Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Magyarországon az összes...

Magyarországon az összes kisebb város kihalt és nehezen élhető?

Figyelt kérdés

Most az ilyen 30-50ezres városokrak gondolok elsősorban.

Nem Esztergomtól élek, és ott is alig van munkalehetőség, általában borzasztóan kihaltak az utcák.

Nemrég voltam Baján, nagyon szép város, de azt mondták ott is a helyiek, hogy alig van munkalehetőség, és eléggé kihalt volt a város, bár állítólag nyáron sokan vannak vízpartokon.

az összes ilyen városról ilyeneket hallok, akkor csak Bpre meg Szegedre érdemes költözni?



2022. febr. 20. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Somogy megyében is elég szar a helyzet...kezd minden tönkre menni.
2022. febr. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
A Fidesz hibája.
2022. febr. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
A fenti példádat meg tudom erősíteni. Akinek van egy kis esze, az vagy Budapestre (esetleg megyeszékhelyre) vagy külföldre költözik a déli országrészből. Nyáron egy hétvégét eltölteni turistaként az teljesen rendben van, de fiatalként ha jó munkát akarsz akkor inkább Budapest. Nyugdíjasoknak viszont megfelelő lehet.
2022. febr. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
10 ezres kisvárosban élek keleten. akinek volt egy kis esze, lehetősége, kapcsolatai elmenekült innen, legalább Debrecenig. de hozzánk pl. sokan járnak alsóbb réteg mert van egy ipari park néhány gyárral, ahol ha vállalod a 3 műszakot, valamennyire "élhető". kár hogy nem való ez mindenkinek, az ő lehetőségeik tényleg szinte semmisek
2022. febr. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Az a baj hogy még Bp közelében is ez van, ahol már jó az kb Dunakeszi, Fót esetleg Gödöllő, minnel közelebb vagy a tűzhöz annál jobb, igaz "élet" nincs ezeken a helyeken sem, este kihal minden, ahhoz be kell menni Bp-re ha szórakozni akarsz. Érdekes még kb 10-12 éve vagy régebben még voltak helyek ahová el lehetett menni, volt egy kis élet, de Pest felszív mindent. Amúgy szerintem Székesfehérvár és Győr sem rossz.
2022. febr. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Mi Salgótarjánból (kb. 32000 lakos, megyei jogú város) költöztünk el kb. 10 éve. Akkor már bőven lejtmenetben volt. Most egy Gy-M-S megyei kisvárosban élünk (5000 fő alatt). Nem bántuk meg. Sokkal élhetőbb a nyugati határ mellett.
2022. febr. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Én Baján élek. Nagy gyárak valóban nincsenek errefelé, de aki szeretne az simán el tud helyezkedni. Persze nem pesti fizetésért, de normális megélhetést ad.

Szóval szerintem egyáltalán nem rossz hely: nyugisnak nyugis, de akik itt vannak azok általában ezt szeretik.

Vannak nagyobb munkahelyek is, mint Axiál, Mogyi, SugoFood, stb.

2022. febr. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

5/6

igazából nem úgy akarok szórakozni, hogy este elmenni bulizni, csak egyszerűen jó lenne néha beülni mondjuk egy kávéra, vagy végigsétálni egy olyan helyen, ahol nyüzsögnek az emberek.

Győr ebből a szempontból tényleg jó, többször voltam az utóbbi években, azzal viszont nem vagyok képben, h mennyire könnyű ott normálisa munkahelyet találni.


4/6

Errefelé 1 fokkal jobb a helyzet, de nehéz elhelyezkedni, ha nem gyárban akarsz dolgozni. A fiatalok többsége Bpre költözött, vagy külföldre.


3/6

ez elég szomorú. Bpn jártam fősuliba, és rohadtul utáltam, államvizsga után menekültem is haza.


7/7

igen, csak kérdés, h milyen munkával. gyanítom, h felsőfokú nyelvtudással, diplomával nem akarnak az emberek pincérként dolgozni.

2022. febr. 21. 12:35
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Hát azért Szegeden sincs olyan nagy munkahelyválaszték mint illene hogy legyen. Fizuk országos viszonylatban alacsonyabbak. Lakhatás ezzel szemben drága az egyetem miatt. Persze a munkalehetőségek attól fügnek, hogy mivel foglalkozol...

Ezzel szemben egy gyüzsgö, fiatalos város, ha az anyagiakat megtudod oldani, akkor nagyon élhető - jóhangulatú város. :)

2022. febr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szegedet ajánlom.
2022. febr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!