Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Undorító felső szomszéddal...

Undorító felső szomszéddal mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Felettünk lakik, a fürdőszobák egymás felett helyezkednek el.


Hajnaltól késő estig okád, nyögve veri a farkát, krákog, köhög,köpköd, sz*rik. Olyan mintha mellettem csinálná annyira viszik a hangot a csövek.


Nem ritka h a szarszag is megcsap,ahogy hallom h ott ül.


Borzalmasan tarthatatlan a helyzet. Néha annyira felidegesít,hogy elordítom magam a saját fürdőmben,hogy fulladj már meg/fejezd már be bzdmeg.


Azon kívul h ez mar nekunk kellemetlen és elkoltozes nem opcio,mi a szart tudnék csinálni?!


És nem,nem mentünk még fel hozzá. Hogy közli ezt az ember? "Egy undorító állat vagy,mindent hallunk odalent"?! Nyílván azzal jönne, hogy a saját fürdőszobájában azt csinál amit akar..



2022. jan. 18. 10:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
20%
Semmi közöd ahhoz, mit csinál a saját fürdőszobájában. Ez a mindennapi élet része nem úgy, mint a zenebömböltetés.
2022. jan. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem,ez nem a mindennapi élet része. Egy normális ember nem okádik (rendszeresen!!!) hajnal 5kor,meg egész este a budin. És nap közben otthon sem vagyok,így nem tudom akkor is hallatszik-e.
2022. jan. 18. 10:52
 3/21 anonim válasza:
89%
Füldugó + zajszűrős fejhallgató. Más nem segít... Saját tapasztalat....
2022. jan. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag szerintem semmit nem tehetsz, nem nyomhatod fel azzal, hogy köhög meg szarik a saját vécéjén.
2022. jan. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
háttérbe beraksz fehér zajt. Én nyáron egy medencés "nyaraló"nál laktam (hosszabb távon béreltem). Egész nap ment az üvöltés, csak így lehetett bírni.
2022. jan. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%

"Nyögve veri a farkát" hát én ezen meghaltam. :D


Tipikus magyar mentalitás, hogy nem mer szólni érte az ember, mert jajj mi lesz...

Jogilag tényleg nem tehetsz semmit, ez még csendháborításnak se állná meg a helyét, ha kihívod a rendőröket.

Én mindenképpen felmennék hozzá, mert állandó jelleggel ezt biztos nem viselném el. Nyilván olykor-olykor előfordul, ha buli volt vagy valami, az más, de ha rendszeres, akkor szólj neki. Nem tudom, hogy milyen viszonyban vagytok, hány éves az illető stb, esetleg más szomszédot is zavar-e.

Először normális hangnemben próbáld meg elintézni, de ha bunkó paraszt az illető, akkor meg te verd ki neki a farkát szöges kesztyűvel. :D

2022. jan. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Egy 40es faszi,aki az anyjával él.

Bár régebben hallottam minden beszélgetésüket szóról szóra, mióta ennyire eldurvult a helyzet egyáltalán nem hallom a mamát. Lehet kirakta szegényt és élvezkedik egyedül a lakásban.


Komolyan hallom a nyögését (is), nem tudok tőle nyugodtan pisilni sem,mert ő kb. a budin éli az életét..

2022. jan. 18. 11:17
 8/21 anonim ***** válasza:
98%
Próbálgass zenéket a budiban bömböltetni. Tapasztald ki, mit utál. Kezdd az operával vagy a hörgős metállal. Vagy ha mondjuk valamelyik politikai párt elvakult híve, akkor bömböltesd az ellenkező párt reprezentánsainak beszédeit stb. Ha kéréssel fog ezután bekopogni, akkor te is kérhetsz valamit.
2022. jan. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

#6

És akkor mi van, ha felmegy szólni?

Szerinted aki egy igénytelen barom, az majd megváltoztatja magát és a mindennapi életét, mert egy ismeretlen szólt neki, hogy létszi létszi? Le se fogja szarni mivel nem őt zavarja...

Persze meg lehet próbálni, nincs mit veszíteni, de aki önmagában barom, az nem fog egy idegen miatt hirtelen nem barom lenni.

Értelmesebbje megpróbálja aztán kb. tart 2-3 napig, mert nem az a megszokott életvitele, így lassan visszaáll és megint hangos lesz.


Én itt akárhány kérdést olvastam, az egyetlen megoldás ami bevált, az az volt hogy amikor a zavart fél elkezdte zavarni a barmot, akkor vették észre magukat, hogy jaj ez nem jó, ez engem zavar, akkor visszaveszek inkább.

Más megoldást még nem olvastam itt.

Pedig rohadt sokszor felmerül ez a kérdés havi 1 szer minimum, de inkább 2 szer.

2022. jan. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha van mód rá, akkor szereltess a saját fürdőszobába egy erős motorral rendelkező ventilátort, elszívót! Így ha bekapcsolod, az elnyomja a szomszéd zaját. Sajnos a panel ilyen, a csövek, meg maga a vasbeton is viszi a hangot, ijesztő, mekkora az áthallás, pl ha valaki erősebben pötyög a billentyűzeten, néha azt is hallani. Jogilag nem tehetsz semmit, hányni, kakilni, stb.joga van a saját fürdőszobájában. Ha meg szólsz neki, hát...1.vagy javulni fognak a dolgok, 2.vagy nem változik semmi, 3.vagy bepöccen, ezentúl direkt fog idegesíteni, még mással is. Az utolsó két lehetőség esélyesebb.
2022. jan. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!