az ő utcájukban.

2021. dec. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!