Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nem tartja be a szomszéd a...

Nem tartja be a szomszéd a megállapodást,mit tegyünk?

Figyelt kérdés

3-hónapja költöztünk egy vidéki családházba,Szüleimmel és barátnőmmel,először minden tök jó volt nyugodt környezet semmi zaj,(megérte ide költözni,gondoltam én) aztán késő éjjeli zajra ébredtünk,majdnem minden este.a szomszéd fát vágott láncfűrésszel,gondoltuk most ezen az egyszer nem probléma,de aztán hetekig ez ment,végül meg elégeltűk,beszéltem vele hogy ne hajnali 2-kor vágja a fát,mert nem tudunk aludni,ő pedig azt mondta igazam van és nem fog előfordulni,pár napig tényleg semmi nem volt,aztán 6-kutyát hozott terület örzönek,amik szintén nem hagynak aludni,reggelig ugatnak visítnak. Aztán megint neki kezdett fa vágni hajnali 1-kor,2-kor attól függ,de az érdekes hogy csak éjfélkor van fa vágás,nappal is lenne ideje de hát akkor nem tudnék zavarni a szomszédot.


Én azt gondolom hogyha meg állapodtunk,abban hogy egymást nem zavarjuk,hajnali órákban azt be is kellene tartsuk,sokszor nekem is adódna dolgom éjfél 11-kor is, de nem csinálom meg hogy ne zavarjak senkit. Mit lehet tenni ez ügyben


A kutyák is nagyon veszélyes fajták,Kaukázusi 70-kg körül mozognak,és a kerítés sem biztonságos,és szabadon vannak,nekűnk meg van 3-gyerek akik játszanak a kertbe


Erdélybe költöztem de hát gondolom itt is létezik a Jog,ezzel kapcsolatban



#Roma származású a szomszéd,persze minket nem érdekel,másképp nem költöztünk volna oda #Csak had legyünk egymásra tekintettel,ha már szomszédok vagyunk
2022. febr. 28. 12:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutyák ki tudnak jutni a kerítésen, és nem biztonságos, akkor a helyi jegyzőnél jelezzétek. Hogy ott, mi a megfelelője azt nem tudom.

Beszéljetek a többi szomszéddal, a falubeliekkel, hogy mit lehet tenni. Ők biztosan jobban ismerik a helyi viszonyokat, meg a szomszédodat is.

2022. febr. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem fogja mert cigány ez a kulcs .
2022. febr. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Cigány szomszédok.... Nem fogsz tudni mit csinálni.
2022. febr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Tehát Románia?


De biztos ott is van birtokvédelmi eljárás lehetőség... Helyi jegyző.

Persze ha nem akarnak intézkedni c-típusú emberek ellen, akkro baj van...

2022. febr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Romákkal nem tudsz érdemben egyezkedni, a szemedbe ígérnek mindent, aztán nem tartják be. Öntörvényűek, le..arnak mindenkit, csak a saját szempontjaikat nézik.

Én még nem hallottam olyan romáról, aki önként, vagy normális kérésre betartja a társadalmi együttélés szabályait. Veszett fejsze nyele az egész. Szólhatsz a jegyzőnek - vagy nem tudom, nálatok mi a megfelelője -, de előre borítékolom, hogy semmi haszna nem lesz.

2022. febr. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezért kell a szomszédokat is megnézni mielőtt költözöl.

Mit tudsz tenni? Beszélsz a vajdával, hátha. De egyszerűbb ha tovább költözöl, ha keménykedsz még rosszabbul járhatsz.

2022. febr. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Minek költöztél cigány mellé? Ez van, nem fog javulni a helyzet. Más hülye meg nem lesz aki megveszi a házatokat.
2022. febr. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ismerek rendes romákat,akik be tartják a szabályokat,egy utcával odébb már ugyan úgy roma család lakik,de zajt a környéken nem hallottam még, persze nem Putri fajtáról beszélünk,hiszen Kulturált emberek akik a gyerekeket is normálisan iskolába viszik,pár szomszédot kérdeztem,és nagyon jó véleménnyel vannak róla,


Na de az én szomszédom,az mondjuk egy nagyon retkes kinézetű gumicsizmás alak,a gyerekek sem járnak iskolába,és minden nap ittas,egyszerűen meg bántam azt a napot,hogy oda költöztem de hát így jár az ember ha nem tájékozodik

2022. febr. 28. 12:51
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
ktyak miatt onkormanyzat es allatvedok, zaj miatt szinten onkormanyzat es rendorseg
2022. febr. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt 2 dolog van, beleállsz és zajongsz te is, de ez szoszédháborúhoz vezet, vagy elköltözöl. Mondjuk nincs az a pénz, hogy én roma mellé költözzek, ha csak nem olyan környék ahol baromi drága egy ház és művelt, intelligens emberekről (orvos, ügyvéd..stb) van szó.

Egy jó kerítés valahol közös felelősség, ha meg tudtok egyezni azt erősítsétek meg, hogy a kutyák ne tudjanak átmenni, se a gyerekek átnyúlni. Tudom az ugatást nem oldja meg, de legalább a telked véded.

Mi is falusias környéken lakunk, ha olyan ember vagy postás megy az össze kutya ugat a környéken napszaktól függetlenül. Nálunk a 3 rétegű üvegablakok elég jól hangszigetelnek.

2022. febr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!