Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Költözés után mennyi idővel...

Költözés után mennyi idővel éreztétek magatokat otthonosan?

Figyelt kérdés
Két hete költöztünk be az új lakásunkba, ahonnan még hiányzik a konyhabútor, és a gyerekszoba is ki nem pakolt dobozok tárolóhelye, mert a benne szereplő cuccokat nincs hova rakni egyelőre. Gondolom, ezek is szerepet játszanak abban, hogy abszolút nem sikerül otthonosan érezni magamat, amióta itt lakunk, nem tudtam aludni egy jót, mintha összenyomnának a falak, mintha nem "ide való" lennék. Költöztem már többször is életem során, ez az első saját lakásom, és mégsem tesz boldoggá, mert úgy érzem, nem az enyém. Amíg albérletekben laktunk, ott rövid időn belül megszerettem a dolgokat, de itt nem megy, mintha nem tudnék hozzászokni.

2022. febr. 15. 18:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

10 éve költöztünk, de még vannak dobozok a garázsban... azt szoktam mondani, hogy eztán minden karácsonykor kibontunk egyet :P


Hozd helyre azt, ami nektek nagyon fontos a kényelemhez.

Függönyök, fali képek nagyon sokat adnak, hogy otthonos legyen a ház!

És igen, fontos a hálóhely... lehet, hogy a megfelelőt találtátok meg? Vagy ha a szoba adott, legalább rendezd át. Mi is így voltunk, oda raktuk az ágyat, ahol úgymond adott volt, de a párom nagyon rosszul aludt. Azt mondta, olyan, mintha víz alatt lenne egész éjjel a feje. Aztán átrendezkedtünk azóta kétszer, s most jó.


Meg tudod, a költözésnek is megvan a maga gyásza, bármily furcsán hangzik. Mi kis lakásból mentünk nagy házba, mégis annyira sajnáltuk otthagyni első, kedves, szeretett otthonunkat.

Szépen belakjátok majd, s jó lesz!

2022. febr. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én gyakorlatilag azonnal, már első napokban otthonosan éreztem magam. Majd ha elrendezitek a cuccokat akkor jobb lesz.
2022. febr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha kipakoltok (legalább a fontosabb dolgokat), kész lesz a konyha és sikerül berendezkedni, onnantól már biztos te is hamar otthonosabbnak fogod érezni. Amíg félkész és csak azt látod, hogy mi mindent kell még megcsinálni, addig normális, hogy nincs meg az érzés.

Nekem onnantól, hogy berendezkedtünk, kb. 2 hét kellett mire otthonomnak éreztem már az új helyet.

2022. febr. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hónapokba telt, pedig még ismertem is a lakást (nagyszüleimtől örököltem). Adj időt magadnak.
2022. febr. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

2 hét az még semmi. Igaz albérlet volt, de volt ahol hónapokig nem kötődtem, sőt menekültem volna. Aztán elkezdtem saját ízlésemre alakítani amennyire lehetett, és idővel teljesen megszerettem.


Jelenleg sem érzem még otthon magam. Csomó apró-cseprő hiba amít javítani kell, nincs konyhám, minden félkész. Elvagyok minimális cuccal de azért még nem otthonos, leginkább csak aludni járok haza.

2022. febr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindig ugy valasztottam, hogy az eszerveknel elobb volt egy erzes, ami meg a ronda dekoracio, idegen butorok ellenere megvolt. Lehet, hogy egy fa lombja, ami belatszik, ahogy a szobak nyilnak, az egesz.

Nalam az altalam valasztott sajat ingatlanok szinte azonnal otthonosak voltak, szallasoknal ugyanez. Ha viszont nem volt modom valasztani, praktikusan gyorsan kellett donteni, soha nem ereztem jol magam kesobb sem.

2022. febr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 hét volt míg megszoktam, igaz minden helyre lett pakolva.

Ha nem érzed jól magad benne, tedd otthonossá, tedd olyanná, hogy jól érezd magad benne. Pakolj ki mindent, dobozok ne legyenek, mindenhol legyen függöny, növény, képek,

2022. febr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kellet vagy 2-3 év.
2022. febr. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én kb 2 hónapja költöztem szülőtől albérletbe és elég otthonosan érzem magamat.Mondjuk nekem nincs nagy igényem ilyen szempontból csak normális állapotban legyen a lakás
2022. febr. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében azonnal, pedig első napokban még nem volt meg a fele bútorunk. :D

Mi addigra már bő fél éve gályáztunk a ház felújításán napi szinten, szóval már alaposan megszoktuk a helyet az első ottalvásra.

2022. febr. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!