Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Fiatal felnőtt társaim, ti...

Fiatal felnőtt társaim, ti hol éltek ilyen fiatalon saját ingatlan nélkül? Elégedettek vagytok?

Figyelt kérdés

Azért teszem fel a kérdést, mert a barátommal előreláthatólag meg egy jó másfél évig nem tudunk összeköltözni. Éltem mar albérletben, négy lakotarssal, meg így is necces volt az ára, mármint nem éreztem hogy megéri. A szüleimmel se szeretnék élni ennyi idősen. Én otthon már nem érzem jol magam, de a lakótársak miatt egy albérletben sem feltétlenül, (nagyon rossz tapasztalatom van mondjuk) még ha szabadabb is lehetek mint otthon. Az egyetem alatt kollégista voltam, ott nagyon szerettem a szobatarsaim, viszont azóta mindenki szétszéledt. Nektek is volt, hozzám hasonlóan, ilyen kiábrándultság érzés? Ti hol laktok, hogyan oldjatok meg a lakhatási kérdést?


24/L



2022. jan. 20. 17:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%

Puncson, meg elittárson ismerkedem.Nettó 1 millió alatt nem is nagyon nézem meg az adatlapokat sem.Ha jó pasi, látom van kertes ház, jacuzzi,szauna,fitnesz részleg a házban, felsőkategóriás kocsi, nyaralgatásokról is kirak képet, akkor elgondolkodom, hogy érdemes-e ráírni.


Ha havi 5-10 millió a nettója, akkor ráírok mindig, főleg ha friss adatlap, soha nem lehet tudni.Már volt ilyenekből jó tapasztalat,pl két hónap usa körutazás.


28L

2022. jan. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

23 vagyok, frissen végeztem az egyetemen, még csak most gyűjtöm a pénzt, albérletbe nem tudnék menni, maximum úgy, hogy mással együtt bérelném, de mivel barátnőm nincsen, se olyan ismerősöm akivel közösen lehetne bérelni egy lakást, idegennel meg nem akarok osztozni a fürdőn, konyhán stb, ezért jelenleg itthon dekkolok.


Ami azért nehéz mert már eléggé más véleményen vagyunk a világról én, meg a szüleim, természetesen ők még mindig meg vannak róla győződve, hogy az ő világnézetük a jó, az ő tanácsuk az, amit muszáj követni. Nem beszélve arról, hogy folyamatosan megy a veszekedés azon, hogy mit nem eszek meg, és miért, miért vagyok válogatós, stb :D.


Amivel nincs is baj, már nem kéne otthon élnem ennyi idősen, de csak most találtam munkahelyet pénzügyes diplomával, szóval most kezdek el pénzt gyűjteni arra, hogy majd esetlegesen el tudjak költözni, aminek már nagyon itt van az ideje érzésem szerint :D

2022. jan. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
2, igen, nekem is ugyanez van.. csak az a baj, hogy lakótársakat nem akarok, egy albérlet egyedül meg megfizethetetlen
2022. jan. 20. 17:48
 4/25 anonim ***** válasza:
74%

Nekem (egyenlőre) úgy alakult hogy nem kell házat vennem, de őszintén szólva nem is szándékozok, ha lenne rá akkor sem azt vennék, hanem inkább mondjuk egy új autót...inkább élnék egy panelben mint hogy vegyek egy sajátot, mert teljesen felesleges a mostani körülmények között.

Itt arra gondolok hogy bármikor hozhatja úgy a sors hogy külföldre megyek, sőt eléggé valószínű hogy nem maradok ebben az országban.


Szóval a szüleimmel élek még egy 6 szobás, 2 fürdő, 2 WC, 2 konyha...szóval mindenből kettő házban így egyenlőre nem zavarjuk egymást, bár őszintén szólva én is inkább külön élnék már...de akkor sem veszek saját házat sehol. 29f

2022. jan. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%
Nem tervezem hosszabb távra olyan országban maradni, ahol épp most épül vissza a feudális rendszer...
2022. jan. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
71%
...és ha van eszed, Te is ebbe az irányba tedd az életed.
2022. jan. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam már ezen sajnos. Most is jelenleg külföldön élek Erasmus miatt, de nagyon frusztrál most a lakhatási kérdés
2022. jan. 20. 18:00
 8/25 anonim ***** válasza:
96%
19 és 32 éves korom között albérletekben éltem, 3 különböző országban. Barátokkal közös albérletben, idegenekkel közös albérletben, párral közös albérletben, egyedül albérletben.. Mindenféle variáció megvolt. Egyedül szerettem a legjobban élni, de manapság tudom, hogy kb. megfizethetetlen. Külföldön vettem házat, hitelre, a törlesztőm annyi, mint errefelé egy stúdiólakás bérlése, de ehhez több év gyűjtögetés kellett. Meglehetett volna 2-3 évvel hamarabb is, de akkor semmilyen élményre, utazásra nem tudtam volna költeni évekig, ezt pedig nem voltam hajlandó bevállalni, nekem belefért, hogy kicsit csússzon a projekt de közben éljek is, ne csak vegetáljak.
2022. jan. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
96%

Én is 32 éves koromig éltem albérletben. Utolsó 1 évben egyedül, az előtt lakótársakkal. Volt jobb, rosszabb, közel 10 évig béreltem szobákat.


Hát mit ne mondjak, örülök hogy vége. És így is éppen hogy csak tudtam lakást venni.


Én is azt mondom, aki teheti húzzon el ebből az országból, mert ha nem valamelyik politikusnak a gyereke vagy, akkor évről-évre csak lentebb leszel.

2022. jan. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
91%

Jelenleg szüleimmel és öcsémmel egy kétgenerációs családi házban.

Fizikailag bőven elég, de igényem lenne a nagyobb privát szférára, pláne, hogy mielőtt végeztem egyetemen, 5 és fél évig voltam kollégista.

Ha minden jól megy, júniusban meglesz a szakvizsgám és az azzal járó előléptetés. Addig marad ez, utána meg már bele fog férni az albérlet egyedül is. Az az a pont, ahol költözni tervezek, mert akkor már inkább a családommal közösködöm, mint random lakótársakkal :) 25/F

2022. jan. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!