Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Zavarna, ha a lakótársad...

Zavarna, ha a lakótársad párja heti 3x ott aludna?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk a lakótárs szobájában lennének, nem hangosak, de azért nyilván a közösségi tereket is használják.
2022. jan. 31. 20:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Engem zavarna az elején az biztos, nem szeretném ha az otthonomban idegenek mászkálnának. Idővel viszont meg lehet szokni mintha ő is ott lakna veletek,csak meg kell ismerni.
2022. jan. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Engem nem zavarna, de minden ember más és mindenkit más dolgok zavarnak.
2022. jan. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Folyamatosan heti 3x azért már elég sok idő. Ha többször előfordulna, hogy emiatt kell várnom arra, hogy használhassam fürdőszobát vagy konyhát, akkor biztosan szóvá tenném. Meg aztán ez már a vízfogyasztást is pont felviszi, mert ott él egy extra ~0,4 ember, amit aztán valakinek szintén fizetni kell. Utóbbi kapcsán mondjuk én nem problémáznék, de azért mégis elvi kérdés, hogy ezzel nőnek a közös költségek és a lakás amortizációja.


26/F

2022. jan. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Én voltam a felhurcolászott barátnő. Eleinte 2 este per hét, utána már majdnem mindennap lett belőle (igen, ti is ilyenek lesztek, vagy a lakótársad lesz ilyen). Én jogosnak éreztem, hogy belefizetek ÉS kérték is, amin nem sértődtem meg. Onnantól a rezsi három részre oszlott és valamennyit beleadtam a lakbérbe is, ott nem annyit, mint a többiek, mert sokszor azért csak pl heti 3 nap mentem át.
2022. jan. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Én fiatal egyetemistaként 2,5 szobás lakásba másik 4 lánnyal laktam együtt- időnként egy-egy + fővel bővültünk esténként, de azzal semmi probléma nem volt (sok mindent meglehetett beszélni):) Aztán később már csak 1-1 másik emberrel laktam együtt sokkal nagyobb privát térrel- viszont minden alkalommal, nemtől függetlenül igazából 3-an laktunk ott, ami idővel mindennapossá és ezzel együtt rendkívül irritálóvá vált. Nem csak azért, mert én fizettem a rezsit, pucoltam a lakást, de már akkor se volt privát terem ha éppen hazaestem este, mert szét volt cseszve a lakás, vagy udvarparti volt, vagy csak mindig foglalt volt a nappali/konyha/fürdő.. Ráadásul alig lehet az érintett féllel anélkül beszélni, hogy nem ott kötnétek ki, hogy Te egy irigy féltékeny patkány vagy és nem nem akarsz tekintettel lenni a lakótársad ill. bérlőtársad igényeire.. Az ember ilyenkor persze próbálja szóvá tenni, hogy nem erről van szó, és ha ennyire komoly a dolog, érdemes összeköltözni.. sajnos általában nem megy át az infó. Ezután évekig egyedül laktam- ha állandóan sharingelni meg jópofiskodni akartam volna, akkor koliba megyek ugye nem albiba..- így megvan az ember drágán megvásárolt ,,csendje" és privát tere, ugyanakkor másfelől meg hajlamos elvadulni és utána olyan rigolyái is lesznek, ami miatt nagyon nehéz lesz később lakótárshoz vagy akár tartós partnerhez (főleg ha Ő is independent típus:D) vissza szelidülni:) Szóval engem kifejezetten zavarna és bizony szóvá is tenném- de én nagyon érzékeny vagyok a privát tereimre, utálom az egymásrafolyó minden keretből kimászó nagyromantikát és gyűlölök kerülgetni másokat.Mások vagyunk, gondold át a saját igényeidet, hallgasd meg a másikét és ha kell beszéljétek meg. Az a legrosszabb ha zavar, de nem szólsz:/ Sok sikert!
2022. jan. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Attól függ mekkora a lakás, magamból indulva ki, az otthoni idő 90%-át a szobámban töltöm, a maradék a konyha, illetve egyéb "közösségi terek", de szerintem nagyon ritkán futnánk össze egymással. Szóval engem nem zavarana. Az más kérdés lenne, hogy hangosak éjszaka, bár évek óta füldugót használok alváshoz, szóval nekem ezzel sincs bajom.
2022. jan. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%
Persze, hogy zavarna. Ha ennyit vannak együtt, akkor miért nem költöznek össze? Én meg keresnék egy új lakótársat.
2022. febr. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7.: Ebben az esetben azért, mert még nagyon friss a kapcsolat
2022. febr. 1. 09:15
 9/14 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem illik felajánlani,hogy nagyobb részt vállalsz a vízdíjból pl. A fűtés, áram valszeg nem lesz nagyobb attól, hogy ott van még +1 fő...
2022. febr. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Zavarna, mert ő is fogyaszt és kerülgetnem is kéne.
2022. febr. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!