Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A lakótársam nagyon trehány,...

A lakótársam nagyon trehány, hogyan tudnám rávenni, hogy tartson rendet?

Figyelt kérdés
Szeptember óta lakok együtt albérletben egy lánnyal, én 22/L vagyok. Kezdetben rendet tartott, a saját szobájában nem, de a fürdőre, konyhára odafigyelt. Volt olyan, hogy iszonyat bűzt éreztem valahonnét, mindent átnéztem, de nem találtam semmit. Aztán kiderült, hogy több hetes kínai kaja rohadt a szobájában. Ezt szóvá tettem, elnézést kért, de nem változtatott magán. A konyha disznóól, mosatlan edények, ragadós foltok mindenhol, szétfröccsent olaj, a tűzhelyre odaégett kajamaradék, amit hideg zsíroldóval se tudok már leszedni. Szemetet sose viszi le. Eddig megcsináltam helyette, de már meguntam, és inkább elviselem a koszt. Mondtam neki szépen, csúnyán, és pár napig odafigyelt, majd minden kezdődött elölről. A használt bugyikat, zoknikat is állandóan ott hagyja szétdobálva a fürdőszoba padlón, a használt tamponokról a zuhanyzóban meg inkább nem is beszélnék. Gusztustalan. Lehet rá esélyem, hogy megváltoztassam? Én nem bírok ilyen mocsokban élni, de hajlandó se vagyok eltakarítani helyette.

2022. jan. 3. 12:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Tole berled a szobad? Vagy kulon van szerzodesetek? Csinalhatsz kepeket es mondd meg neki, h a foberlohoz fordulsz segitsegert. Ha normalis, akkor majd o megregulazza, ha nem, akkor sajnos keresned kell masikat.

Amugy megertelek, laktam egyutt vegtelenul igenytelen emberrel.

2022. jan. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Együtt szerződtünk a főbérlővel (1 év), egy összegben is fizetünk.
2022. jan. 3. 13:03
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Megváltoztatására (véleményem szerint) nincs esély, lehet valamilyen szinten ezt látta otthon, vagy egész egyszerűen nincs igénye rendet tenni. :(
2022. jan. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs esely megvaltoztatni. Probalj meg valakit szerezni magad helyett a szerzodeshez, te meg lepj le! Vagy szoritsd ossze a fogad a szerzodesben foglalt ido vegeig.
2022. jan. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szólj a főbérlőnek, ha az nem megy, akkor pár csótány az ágyára
2022. jan. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Bogaras megoldást nem javasolnám, nagyon szaporák és nem szép dolog ilyet tenni...

Esetleg még félő lehet az is, ha majd szerződés végén a főbérlő meglátja a tűzhelyet hogy milyen állapotban van, nem hosszabbít szerződést (nem tudom mennyire lehet letisztítani)...

2022. jan. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor is van lehetőség. A tulajjal kell beszélni, mert az ő érdeke is, hogy ne legyen lelakva a lakás, és ha a csajon múlik, le lesz lakva.


Ha normális szerződést kötöttetek, akkor talán van abban valami, hogy mindenki köteles rendet tartani, stb.


Esetleg a birtokvédelmi osztályra is lehet menni, stb. de necces. most ketten birtokoljátok az ingatlant közösen osztatlanul, ha jól értem, és a te birtokjogod sérül. A birtokvédelmi osztály hatóság, és kicsit megregulázhatja, felszólíthatja...


A tulajnak bizonyos körülmények között joga van felbontani a szerződést, és talán ilyenkor esetleg még meg is tarthatja a pénzt, ha úgy kötöttétek a szerződést, de ha nem, akkor is keres(hetsz) mást magad mellé, és akkor belemegy.

Az ő érdeke is, hogy ne legyen lelakva a lakás... de ha tampon miatt dugulás van, és emiatt te zargatod párszor a tulajt, mert azt neki kell rendeznie saját költségén, és elmondod neki, hogy mi is a helyzet, akkor magától is belátja, hogy jobb aktivizálnia magát. Olvasd át alaposan a szerződést, esetleg küldd el privátban a fényképét akár személyes adatokat kihúzva!

2022. jan. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg megbeszéled a főbérlővel, hogy castingolsz magad mellé más lakótársat, mert ez nem vigyáz a lakásra. Ő a pénzét ugyanúgy megkapná és a te életed is nyugodtabb lehet.
2022. jan. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van közös ismerősötök,hívd meg vendégségbe. De a lakótársadnak ne szólj róla. Égesd be!
2022. jan. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, hidd el az ilyen embert baromira nem érdekli mit gondolnak róla.
2022. jan. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!