Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nincs állandó, se ideiglenes...

Nincs állandó, se ideiglenes lakcime, be merjem jelenteni magamhoz?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm lakását elarvereztek.. Nem túl közeli ismerős, viszont 35 éve ismerem.


Most "hajléktalan" címe van, mert a főberlo nem engedi bejelentkezni az albérletbe, 2 tanuval aláírt bérleti szerződés pedig nincs. Illetve valószínűleg semmilyen nincs..


Tudom hogy nem keletkeztet semmilyen jogot az ha bejelentem, de mégis milyen hatulütői lehetnek azon kívül, hogy ide jönnek a levelei, meg esetleg itt keresetik a hivatalos szervek?


Kicsit félek ettől. Nővérem azt mondta hogy ne jelentsem be hozzám, mert csak magamnak csinálok gondot. Viszont sajnálom és nem akarom hogy emiatt esetleg még orvosi ellátásban sem tudjon részesülni, mostanában elég sok egészségügyi gondja van.


2022. jan. 25. 22:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ideiglenesen nem tudom bejelenteni, mert ahhoz kell egy állandó lakcím is. Ha jól tudom.
2022. jan. 25. 22:14
 2/13 anonim ***** válasza:
Keressen olyan albérletet, ahova bejelentik. Vagy írjatok ti olyan szerződést, amiben meg tudsz határozni dolgokat, pl azt, hogy bejelented határozott időre
2022. jan. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%
Ne...Ha bejelented később kb ki se tudod majd rakni.
2022. jan. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nagyon olcsó albérletben lakik 2 éve a munkahelye mellett. Nem opció jelenleg hogy újat keressen 3x többért sajnos.
2022. jan. 25. 22:30
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
Felnőtt ember. Megoldja.
2022. jan. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha elárverezték a lakását, akkor nem tud bánni a pénzzel, vagyis -várhatóan- újra el fog adósodni.

Hozzád járnak majd lefoglalni ezt-azt.

2022. jan. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Nem az én gondom. Csak nagyon rossz érzés nemet mondani egy bajban lévő embernek.
2022. jan. 25. 23:22
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

nézd az a helyzet, hogy igen, rossz érzésed van, igen, megmented őt merő áldozatkészségből és felebaráti szeretetből, majd megtanulod, hogy miért nem kellett volna... nem kell Terézanyát játszani, egy átlagos embernek elég, ha a saját életét sínen tartja.

amúgy meg sose jó jel, ha egy legalább 35 éves ember önhibájából hajléktalan lesz, vagy tényleg nagyon balfsz, vagy van valami oka annak, hogy se családja se barátai... csúnya dolog azt mondani, hogy magának köszönheti a helyzetét, de kb 99.9999% eséllyel igen.

2022. jan. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%
Eszedbe ne jusson! Az életben nem bombázod ki onnan soha többé! Az orvosi ellátásról meg annyit, hogy ha havonta befizeti a tb-t normálisan, akkor - szerintem - nincs érdemi jelentősége annak, hogy be van-e jelentve valahová vagy nincs, - szerintem - jogosulttá teszi a járulék időbeli és rendszeres befizetése az orvosi alapellátásra. El tudom fogadni, ha kiderül, hogy nincs igazam, de akkor ez egy érdekes paradoxon lenne, - hogy fizetsz rendesen valamit, még sem kaphatod meg! Amennyiben így lenne, akkor bizony magasabb fórum elé kellene terjeszteni a lehetőségét annak, hogy ez a súlyos igazságtalanság kedvező megoldásra találjon!
2022. jan. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazatok van. Reggel mondtam neki hogy nem. Nem hiányzik másnak a gondja baja, van nekünk is elég.
2022. jan. 26. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!