Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kutyások! Hogyan tudnám...

Kutyások! Hogyan tudnám kedvesen és udvariasan a felső szomszédomnak a tudtára adni, hogy a kutyája hajnali játékára felébredek?

Figyelt kérdés

Egy hete minden hajnalban (többször is) felébredek a kutyájának a játékára. Hajnalban többször elkezdi valamelyik játékát felvenni és a padlóra dobálni, nyüszít, a labdáját gurigatja. Tényleg nagyon hangos sajnos, nehezen tudok visszaaludni, így egyre fáradtabb vagyok a munkahelyemen és az élet egyéb területein is.

Hogyan tudnám esetleg szépen és udvariasan megkérdni arra, hogy kompromisszumos megoldásként pl. este 10 és reggel fél 7 között vegye tőle el ezeket a játékokat? Bunkóság lenne ezt kérni?

Tényleg egyre dekoncentráltabb vagyok, a munkahelyemen is érzem, hogy nem tudok olyan hatékonysággal dolgozni, aztán tanulni itthon, stb.



2022. márc. 7. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Csókolom, levigyem sétálni, hogy legalább a többi lakót ne ébressze fel?
2022. márc. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Amikor rákezdi a kutyus menj föl, csöngess be és Jó reggelt kívánok, elnézést a korai zavarásért, a kutyustól kérem szépen zárja el éjjelre a játékot, mert amikor megtalálja reggel és játszik az annyira hangos, hogy lehallatszik és felébreszt. Azért jöttem most, mert így ön is be tudja azonosítani, hogy melyik játékról lehet szó. 5 perce volt nála. Nagyon köszönöm, megyek még visszaalszok fél órát, ma este 9-ig fogok dolgozni és kidőlök. Köszönöm szépen, ha segít.

Tisztelettel elmondod neki, picit suttogva, hogy érezze mennyire korán van még. Szerintem ő nem is gondolja, hogy lehallani.

2022. márc. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem normális emberrel ezt meg lehet beszélni, de nem tudom, összefuttok-e amúgy, ismered-e, vagy nagyon más idősávban mozogtok. Lehet, hogy ő mélyen alszik vagy másik helyiségben, azért nem érzékeli. Egy puha szőnyeg vagy pléd egyébként jól tudja tompítani a hangokat, én plédet terítek le, mert azt könnyebb tisztítani.
2022. márc. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Bunkónak nem kell lenni, mert akkor könnyen előfordulhat, ha olyan a szomszéd, hogy majd direkt szívat. Ha nem tudja, hogy zavar a kutya, akkor nem is tud tenni ellene, ezt normálisan kell lekommunikálni, engem nem zavarna, de csak ha normálisan szólnak érte. Mondjuk nem mindegy, hogy a gazdival lehet-e normálisan kommunikálni, vagy gyökér, és rád töri az ajtót, az utóbbinál nem húznám ki a gyufát.
2022. márc. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos fogalmam sincs ki lakik fölöttem. Több éve élek itt, eddig soha semmi probléma sem volt a felső szomszéddal vagy a kutyájával. Reméltem, hogy csak átmeneti, de most már tényleg kezdek nagyon kimerült lenni, viszont szeretném megtartani a jószomszédi viszonyt is.
2022. márc. 7. 15:48
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg dobj be a postaládájába egy rövid levelet, én ezt csináltam, mikor olyan szomszéddal volt probléma, akiről nem tudtam személy szerint, hogy kicsoda, illetve nem is futottunk össze, 64 lakásos lépcsőházban nem egyszerű mindenkit ismerni. Nálam ez működött. Nálam hangos tévézés volt gond alsó szomszédtól, illetve hogy bezárták a szemétledobóhoz vezető rácsos ajtót emeletszomszédtól, amihez nem volt kulcsom.
2022. márc. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz! :)
2022. márc. 7. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!