Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csináljak ha nem tudok a...

Mit csináljak ha nem tudok a kollégiumban aludni a szobatársam miatt?

Figyelt kérdés

26/N vagyok, utolsó félévem lesz az egyetemen kollégiumban.

Ketten vagyunk egy szobában.

A szobatársam egy nagyon aranyos leányzó, a légynek sem ártana, viszont nagyon esetlen és sokszor "véletlen" zajong.

Mondok példákat:

Véletlen neki rúgja a lábát az ágytámlának, de minden este. Egész este szipog álmában, nem tudok aludni és ezt O sem tudja kontrollálni. Reggel félálomban mindig késlelteti az ébresztőt és így 5 percenként rezeg. És rengeteg ilyen van.


Egyszerűen semmit nem alszom vele. Próbáltam a füldugót, de sokszor arra kelek, hogy kiveszem a fülemből.


Sehogy sem jó ez így, vágyok már az egyedüllétre de még fél év.


Viszont tényleg semmit nem alszom. Évfolyamelső vagyok, rengeteg tanár mondja, hogy a legjobb vagyok, de romlik a teljesítményem az alváshiány miatt. Napközben nincs baj, elvagyunk, meg akármit kérek tőle odafigyel. Az estékkel van gond. Mit tehetnék? Bármi ami segít elfogadom


2022. jan. 28. 23:06
 1/10 anonim válasza:
44%
Aludj el előbb te, vagy fel is ébressz rá ?
2022. jan. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Felébredek többnyire, mert sok ilyen van. Este olyan hangosan szipog, meg amikor eldönti az üveget, vagy kihúzza a töltőt, ezekre mind felébredek.

És mindig bocsánatot kér, O is tudja, hogy hangos, de mint írtam elég esetlen és nem direkt csinálja.

2022. jan. 28. 23:13
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem itt te vagy túl érzékeny. Talán a stressz.



[link]

2022. jan. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

Menj oda hozzá, amikor alszik és ébreszd fel azzal, hogy "Te, figyelj! Nem tudok aludni!"

Vagy felrázod és megkérdezed tőle, hogy "Alszol?"

2022. jan. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
"kihúzza a töltőt, ezekre mind felébredek." Hát akkor veled van a baj.
2022. jan. 29. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

"Próbáltam a füldugót, de sokszor arra kelek, hogy kiveszem a fülemből."

Hát teddd be rendesen.

Nem értem milyen válaszokat vársz. Vagy toleránsabb leszel, vagy kiveszel egy szobát és elköltözöl erre a hátralévő 3 hónapra.

2022. jan. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Esetleg próbálj ki jobb füldugókat, nekem a Rossmanos jobban bevált, mint a sárga gyógyszertári, ergonómikusabb.

És valóban, magadat is próbáld meg hozzászoktatni, a töltőt minden szobatársad kihúzná, és ugyanolyan hangja lenne.

A szipogásra adj neki zsepit, esetleg orrcseppet, mondd, hogy igyon sokat.

Kérd meg, hogy ne rezegtesse többször az ébresztőt, üljön fel az ágyban akkor is, ha még félig alszik, úgy nem fog visszaaludni.

2022. jan. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Lehet, hogy én vagyok túlérzékeny, de volt már szobatársam, ott semmire nem keltem fel.

Amikor kihúzza a töltőt akkor nagyon hangosan teszi. Tehát ezt mondom, hogy nagyon hangosan csinál dolgokat nem direkt.

Már más is mondta.


Ezt a Rossmanos fuldugot kipróbálom, köszönöm

2022. jan. 29. 12:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Más szobát/szobatársat kérsz.
2022. febr. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mikor hangos éjszaka, szipog. Köhögj egy hangosat, zökkentsd ki. :D


Én barátnőmmel élek. Éjszaka sokszor ad ki fura hangokat. Mindig mikor kezdi, lökök egyet rajta. Utána abba marad. Állítólag nem is emlékszik ezekre, de gondolom kizökkenti álmában.


Szóval mikor szipog ez bejöhet.


Az 5 percenként időzítős kelés meg szimplán parasztság koliban. Nekem az ébresztőm kettőt rezeg és fent is vagyok. Barátnőm észre sem szokta venni mikor elmegyek.

2022. márc. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!