Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csak nekem unalmas már rohadtu...

Csak nekem unalmas már rohadtul egy pár ezres kisváros?

Figyelt kérdés

Főiskola után visszaköltöztem a pár ezres vidéki kisvárosomba, mert Budapestet utáltam (soha nem mennék oda vissza, azóta még áthaladni is utálok rajta).


alapvetően nem utálom ezt a helyet, de egyszerűen szörnyű, hogy mondjuk hétvégén du teljesen kihaltak az utcák. Gyakorlatilag sétálni se lehet, mert nincs igazán hova.

Az egyetlen pozitívum a bicikliút, meg hogy tiszta a levegő.


A szomszédok többsége állandóan a kertben tesz-vesz, de ez egyszerűen nem az én világom, inkább egy lakásra vágyom nagyobb városban...



2022. jan. 2. 13:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Én a nagyvárosokat nem értem, a kicsik jók, ha van hegy lehet túrázni is.
2022. jan. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
Nekem inkább kisváros.
2022. jan. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is kisvárosi vagyok, de kamaszkoromtól kezdve utáltam ott lakni és soha nem is mennék vissza. Gyerekként még tetszett, hogy szabadon voltunk engedve, nyugodtan rohangálhattunk össze-vissza a barátokkal, mentünk biciklizni a vízpartra stb., de mikor már idősebb lettem és ennél többre vágytam, akkor borzalmas volt. Nincs ott semmi, helyben nincs lehetőség pl. tanulni (normális középiskola, szakma, egyetem meg pláne nincsen, nyelvtanulási lehetőség nincsen, tanfolyamok nincsenek), sportolási lehetőség maximum gyerekeknek van, hobbik terén semmi, az esetleges rendezvények maximum nyugdíjasoknak vagy gyerekeknek szólnak, munkalehetőség nincs vagy csak korlátozott számban és azok sem túl jók (pl. diákmunka abszolút nem volt, és inkább egyszerű fizikai betanított munkák vannak), van pár kocsma de se egy normális étterem sem kávézó se semmi, se könyvtár, se mozi, se semmi… bármit akarsz ahhoz szinte biztos, hogy utazni kell. A tömegközlekedés is katasztrófa, autó nélkül nem egyszerű. Valamint ott is teljesen üresek szoktak lenni az utcák, sehol senki, soha nem történik semmi stb., de a szomszédok valóban árgus szemekkel figyelnek és állandóan megy a pletyka.
2022. jan. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

3#


igen, felnőni itt is jó volt, utána viszont egyre rosszabb. most már évente 4-5x elutazom (már ha nincs covid) egy nagyobb városba pár napra, és mindig igazi felüdülés:


vannak kávézók, terek, part (ahol sokan sétálnak) stb. komolyan nem tudom megérteni azokat, akik 30 évesen képesek ideköltözni.

2022. jan. 2. 16:41
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Mi Budáról költöztünk le vidékre. Én nagyon szeretem. Igen, este már kihalt. Viszont csendes, nyugis, mindenki mosolyog, köszön, udvarias, kedves. És alapvetően jóban van mindenki mindenkivel. Ha nyüzsgésre vágyunk, akkor bemegyünk Pestre a barátokhoz és elmegyünk valamerre. De már inkább ők jönnek le hozzánk kertipartira.


Mi alapvetően elég sok időt töltünk a természetben, szeretünk kirándulni, túrázni, ha meg tömegre vágyunk (kétévente egyszer), akkor beülünk a kocsiba és megnézünk egy nagyvárost ahol még nem jártunk. :D


Összességében én szeretem. Fura volt megszokni, hogy életvitelszerűen élünk ott és 2 óra után hétvégén már bolt sincs nyitva, de megszoktuk és autóval semmi sem elérhetetlen, szóval én nem mennék innen sehova.

2022. jan. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%
Igen. Ezzel a problémával te vagy egyedül. Senki sincs hasonló helyzetben. Sőt, rajtad kívül senki se járt egyetemre, főleg vidékről, ha ezt kérdezted volna.
2022. jan. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

6:


sosem fogom megérteni, h hozzád hasonló félnótások miért írnak olyan kérdésekhez, amik nem tetszenek nekik.


segítek: rajtad kívül mindenkinek tudott válaszolni, így esélyes, h a hiba nálad van.

tehát ha nem tetszik, ahogy feltettem a kérdést, szépen tovább mész más kérdéshez, vagy lepihensz a holnapi gyári melód előtt.


remélem, sikerül értelmezned, amit írtam.

2022. jan. 3. 15:19
 8/14 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem csak neked.
2022. jan. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Valahol a kettő között lebegek.

Annyi különbséggel, hogy én falun lakom es egy kis városba járok dolgozni ingázni hetente 60 km-re.

Egyik roszabb mint a másik.

Egyetemre én is nagyvárosba jártam ahol pezsgett az élet, éjjel nappal buliztunk, mozi, éttermek stb. Sportolási lehetőségek úszás ezer millió szolgáltatás. Aztán ennek hamar vége lett igazából az egyetem utolsó éveiben már untam az egész várost. Nagyvárosi életnek megvannak az előnyei es a hátrányai is. Igenyem van a nagy térre, imádom a vidéki levegőt gyarkan túrázom, kutyát setaltatok, nincs nagy tömegnyomor az utcákon, egy kis panelba zsúfolva nem bírnám ki sokáig viszont a falusi/ kisvárosi pangás megöl, depresszióba taszít. A falusi ház az enyém isten háta mögött egy szegény vidéken ahol tényleg nincs munka se élet. Az aljanép maradt itt akinek másra nem futja meg az öregek.

Ha eladnám a házat az árából tudnék venni egy nagyvárosban egy garázst vagy meg azt sem. Még konditerembe se lenne lehetőségem járni ha szeretnék.

Remélem lesz még olyan időszakom amikor kiélhetem magam mégegyszer.


Igazából se így nem jó se úgy.

2022. jan. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem, valószínűleg másnak is unalmas.
2022. jan. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!