Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Alkalmazkodjak a lakótársaimho...

Alkalmazkodjak a lakótársaimhoz? Én nem akarok közösködni!

Figyelt kérdés

Új albérletbe költöztem. Az itt lévő 2 lány első nap felvilágosított hogy közösen veszik a mosószert,öblítőt mosogató szert,wc papírt,tisztítószert,fűszereket(cukor,só,pirospaprika,vegeta).

Ha elfogy akkor én jövök a sorban mert ők már vettek.


Az előző helyen nem közösködtünk és most se szeretnék. Pl én sensitiv mososzert öblìtőt használok mert érzékeny a bőröm. Ők szerintem nem mert most se olyan van.


Mondtam nekik h én használom a saját dolgaimat,nem veszek ebbe részt.


Azóta rágalmaznak hogy pl használom a cukrot de nem veszek helyette. Édesítőt használok évek óta. Büdös a tisztítószer amit használok a közös helységekbe. Holott ugyanugy citromos fertőtlenítő csak nem domestos hanem a bolt saját márkás terméke.

Már a tulajdonosnak is szóltak hogy nem lehet velem együtt lakni,aki kérdezte finoman hogy kijövök e velük és elő adta hogy albérletbe alkalmazkodni kell mindenkinek.

Mondtam neki h az a bajuk velem hogy nem veszek részt a közösködésbe,minden másba tekintettel vagyom rájuk nem zajongok nem foglalom be a közös helységeket de úgy gondolom közös lónak túrós a háta a végén mindig van ilyenekből konfliktus volt már benne részem.


2022. jan. 9. 08:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Otthagyni, másik helyre menni. A közös élet ilyen. A prolik irigyek.
2022. jan. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Két lehetöséged van: VAGY megbeszélitek, hogy közösen fizetitek a tisztítószereket és egyebeket - aki vesz valamit, az elhozza a blokkot és mindenki fizeti a részét, illetve a kajákat mindenki zárja -, vagy keresel másik lakást magadnak.
2022. jan. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Soha az életben nem értettem a közösködést.

Egészen egyszerűen nincs értelme.

Anyagilag ugyanott vannal, ha külön veszik ezeket, feltételezve, hogy mindenki ugyanannyit fogyaszt, ami persze nincs így, mert valaki mindig többet fog, tehát valaki ráfizet.

És akkor nem beszéltünk arról, amit említettél, hogy valaki más mosószert használ.

Egyedül tisztítószert érdemes közösen venni, mást nem.


A viselkedésük amúgy undorító, nettó proli. Én költöznék.

2022. jan. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%
Fűszerek? Életemben nem főztem egyetlen albérletben sem.
2022. jan. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Nem is értem, miért vagy még ott?
2022. jan. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Te csinálod jól!

A gond az,hogy így nem lesz egyszerű az együttélés.

Főként, ha már most ok nélkül gyanúsítgatnak.

Én lépnék,ha már most ennyi a probléma.

2022. jan. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kozos lonak turos a hata, pontosan igy van.

Mi anno csak tisztitoszert vettunk kozosen. Fuszereket, wc papirt, oblitot mindenki maganak vett. Hiszen mindenki masmennyit hasznal. Az nem igazsagos, h valaki 3x mos, mas meg egyszer egy heten, de felesben fizetik.

Probald meg ezt igy megbeszelni veluk, ha nem negy, akkor sajnos keresned kell masik helyet. Ez igy eleg gaz.

2022. jan. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg velük leülni és megbeszélni - találjatok kompromisszumot. Ha nem jársz sikerrel, akkor szerintem költözés.

Az előző albérletemben is volt közösködés, de nem ilyen szinten (folyékonyszappant és wc papírt vettük közösbe).

2022. jan. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
12%

Azt, amit használsz, illik pótolni, amit nem, ahhoz meg semmit közöd.


Pl én gluténmentesen étkezem, így amikor többen voltunk együtt, és megpróbálták velem megvetetni a lisztet, sima tésztát, mondván én is ott lakok, elmagyaráztam nekik, hogy egy morzsát nem használok belőle, szóval le lehet szállni a témáról.


Nyilván, a kávét persze, azt közösbe fizettük, mert mindenki itta, vagy a tejet, ilyeneket.

2022. jan. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
12%
Azt nem értem, miért költöztél oda.
2022. jan. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!